Burnos pienligė, jos gydymas ir priežastys | Waterpik

Burnos pienligė, jos gydymas ir priežastys

Burnos pienligė

Burnos pienligė, jos gydymas ir priežastys

Burnos pienligė, dar kitaip žinoma kaip kandidamikozė – tai grybelinė infekcija, nemalonios baltos apnašos burnos ertmėje. Šią infekciją sukelia Candida grybelis. Burnos pienligė iš tiesų yra ganėtinai dažnas susirgimas, kuris būdingas nemažai daliai žmonių visame pasaulyje. Kaip puiki prevencinė priemonė gali būti naudojamas specialus burnos irigatorius, kuris palaiko dar geresnę higieną.

 

Toliau šiame straipsnyje sužinosite viską apie kandidamikozę – pradedant jos atsiradimo priežastimis, simptomais, baigiant galimais gydymo ir prevenciniais sprendimais, kurie padės pasirūpinti dar geresne burnos ertmės higiena.

Kodėl atsiranda burnos pienligė?

 

Priežasčių, dėl kurių burnos ertmėje susiformuoja pienligė, esama įvairių. Galima būtų teigti, jog tai – nusilpusio imuniteto ženklas. Silpna imuninė sistema nebesugeba susitvarkyti su ją užpuolusiu grybeliu, kuris pasireiškia per burnos ertmę, tais nemaloniais baltų išskyrų pėdsakais. Jeigu žmogus serga cukriniu diabetu, vėžiu, AIDS, kitomis imunitetą slopinančiomis ligomis, burnos pienligės tikimybė kur kas didesnė.

 

Kartais kandidamikozę gali sukelti ir žalingi įpročiai, pavyzdžiui, rūkymas, prastai įdėtų protezų nešiojimas arba inhaliatorius, kuriuo gydoma astma.

Burnos pienligės požymiai

 

Pagrindinis kandidamikozės požymis – tai jau minėtos baltos išskyros burnos ertmėje. Jos gali būti visur – ir ant liežuvio, ir ant dantenų, iš vidinės skruostų pusės, aplink dantis. Taip pat minėtini ir tokie simptomai:

 

 • dar didesnis dantenų jautrumas bei skausmas;
 • dantenų kraujavimas;
 • prastas burnos kvapas;
 • kartus apnašų skonis burnoje;
 • lūpų kampučių skilinėjimas.

 

Natūralu, jog kandidamikozės atveju reiškiasi nebūtinai visi simptomai. Jų raiška priklauso nuo žmogaus imuniteto stiprumo ir sveikatos būklės, todėl kiekvienu atveju galimi kiek skirtingi požymių pasireiškimai. Sunkiausiu atveju, tikėtinas karščiavimas ir intensyvus skausmas, kuris ilgai nepraeina.

 

Jeigu pastebite šiuos minėtus kandidamikozės simptomus – nieko nelaukdami kreipkitės į odontologus. Patyrę specialistai suteiks jums apžiūrą, taip pat imsis efektyviausių įmanomų veiksmų padėčiai ištaisyti.

Gydymas ir prevencija

 

Kaip gydyti burnos pienligę? Esame daug gydymo būtų. Kandidamikozė gydoma specialiais gydytojų išrašytais tepalais ir priešgrybeliniais vaistais. Esant karščiavimui, naudojami specialūs karščiavimą mažinantys preparatai, vaistai skausmo malšinimui.

 

Išgydžius kandidamikozę dar kurį laiką reikalinga intensyvi dantų priežiūra. Svarbu pasitelkti visas įmanomas prevencines priemones, kad liga nesugrįžtų ir nepasikartotų. Rūpinkitės kruopščia burnos higiena, lankykitės pas odontologą profesionaliai burnos ertmės higienai. Svarbu sureguliuoti savo mitybą, pasirūpinti trūkstamų vitaminų ir mineralinių medžiagų kompensavimu geriant atitinkamus maisto papildus. Vėliau kruopšti dantų priežiūra reikalinga visą laiką.

 

Kandidamikozė taip pat gali būti būdinga kūdikiams ir vaikams. Šiuo atveju, daugelis simptomų panašūs, kaip ir suaugusiems, tačiau skiriasi kai kurie niuansai. Vaikui gali pakilti ir temperatūra, ilgainiui susiformuoti stomatitas. Šiai problemai įveikti būtini staigūs sprendimai, todėl gydymo atidėlioti nereikėtų.

Burnos irigatorius dar geresnei priežiūrai

 

Naudinga pasitelkti į pagalbą burnos irigatorius. Šie prietaisai dantis valo švelniai purkšdami vandens srovę, todėl niekaip nepažeidžia dantų ir burnos ertmės. Pašalinama dar daugiau besikaupiančių bakterijų bei mikrobų, nei įprastu dantų šepetuku, todėl mažėja įvairių burnos ertmės susirgimų rizika, tame tarpe ir kandidamikozės.

 

Irigatorius puikiai pravalo tarpdančius, liežuvį, vidinę skruostų pusę, dantenas ir visas, net sunkiausiai pasiekiamas burnos ertmės vietas, pašalindamas didžiąją dalį mikrobų ir visus maisto likučius. Svarbu tik kruopščiai juo naudotis, skirti dėmesį kiekvienam dančiui. Su irigatoriumi dantų priežiūra kur kas lengvesnė, nei kitomis priemonėmis.

 

Pamirškite kandidamikozę ir atsisveikinkite su ja visiems laikams! Metas pasinaudoti visomis odontologų rekomenduotomis priemonėmis dar lengviau su irigatoriaus pagalba.

Waterpik
Average rating:  
 0 reviews


     0
     Jūsū krepšelis tuščias!

     Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

     Naršyti produktus