Dantenų recesija, jos gydymas ir priežastys | Waterpik

Dantenų recesija, jos gydymas ir priežastys

Dantenų recesija

Dantenų recesija, jos gydymas ir priežastys

Su dantenų audiniais susijusi liga dantų recesija išduoda rimtas problemas. Susidūrus su šiuo susirgimu reikėtų nieko ilgai nelaukti ir kreiptis į specialistus, kurie ištirs burnos ertmės būklę ir parinks tinkamiausius gydymo sprendimus. Vertinga pasirūpinti ir kruopštesne burnos ertmės priežiūra naudojant irigatorius. Toliau skaitydami sužinosite, dėl ko kyla dantų recesija ir ką reikėtų daryti, norint ją įveikti.

Kaip atpažinti dantenų recesiją?


Dantenų recesija yra nedažnas, labiausiai vyresniame amžiuje pasitaikantis reiškinys, kuomet dantena virš danties atsitraukia ir apnuogina jo kaklelį. Dantis tarsi pailgėja ir gali būti juntamas padidėjęs jautrumas.

Viena iš dažniausių šio susirgimo priežasčių yra netinkamas dantų valymas naudojant pernelyg kietą šepetėlį, atliekant netaisyklingus valymo judesius, taip pat griežimas dantimis (bruksizmas). Ar tikrai žinote, kaip teisingai valyti dantis?

Ilgainiui dantenos virš danties tarsi „nusitrina“ ir pasireiškia toks reiškinys kaip dantenų recesija. Taip pat ją išprovokuoti gali apnašų sukeltas uždegimas, netaisyklingas sąkandis, rūkymas ir kiti žalingi įpročiai, tad pirmiausia reikėtų pasirūpinti burnos ertmės higiena.

Priežastis gali būti ne viena, tačiau yra akivaizdu, jog rūpinantis burnos higiena, šansai susirgti dantenų recesija, kaip ir kitomis burnos ertmės ligomis, tampa gerokai mažesni.

Dantenų recesijos simptomai:

 • dantų jautrumas ties kakleliu;
 • bendras dantų skausmas;
 • pakinta dantenų spalva ir konsistencija;
 • atsitraukia dantenų kraštas.

Kaip gydyti dantenų recesiją?


Nustačius problemą, būtina ją spręsti, o dantenų recesijos atveju, geriausia tai yra daryti, kreipiantis į patyrusius odontologus. Pirminis gydymo variantas – išvalyti dantis ir dantenas ultragarsu, šitaip pašalinant susikaupusias apnašas ir akmenis. Tuo pačiu, atliekamas šaknies nulyginimas, padedantis lengviau prisitvirtinti dantenoms prie dantų.

Norint atkurti normalią dantenų būklę, dažnai yra reikalingas audinio persodinimas, kuris atliekamas atsižvelgiant į individualią situaciją. Tokios procedūros metu, paimama audinio iš aplinkinių dantenų, kuris prisiuvimas ant apsinuoginusio danties šaknies paviršiaus. Dantenų recesijos chirurginis gydymas taikomas tuomet, kai liga pažengusi ir nepadeda kiti būdai.

Tarpdančių valymo prietaisai dar geresnei priežiūrai


Kadangi dažna dantenų recesijos priežastis yra netaisyklinga burnos higiena, svarbu ja tinkamai pasirūpinti. Tai padės užkirsti kelią susirgimams, tame tarpe ir recesijai. Labai naudingi kokybiškas dantų šepetėlis ir kitos dantų valymo priemonės: burnos skalavimo skystis, dantų siūlas, tarpdančių krapštukai. Verta dažniau apsilankyti pas odontologą profesionaliai burnos higienai, bent kartą per metus ar pusmetį.

Be visų išvardytų priemonių, burnos ertmės priežiūrai labai padeda tarpdančius valantys irigatoriai, sukurti taip, kad pasiektų net sunkiausiai pasiekiamas tarpdančių vietas. Šie burnos irigatoriai dar greičiau ir lengviau išvalo minkštąsias apnašas bei kitus nešvarumus. Didžiausias tokių prietaisų privalumas yra tas, kad nereikia daug pastangų norint išpildyti kruopščios higienos reikalavimus.

Nei dantenų recesija, nei kiti burnos ertmės susirgimai nebebus kliūtimi, kai rūpinsitės sveikais dantimis! Tai padaryti žymiai paprasčiau su moderniu tarpdančių irigatoriumi.     0
     Jūsū krepšelis tuščias!

     Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

     Naršyti produktus