Dažniausios dantų ligos ir kaip jas įveikti | Waterpik

Dažniausios dantų ligos ir kaip jas įveikti

Dantų ligos

Dažniausios dantų ligos ir kaip jas įveikti

Šiame straipsnyje trumpai peržvelgsime pagrindines, dažniausiai pasitaikančias dantų ligas ir kovos su jomis būdus. Tam, kad toji kova būtų dar efektyvesnė, nepamirškite kruopščiai kas dieną rūpintis burnos ertmės priežiūra – tai padės užkirsti kelią susirgimams ir sumažinti ateityje jų riziką. Metas susipažinti su kylančiomis dantų grėsmėmis ir, reikalui esant, pasinaudoti patikimais kovos prieš juos būdais.

Dantų sveikatos priešai


Sveikata yra didžiausias turtas. Tai ypač pasakytina apie dantų sveikatą, kuri lemia labai daug – mūsų bendrą savijautą ir gyvenimo kokybę. Vos pastebėję pirmuosius toliau aprašomų dantų ligų požymius, nedelsdami kreipkitės į dantų gydytoją. Laiku negydomi burnos ertmės susirgimai plinta ir gali sukelti tik dar sunkesnių komplikacijų.

Dažniausiai pasitaikančios dantų ligos

 • parodontozė – tai ūminė dantų uždegimo liga. Parodontozė (arba periodontitas) atsiranda dėl laiku negydyto gingivito (dantenų susirgimo). Negydant gali grėsti net dantų netekimas. Ši dantų liga gali kilti ir dėl apnašų, ilgainiui virstančių dantų akmenimis. Periodontitas pasireiškia jautriomis, paburkusiomis dantenomis, kurios sunkesnėse ligos stadijose gali net kraujuoti.

 

 • pulpitas – dar kitaip vadinamas danties nervo uždegimu, kuris vyksta giliai dantyje. Dažna priežastis yra negydomo ėduonies komplikacija. Požymiai: tamsios dėmelės ant dantų, skausmas, dantų jautrumas, nemalonus kvapas iš burnos. Negydomas šis susirgimas gali būti itin kenksmingas ir smarkiai pažeisti visą dantį bei aplinkinius audinius.

 

 • dantų fluorozė – kuomet ant dantų ima rastis baltos dėmės, toks susirgimas vadinamas fluoroze. Danties paviršius tampa matinis, išryškėja dantų kraštų nelygumai, skausmas. Dažna tokio susirgimo priežastis – kalcio trūkumas emalyje, panašiai reiškiasi ir pradinis kariesas. Susirgimą gali išprovokuoti ir fluoro perteklius. Svarbu reguliuoti savo mitybą, rūpintis sveikais dantimis.

 

 • gingvitas – tai dantenų liga, viena iš labiausiai paplitusių. Pasireiškia tokie požymiai kaip dantenų kraujavimas, tinimas, jautrumas, gali net pakisti dantenų spalva, kuri tampa labiau melsva ar raudona. Negydomas gingvitas ilgainiui gali išprovokuoti kitus burnos ertmės susirgimus, tame tarpe ir parodontozę. Nuo dantenų ligų ypatingai gelbsti kruopšti burnos ertmės priežiūra, irigatoriaus naudojimas.

 

 • dantenų recesija – tai dantenų liga, kuomet dantenos tarsi „nusistumia“ aukštyn ir apnuogina dantį. Galite jausti padidėjusį danties jautrumą, bendrą dantų skausmą, dantenos tampa jautresnės, gali net kiek pakisti jų konsistencija. Šis susirgimas dažnai gydomas chirurginiu būdu, persodinant dalį dantenų.

 

 • diastema – tai vadinamasis tarpas tarp priekinių dantų, nulemtas netaisyklingo dantų augimo. Tame tarpe gali kauptis maisto likučiai, be to, prie gražios išvaizdos šis tarpelis tarp dantų neprisideda. Išeitis – koreguoti priekinių dantų formą estetiniu plombavimu, atkuriant gražią išvaizdą.

 

 • danties cista – tai yra pulpa arba skysčiu pripildyta ertmė, kuri susidaro kietąjame arba minkštąjame audinyje. Atsiradimo priežastys labai įvairios, dažnai tai traumos, susiformavęs stiprus kariesas ar neteisingas endodontinis gydymas. Reikėtų nedelsiant kreiptis į patikimą dantų chirurgą.


Daugelio dantų susirgimų išvengti padės kruopšti ir taisyklinga burnos ertmės priežiūra. Be įprastų valymo priemonių, burnos irigatorius bus tas prietaisas, kuris padės pasirūpinti kasdiene priežiūra greitai ir lengvai, be didesnių pastangų.     0
     Jūsū krepšelis tuščias!

     Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

     Naršyti produktus