Alkoholio ir rūkymo įtaka burnos higienai | Waterpik

Alkoholio ir rūkymo įtaka burnos higienai

Alkoholio ir rūkymo įtaka burnos higienai

Alkoholio ir rūkymo įtaka burnos higienai

Rūkymas ir alkoholio vartojimas, kaip žinia, nėra patys geriausi įpročiai burnos sveikatai. Netgi priešingai – daug rūkant ir vartojant alkoholį burnos higienai galima gerokai pakenkti. Situaciją pataisys dantų priežiūros priemonės irigatoriai, su kuriais apsisaugoma nuo daugelio burnos ertmės susirgimų.

 

Šiame straipsnyje toliau peržvelgsime, kokios yra rūkymo pasekmės burnos sveikatai, taip pat alkoholio pasekmės, ir ko imtis, kad turint šiuos blogus įpročius burnos higiena išliktų kaip įmanoma sveikesnė.

Kaip įveikti rūkymo ir alkoholio vartojimo sukeltas pasekmes burnos higienai?

 

Pats idealiausias sprendimas yra tiesiog mesti rūkyti, riboti alkoholio vartojimą. Žinoma, tai padaryti gali būti ne taip jau ir lengva. Todėl reikėtų pradėti nuo laipsniško rūkymo ir alkoholio vartojimo mažinimo, tuo pačiu didinant dėmesį dar kruopštesnei dantų priežiūrai. Kad ir nedideli, tačiau užtikrinti žingsniai nebegrįžtant prie blogų įpročių – tai patikimas ir laiko patikrintas būdas kovoje už dar geresnę sveikatą.

 

Rūkymas kenkia burnos sveikatai įvairiais aspektais:

 

 • sukelia blogą burnos kvapą;
 • lemia dantų geltonėjimą ar net rudavimą;
 • skatina dantų apnašų kaupimąsi, kurios ilgainiui gali virsti dantų akmenimis;
 • mažina seilių kiekį, kas spartina ėduonies kaupimąsi;
 • paverčia dantis jautresniais ir pažeidžiamesniais įvairioms įtakoms.

 

Metus rūkyti, sveikesni tampa ne tik dantys, bet ir dantenos, sumažėja įvairių burnos ertmės susirgimų tikimybė. Į organizmą nebepatenka kenksmingos medžiagos, provokuojančios įvairius susirgimus. Mesdami rūkyti ženkliai pagerinsite savo sveikatą ir kasdienę savijautą.

 

Alkoholio pasekmės burnos higienai labai panašios, kaip ir rūkymo. Burnos ertmė išsausėja, kaupiasi mažiau seilių, padidėja dantų ėduonies bei kitų susirgimų rizika. Taip pat kai kurie alkoholiniai gėrimai, pavyzdžiui, raudonas vynas, gali palikti ant dantų dėmes. Kai kuriems žmonėms dėl alkoholio ar kofeino vartojimo suintensyvėja bruksizmas (griežimas dantimis).

Kruopštus dantų valymas kasdien

 

Jeigu mesti rūkyti ir vartoti alkoholį neišeina, svarbu skirti labai daug dėmesio dantų priežiūrai. Padidintas dėmesys kasdienei higienai, kad ir turint blogų įpročių, vis viena bus daug geriau, negu kad apsileidimas.

 

Rekomenduojama ne tik kruopščiai kiekvieną dieną valytis dantis, bet taip pat naudoti ir patikimas burnos priežiūros ir valymo priemones, reguliariai lankytis pas odontologus burnos ertmės apžiūrai ir profesionaliai higienai. Bent kartą ar du kartus per metus apsilankydami pas odontologą galėsite užtikrinti žymiai geresnę burnos higieną.

 

Gerkite daugiau vandens, palaikykite sveikesnę, daugiau įvairių mineralų ir naudingų medžiagų turinčių maisto produktų mitybą. Kruopščios kasdienės pastangos gali ženkliai sumažinti blogų įpročių keliamą riziką ir išvengti daugelio burnos ertmės susirgimų.

Tarpdančių irigatoriai dar geresnei burnos higienai

 

Burnos irigatoriai yra specialiai dar lengvesnei kasdienei priežiūrai skirti prietaisai. Jie valo daug efektyviau nei įprasti šepetėliai, nes pasiekia sunkiausiai pasiekiamas burnos ertmės vietas ir išvalo didesnį kiekį mikrobų. Dažno rūkymo ar periodiško alkoholio vartojimo atvejais tai labai svarbu, nes reikia kaip įmanoma geriau panaikinti visas besikaupiančias bakterijas ir apnašas.

 

Su irigatoriais dantų priežiūra tampa daug lengvesnė. Užtenka tik lėtai vedžioti irigatoriaus antgalį palei dantis ir purškiama vandens srovė puikiai atlieka savo darbą. Irigatoriai taip pat puikiai išvalo ir tarpdančius, pašalina iš ten maisto likučius bei kitus nešvarumus, kuriuos dažnai palieka tabakas bei alkoholis.

 

Pasirūpinkite dar geresnė burnos sveikata! Metas mažinti rūkymą ir alkoholio vartojimą, skiriant dar daugiau dėmesio burnos higienai. Irigatorius gali būti puikus pagalbinis įrankis, kuris pravers visur ir visada.

Waterpik
Average rating:  
 0 reviews


     0
     Jūsū krepšelis tuščias!

     Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

     Naršyti produktus