Stomatitas: gydymas, prevencija ir patarimai | Waterpik

Stomatito prevencija: patarimai, kaip užtikrinti gerą burnos sveikatą

Stomatitas

Stomatito prevencija: patarimai, kaip užtikrinti gerą burnos sveikatą

Kamuoja tokia problema kaip stomatitas ir norite ją įveikti? Metas nieko nelaukti ir kreiptis į specialistus dėl skubaus gydymo. Tuo pačiu naudinga žinoti, nuo ko atsiranda šis susirgimas, kokios jo priežastys, kokie simptomai gali būti būdingi ir kaip viso šito išvengti ateityje. Net jeigu su jokiomis burnos ertmės problemomis nesusiduriate, verta pasirūpinti kruopščia burnos priežiūra naudojant irigatorius. Apie visa tai ir dar daugiau sužinosite šiame straipsnyje.

Kas yra stomatitas ir kaip jis pasireiškia?


Stomatitas yra burnos gleivinės minkštųjų audinių uždegimas, kuris pasireiškia labai įvairiai. Dažniausiai šiai būklei būdingi simptomai:

 • dantenų paraudimas;
 • paburkimas;
 • blogas burnos kvapas;
 • opos, pūliniai;
 • dantenų kraujavimas;
 • mažesnis ar didesnis skausmas.


Simptomų raiška – nuo švelnesnių iki pačių didžiausių, ji priklauso nuo individualios burnos ertmės būklės. Sunkesniais atvejais būdinga ir temperatūra, krečia šaltis, gali pasireikšti kiti nemalonūs efektai. Neretai atsiranda apnašos ant liežuvio, dantenų, todėl pastebėjus šiuos požymius reikėtų rimtai susimąstyti ir pasitarti su specialistu.

Stomatito gydymas


Ligos gydymui galite išbandyti liaudies medicinos būdus, tačiau rekomenduojama pirmoje eilėje kreiptis į patyrusį odontologą. Nepamirškite jau pasveikę pasikeisti dantų šepetėlį, nesinaudoti tuo pačiu, kuriuo valydavotės dantis dar sirgdami stomatitu. Stomatitas užkrečiamas, todėl reikėtų pasisaugoti. Sekite visais dantų gydytojo nurodymais tam, kad stomatito gydymas būtų kaip įmanoma greitesnis ir efektyvesnis.

Patikima burnos ertmės priežiūra


Daugelio burnos ertmės susirgimų, tame tarpe ir stomatito galima išvengti rūpinantis kruopščia burnos ertmės priežiūra, kasdien rūpestingai valant dantis. Ne mažiau svarbus ir kokybiškų valymo priemonių naudojimas.

Valykite dantis kiekvieną dieną ryte ir vakare kokybišku dantų šepetuku, nepamiršdami ir tarpdančių, kuriuos išvalyti padeda dantų siūlas ir specialūs krapštukai. Tai, kad reikalingas burnos skalavimo skystis, sakyti turbūt taip pat nereikia. Kuo mažiau burnos ertmėje bus mikrobų ir bakterijų, kuo geriau pašalinsite visus maisto likučius ir apnašas, tuo labiau užtikrinti galėsite būti gera sveikata ir užkirsti kelią susirgimams.

Labai daug padės specialūs burnos irigatoriai, kurie puikiai pašalina nešvarumus iš sunkiausiai prieinamų vietų, tarpdančių ir padeda užtikrinti dar geresnį valymą. Naudodami irigatorius reguliariai, stomatitą ir kitas dažniausiai pasitaikančias burnos ertmės problemas galėsite tiesiog pamiršti ir džiaugsitės sveikais dantimis bei dantenomis.

Kadangi irigatorius veikia vandens srovės principu, mikrobai išvalomi itin efektyviai. Vandens srovė švelni, todėl nekenkia jautriems dantims ir dantenoms. Irigatorių galima nesibaiminant naudoti net ir tada, kai sergate dantenų ar dantų ligomis.

Gera burnos ertmės sveikata – tik jūsų rankose. Pasirūpinkite ja kruopščiai prižiūrėdami dantis bei valydami tarpdančius irigatoriumi, kuris užtikrins visokeriopą apsaugą nuo stomatito ir kitų susirgimų.



     0
     Jūsū krepšelis tuščias!

     Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

     Naršyti produktus