Paradantozė (periodontitas) - požymiai ir gydymas | Waterpik

Paradantozė (periodontitas) – kaip ją įveikti?

Paradantozė (periodontitas) – kaip ją įveikti?

Paradantozė (periodontitas) – kaip ją įveikti?

Paradantozė (periodontitas) – kas tai?

 

Paradantozė, dar kitaip vadinama periodontitu – tai rimta dantenų infekcija. Ją sukelia bakterijos, kurios per ilgą laiką susikaupia ant dantų bei dantenų. Paradantozei progresuojant, žmogaus kaulai ir dantys gali būti pažeidžiami. Tiesa, jei periodontozės gydymas yra pradedamas anksti, o burnos higiena yra kruopščiai prižiūrima, didesnės žalos galima išvengti.

 

Kokie yra paradantozės simptomai ir stadijos?

 

  • Uždegimas (gingivitas)

Paradantozės požymiai prasideda nuo dantenų uždegimo, žinomo kaip gingivitas. Vienas iš pirmųjų gingivito ženklų – dantenų kraujavimas, kai dantys yra valomi šepetėliu ar dantų siūlu.

  • Ankstyvoji paradantozė

Ankstyvojoje paradantozės stadijoje, dantenos ima atsitraukinėti nuo dantų ir taip tarp dantų ir dantenų ima formuotis mažos kišenės, kuriose kaupiasi pavojingos bakterijos. Šioje stadijoje, valant dantis yra vis dažniau pastebimas dantenų kraujavimas.

  • Vidutinio sunkumo paradantozė

Jei ligai iki šiol nebuvo užkirstas kelias, ji gali progresuoti toliau. Tuomet pasireiškia dantenų kraujavimas ir dantų bei dantenų skausmas. Dantys ima prarasti atramą su kaulu ir ima klebėti. Infekcija taip pat gali įtakoti pakilusią kūno temperatūrą.

  • Pažengusi stadija

Paradantozės pažengusi stadija įtakoja jungiamojo audinio, laikančio dantį, nykimą. Dantenos, kaulai ir kiti audiniai, laikantys dantį, yra sunaikinami. Šioje periodontito stadijoje pasireiškia smarkus skausmas kramtant, labai blogas burnos kvapas ir blogas skonis burnoje. Išgelbėti dantį šioje stadijoje yra labai sudėtinga.

 

Paradantozės gydymas

 

Geriausias gydymo būdas yra nuolatos laikytis idealios burnos higienos praktikos. Jūsų odontologas visada gali jums padėti, suteikdamas žinių, kaip sumažinti bakterijų kiekį burnoje, išlaikant dantis bei dantenas švarius, kaip taisyklingai naudotis dantų šepetėliu, dantų siūlu ar kitomis burnos higienos priemonėmis, kaip irigatoriai, ar skalavimo priemonės.

 

Štai keletas patarimų, kaip galite palaikyti sveikus dantis:

  • Valykitės dantis bent du kartus per dieną, naudodami dantų pastą, turinčią fluorido;
  • Apsvarstykite galimybę naudoti irigatorių arba elektrinį dantų šepetėlį, kurie gali būti efektyvesni, už tradicines priemones;
  • Valykitės dantis siūlu arba burnos irigatoriumi bet kartą per dieną, kad pašalintumėte apnašas iš tarpdančių;
  • Apsilankykite pas odontologą burnos higienos procedūrai ir profilaktinei konsultacijai bent du kartus per metus;
  • Venkite rūkymo.

 

Modernūs Waterpik burnos irigatoriai gali iš anksto užkirsti kelią paradantozei bei jos sukeliamiems rūpesčiams. Irigatoriai pašalina tarp dantų susikaupusius maisto likučius ir išvalo tarpdančius dar kruopščiau nei dantų šepetėlis bei dantų siūlas. Išvalomi tarpdančiai, atokiausios burnos ertmės vietos, pašalinamos dantų apnašos ir mikrobai.

 

Švari burnos higiena – tai patikimas sveikatos garantas. Užkirskite kelią parodantozei jau dabar!



          0
          Jūsū krepšelis tuščias!

          Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

          Naršyti produktus