Geltoni dantys: priežastys, prevencija ir gydymo būdai | Waterpik

Geltoni dantys: priežastys, prevencija ir gydymo būdai

Geltoni dantys

Geltoni dantys: priežastys, prevencija ir gydymo būdai

Neduoda ramybės pageltę dantys? Pergyventi tikrai nėra dėl ko, nes visus burnos ertmės rūpesčius galima nesunkiai išspręsti. Tereikia kruopščiau rūpintis higiena naudojant burnos irigatorius ir kreiptis į specialistą ramybės neduodančiais klausimais. Reguliariai rūpindamiesi kruopščia higiena daugelio dantų susirgimų išvengsite, tuo pačiu galėsite mėgautis dar baltesne ir šviesesne dantų spalva.

Daugiau apie dantų geltimo priežastis ir kaip būtų galima tam užkirsti kelią sužinosite skaitydami šį straipsnį.

Ar geltoni dantys išduoda prastą burnos ertmės sveikatą?

Jeigu dantys geltoni, tai dar nebūtinai reiškia, jog jie nėra sveiki. Ir priešingai – balti spindintys dantys toli gražu neįrodo, jog su jų sveikata viskas tobulai gerai. Ar teko girdėti, jog šiaurinėse platumose gyvenančių žmonių dantys yra kiek pageltę? Natūralų dantų pageltonėjimą lemia gamtiniai, genetiniai veiksniai, gyvenamajame krašte būdinga mityba. Todėl pastebėjus, kad dantys kiek geltoni, nereikėtų dėl to labai pergyventi.

Žinoma, pageltę dantys nėra itin gražūs. Dėl šios priežasties daug kas linkę ieškoti veiksmingų dantų balinimo būdų. Kartais neįprastas dantų pageltonėjimas gali signalizuoti ir apie gresiančius susirgimus, kurie kyla dėl nepakankamos burnos ertmės priežiūros.

Visuomet vertinga apsilankyti pas odontologą profesionaliai burnos ertmės higienai. Jeigu specialistas apžiūros metu pastebės, jog kažkas ne taip, būtinai apie tai praneš ir žinosite, kokių veiksmų imtis.

Kodėl dantys geltonuoja?

Dantų geltonėjimui turi įtakos daug veiksnių. Tai ne tik prasta burnos priežiūra ir netinkama mityba, bet ir įvairios kitos sąlygos, tame tarpe net ir genetiniai rodikliai. Norint išvengti dantų geltonėjimo, pirmiausia reikėtų pradėti nuo dar kruopštesnio burnos ertmės valymo, žalingų įpročių atsisakymo. Taip pat pasikonsultuoti su dantų gydytoju, kuris nustatys tikslias priežastis ir patars, kas jums tiktų labiausiai.

Dantų geltonumo priežastys:

