Dantenų kraujavimas: priežastys ir kaip to išvengti - Waterpik

Dantenų kraujavimas: priežastys ir gydymo būdai

Dantenų kraujavimas: priežastys ir gydymo būdai

Dantenų kraujavimas: priežastys ir gydymo būdai

Susiduriate su rūpesčiais, kuomet reikia valyti dantis? Kraujuojančios dantenos nuolat neduoda ramybės? Dantenų kraujavimas – nuo šiol lengvai įveikiama problema. Užkirsti kelią dantenų kraujavimui galima labai paprastais ir praktikoje patikrintais būdais. Apžvelkime, kokios yra dantenų kraujavimo priežastys ir koks galėtų būti šios problemos gydymas.

Kodėl kraujuoja dantenos?

Jeigu dantenos kraujuoja tik retkarčiais, kuomet valotės dantis, pergyventi neverta, nes kraujavimo priežastis gali būti tiesiog per kietas dantų šepetukas ar netaisyklingais judesiais atliekamas dantų valymas, netyčiniai dantenų pažeidimai, valant dantų siūlu.

Tačiau, jeigu kraujavimas iš dantenų pasireiškia nuolatos, priežastis galėtų būti netinkama burnos ertmės priežiūra, vitamino B12 trūkumas, įvairūs hormoniniai pokyčiai, taip pat dantų akmenys ar parodontozė. Tuomet, reiktų kreiptis į gydytoją – odontologą, kuris nustatys tikslią dantenų kraujavimo priežastį.

Ką daryti, jei kamuoja kraujuojančios dantenos?

Jei dantenos kraujuoja nesmarkiai, štai keletas būdų, kaip tai gydyti be vizito pas odontologą:

 • valgykite daug vaisių, daržovių bei maisto produktų, kurie turi vitamino B;
 • atsargiais sukamaisiais judesiais valykite dantis naudojant tik minkštą šepetėlį ar burnos irigatorių;
 • neužmirškite šalinti apnašas ir nuo liežuvio;
 • naudokite dantų siūlą ar irigatorių;
 • po kiekvieno valgymo naudokite burnos skalavimo skystį;
 • venkite rūkymo;
 • periodiškai lankykitės pas odontologą profilaktinei apžiūrai.

Kuo mažiau burnos ertmėje kaupsis apnašų, dantų akmenų ar maisto likučių, tuo mažesnė tikimybė, kad pasireikš dantenų kraujavimas, todėl pirmiausia, būtina laikytis nepriekaištingos švaros ir burnos higienos.

Alternatyvios burnos priežiūros priemonės

Be abejo, tradicinės dantų valymo priemonės, kaip dantų šepetėliai ir dantų siūlai, užima laiko ir nėra patys patogiausi ar maloniausi būdai, nors ir padeda išvengti tokių problemų, kaip dantenų kraujavimas. Tačiau, šiais laikais yra ir naujų, moksliškai veiksmingesnių ir patogesnių naudoti priemonių šiam kasdieniam ritualui. Puikus pavyzdys – burnos irigatoriai.

Modernūs burnos irigatoriai padės įveikti dantenų kraujavimo problemas, todėl kraujuojančias dantenas galėsite tiesiog pamiršti. Šie irigatoriai yra sukurti taip, kad pašalintų net ir pačius menkiausius maisto likučius ir burnos ertmėje susikaupusias apnašas. Minkšti šepetėliai padeda užtikrinti švelnumą dantų valymo metu, todėl valytis dantis taps kur kas lengviau ir maloniau, nei prieš tai. Naudodamiesi irigatoriumi išvalysite burnos ertmę kur kas švariau, nei dantų šepetėlio ir siūlo pagalba, o be to – išvengsite situacijų, kai dantų siūlu kartais netyčia yra pažeidžiamos dantenos ir dėl to jos pradeda kraujuoti.     0
     Jūsū krepšelis tuščias!

     Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

     Naršyti produktus