Dantų ėduonis: simptomai, priežastys ir gydymas | Waterpik

Dantų ėduonis: simptomai, priežastys ir gydymas

Dantų ėduonis

Dantų ėduonis: simptomai, priežastys ir gydymas

Dantų ėduonis, dar kitaip vadinamas kariesas yra labai rimtas burnos ertmės susirgimas, kuris gali sukelti įvairių komplikacijų. Prasideda jis visai netikėtai, po truputį ardydamas dantis ir jų audinius. Pradžioje karieso galima net nepastebėti, tačiau vėliau kyla vis daugiau nemalonių simptomų ir tampa akivaizdu – vizitas pas odontologą turėtų būti neatidėliotinas. Situaciją gali gerokai palengvinti specialus tarpdančių ploviklis, su kuriuo pasiekiami dar geresni dantų priežiūros rezultatai.

 

Toliau skaitydami sužinosite, kas yra dantų ėduonis, kaip ir kodėl jis atsiranda bei ką daryti susidūrus su šiuo burnos ertmės susirgimu.

 

Kodėl atsiranda dantų kariesas?

 

Dantų kariesas yra viena labiausiai paplitusių burnos ertmės problemų pasaulyje. Su kariesu vienu ar kitu savo gyvenimo etapu yra susidūręs kone kiekvienas, ypač kuomet dantys prižiūrimi nepakankamai. Pagrindine dantų ėduonies atsiradimo priežastimi yra įvardijamas reikalingų mineralų trūkumas. Kuomet prasta mityba, trūksta vienų ar kitų naudingų mineralinių medžiagų ir vitaminų, tuo pačiu dantys prižiūrimi nepakankamai atsakingai, kaip pasekmė pradeda formuotis dantų kariesas.

 

Jeigu kruopščiai prižiūrėtumėte savo dantis, reguliariai lankytumėtės pas odontologą apžiūrai ir profesionaliai burnos higienai, taip pat palaikytumėte sveiką mitybą – su tokia problema kaip dantų kariesas net netektų susidurti. Deja, kasdienybės bėgime daugelis šiuos paprastus dalykus pamiršta, todėl vėliau reikia kentėti susiduriant su nemaloniais pojūčiais ir papildomomis išlaidomis už odontologines procedūras.

 

Dantų ėduonis būdingas ir vaikams, todėl juos reikėtų nuo šio susirgimo apsaugoti. Tegul vaikai nevalgo per daug saldumynų, kadangi cukrus provokuoja ėduonies atsiradimą ir formavimąsi. Taip pat svarbus kruopštus dantukų valymas pašalinant visus maisto likučius iš tarpdančių ir kitų sunkiai prieinamų burnos ertmės vietų.

Dantų ėduonies požymiai

 

Dantų ėduonis yra klastinga, iš lėto apimanti burnos liga, kuri pradžioje nepasižymi ryškesniais požymiais, vėliau įsigali ir gali sukelti negrįžtamų padarinių, iš kurių vienas baisiausių yra danties ar net kelių dantų praradimas.

 

Dantų ėduoniui būdingi šie simptomai:

 

 • trupantis emalis;
 • nemalonus ir varginantis dantų skausmas;
 • padidėjęs dantų jautrumas;
 • tamsios dėmelės ant dantų paviršiaus;
 • pūliai ant dantų;
 • skylutės, kurias galima pastebėti;
 • dantenų paburkimas.

 

Dantų kariesas gali būti paviršinis arba giluminis. Kiekvienu atveju būdingi kiek skirtingi simptomai, tad jų raiška, kaip ir intensyvumo lygis, priklauso nuo individualios burnos ertmės būklės. Jeigu pastebite šiuos aprašytus simptomus, nedelsdami kreipkitės į savo odontologijos kliniką.

Dantų ėduonies gydymas

 

Karieso gydymas priklauso nuo konkrečios situacijos. Jeigu kariesas negiluminis, nėra giliai pažeidęs danties, užtenka minimalių odontologinių procedūrų, kurios greitai ir lengvai padeda atstatyti normalią danties būklę.

 

Esant rimtesniems karieso atvejams, reikalingas danties gręžimas ir plombavimas. Pasitaiko atvejų, kai kariesas pažeidęs dantį taip giliai, jog yra susiformavę ir rimtesnių susirgimų, tad tenka net gydyti šaknies kanalus. Vėliau, dantis išgydžius, būtina nuolatinė priežiūra, kad problema nepasikartotų.

Tarpdančių ploviklis dar geresnei burnos higienai

 

Taigi, kaip jau turbūt galėjote suprasti, kruopštus dantų valymas yra kertinis aspektas norint išvengti karieso bei kitų burnos ertmės susirgimų. Pasirūpinti dar geresne priežiūra padės specialus tarpdančių ploviklis, dar kitaip vadinamas burnos irigatoriumi. Su juo valymas daug lengvesnis ir efektyviau pašalinami maisto likučiai.

 

Lyginant su įprastu dantų šepetėliu, irigatorius veikdamas vandens srovės principu, kaip ploviklis praeina visas burnos ertmės vietas, net pačias nuošaliausias, iš ten pašalindamas didžiąją mikrobų dalį.

 

Užkirskite kelią dantų kariesui kartą ir visiems laikams! Su moderniais tarpdančių plovikliais galėsite pasirūpinti nepriekaištinga burnos higiena ir užtikrinti sau dar geresnę dantų sveikatą.

Waterpik
Average rating:  
 0 reviews


     0
     Jūsū krepšelis tuščias!

     Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

     Naršyti produktus