16 Gru Dažniausios dantenų ligos, jų priežastys ir gydymo būdai
Dantenų susirgimai gali sukelti daug rūpesčių ir grėsti dar rimtesnėmis burnos ertmės ligomis, todėl turėtų būti nedelsiant ir laiku gydomi. Atėjo metas trumpai peržvelgti dažniausiai pasitaikančius dantenų susirgimus bei jų simptomus. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip išvengti daugelio dantenų ligų užkertant kelią dar jų formavimosi ištakose.
Dantenų ligų pasireiškimai
Dantenų ligų įvairovė be galo plati ir didelė. Sunku būtų aprašyti visas iš jų, todėl dabar paminėsime tik pačias dažniausias. Be abejonės, kiekvieno susirgimo raiška labai skiriasi, todėl gali pasireikšti nebūtinai visi, o tik dalis aprašomų simptomų.
Norint geresnės burnos ertmės sveikatos, vertinga nepamiršti, jog daugelis dantenų susirgimų kyla būtent dėl netinkamos burnos higienos. Kruopščiai valydami dantis ir kasdien naudodami burnos irigatorių daugelio susirgimų išvengsite.
Dažniausiai pasitaiko šios dantenų ligos:
- gingvitas – dėl apnašų ir mikrobų pertekliaus atsirandanti liga, dantenų uždegimas. Gingvitas taip pat gali atsirasti ir dėl išorinių pažeidimų, todėl dantis geriausia valyti atsargiai, taisyklingais judesiais, naudoti irigatorių. Išskiriama daugybė gingvito rūšių ir galimi labai įvairūs simptomai, įskaitant dantenų skausmą, tinimą, kartais kraujavimą.
- dantenų recesija – kiek rečiau pasitaikantis dantenų susirgimas, kuomet apsinuogina danties kaklelis dantenoms pasislinkus. Galimas nemalonus dantų skausmas ir jautrumas. Šis dantenų susirgimas dažniausiai gydomas chirurginiu būdu.
- parodontozė – negydant gingvito ilgainiui gali susiformuoti parodontozė, dar kitaip vadinama periodontitu. Tai išties rimtas dantenų susirgimas, kuris kelia didelę grėsmę dantų pažeidimui. Parodontozės stadijų būna įvairių ir visas jas padės įveikti dantų gydytojai profesionalai, taip pat kruopšti burnos ertmės higiena.
- dantenų kraujavimas – itin nemalonus, tačiau gana dažnai pasitaikantis reiškinys. Jeigu dantenos kraujuoja nuolatos ir kraujavimas ilgai nepraeina, reikėtų kreiptis į dantų gydytoją. Šio susirgimo priežastimi gali būti vitamino B12 trūkumas, hormoniniai pokyčiai, taip pat nepakankama burnos higiena.
Didesnis dėmesys burnos higienai
Daugelis susirgimų kyla dėl nepakankamos burnos higienos. Ką reikėtų tokiu atveju daryti? Nepakanka vien valyti dantis, kaip esate įpratę. Apnašos ir nešvarumai burnos ertmėje kaupiasi daug labiau, negu daugelis yra linkę galvoti. Ilgainiui formuojasi dantų akmenys, gresia beveik visos įmanomos dantų ir dantenų ligos.
Valyti reikėtų ne tik dantis, bet ir kasdien valant kruopščiai šveisti liežuvį, vidinę burnos ertmės dalį, net žandus, kadangi apnašos kaupiasi visur. Itin didelis dėmesys turi būti skiriamas ir tarpdančių valymui. Labai naudinga bent du kartus ar kartą per metus apsilankyti pas odontologą, kuris suteiktų profesionalios burnos ertmės higienos paslaugą.
Svarbu ne tik tinkamai pasirūpinti burnos ertmės priežiūra, bet ir naudoti kokybiškas valymo priemones, nuo kurių didele dalimi priklauso priežiūros efektyvumas.
Burnos irigatoriaus privalumai
Vienas iš būdų pasirūpinti savo burnos ertmės sveikata dar labiau – tai specialių prietaisų irigatorių naudojimas. Burnos irigatoriai veikia vandens srovės principu ir padeda pasiekti sunkiausiai pasiekiamas vietas. Jie valo apnašas ir nešvarumus itin švelniai, be jokių pažeidimų, tinka naudoti ir esant jautrioms dantenoms. Tai patikimas ir saugus dantų valymo būdas, patvirtintas mokslininkų kaip viena efektyviausių priemonių norint išvengti daugelio dantenų susirgimų.
Be irigatoriaus – nė iš vietos! Pasirūpinkite kruopščia higiena, kasdien naudodami efektyvius burnos ertmės valymo prietaisus ir dantenų ligų nepatirsite.