  • Amžius. Kad ir kaip ten bebūtų, didelę įtaką dantų geltonėjimui turi amžius. Žmogaus organizmui senstant, ląstelės tampa nebe tokios jaunatviškos, dantys ne tokie atsparūs, labiau linkę į geltonėjimą. Norint ilgiau išlaikyti dantų baltumą reikia skirti tam gerokai daugiau pastangų ir laiko, nei tektų jaunam žmogui.
  • Nesveikas maistas. Mūsų sveikata didele dalimi priklauso nuo mitybos. Ne išimtis ir dantys, kurie itin jautriai reaguoja į maisto produktus ir vitaminų bei naudingų medžiagų organizme trūkumą. Tam, kad dantys būtų atsparesni, reikėtų pasirūpinti visais trūkstamais vitaminais, vengti nesveiko maisto.
  • Dažnas kavos, vyno gėrimas. Kava ir vynas – tai du gėrimai, žinomi kaip didžiausi baltų dantų priešai. Norint mėgautis baltesniais dantimis reikėtų atsisakyti kavos ir vyno, arba vartoti jų kaip įmanoma mažiau. Kai kurios arbatos taip pat gali pakenkti baltiems dantims.
  • Rūkymas. Rūkymas yra vienas iš pagrindinių dantų geltonėjimą provokuojančių veiksnių. Pastebėta, jog rūkančių žmonių dantys gerokai geltonesni, negu neturinčiųjų šio blogo įpročio. Pasirūpinkite ne tik savo kūno, bet ir dantų sveikata bei grožiu – meskite rūkyti!
  • Netaisyklinga burnos priežiūra. Kruopščiai nevalant dantų, burnos ertmėje kaupiasi nešvarumai ir apnašos, ilgainiui virstančios dantų akmenimis. Savaime suprantama, jog dantų akmenys prie dantų sveikatos ir gražios išvaizdos tikrai neprisideda, todėl reikalingas kruopštesnis valymas. Šios problemos išvengsite reguliariai (bent kartą per 6 mėn.) atvykdami pas odontologą profesionaliai burnos ertmės higienai ir dar kruopščiau valydami dantis. Idealiausia – specialiu balinančiu burnos irigatoriumi.
  • Per kieto šepetėlio naudojimas. Dantų sveikatai įtakos turi ne tik tai, kaip jie valomi, bet ir kokios priemonės naudojamos. Svarbu pasirinkti tinkamas, kokybiškas, vengiant šepetėlių per daug kietais šereliais. Kieti šereliai ilgainiui plonina emalį, kas lemia greitesnį dantų geltonėjimą ir net kur kas rimtesnes problemas.
  • Bruksizmas (griežimas dantimis). Dantų emalis gali būti pažeistas ir nuolat griežiant dantimis, kuomet susiformuoja toks įprotis.
  • Fluoro perteklius. Visos medžiagos turėtų būti naudojamos su saiku, tuomet organizme bus balansas. Jeigu dantys labai linkę į geltonėjimą, viena iš priežasčių galėtų būti per didelis fluoro sunaudojimas. Tokiu atveju, reikėtų vengti fluoruoto vandens ir dantų pastos su fluoru.
  • Genetiniai ypatumai. Polinkis geltoniems dantims gali būti ir paveldimas. Tai nuo mūsų nepriklausantis faktorius, kurio nepakeisime, bet galime pagerinti dantų būklę nuolatos rūpindamiesi jų priežiūra.

Kaip matote, dantų geltonėjimo priežasčių yra daugybė, todėl norint baltesnių dantų reikalinga be galo kruopšti priežiūra, tinkamas gyvenimo būdas. Taip pat nuolatinis lankymasis odontologo kabinete gydymo procedūroms, efektyvių dantų valymo priemonių naudojimas.

Veiksmingi dantų balinimo būdai

Norint baltesnių dantų nereikėtų pulti į kraštutinumus ir pradėti vartoti balinamąsias priemones namų sąlygomis. Dantų šveitimas soda ar angliuku gali net pakenkti. Ne visų dantys gali būti tokie balti, kokių norėtųsi, todėl geriausia nedėti per daug vilčių ir tiesiog juos kruopščiai valyti. Gali būti naudingos balinamosios dantų procedūros, kurias reikėtų atlikti reguliariai. Taip pat labai vertingas irigatoriaus naudojimas.

Balinantis dantų irigatorius

Galbūt jums jau teko išbandyti daug kur reklamuojamas balinamąsias dantų pastas. Greičiausiai nusivylėte, kadangi tokios priemonės tikrai nėra itin veiksmingos. Su balinamąja dantų pasta reikėtų valytis dantis labai ilgai norint, kad atsirastų kokie nors reikšmingesni rezultatai. Be to, balinamoji pasta padeda ne visiems, nes kaip jau ir buvo minėta, kiekvieno dantų genetika labai skirtinga.

Norintiems pasirūpinti baltais dantimis dar lengviau ir paprasčiau, puiki išeitis būtų specialus balinantis irigatorius. Šis prietaisas su balinimo funkcija veikia švelnios vandens srovės principu, užtikrina ir geresnę burnos higieną, ir dantų baltumą vienu metu. Norint geresnio efekto, reikėtų valytis dantis irigatoriumi nuolatos.

Užkirskite kelią dantų geltonėjimui naudodami patikimas ir odontologų patvirtintas valymo priemones! Balinantis dantų irigatorius bus puiki išeitis norintiems mėgautis kruopščia baltų dantų priežiūra be didelių pastangų.



          0
          Jūsū krepšelis tuščias!

          Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

          Naršyti produktus