Griežimas dantimis ir kaip su juo kovoti | Waterpik

Griežimas dantimis ir kaip su juo kovoti

Bruksizmas

Griežimas dantimis ir kaip su juo kovoti

Kiekvienas mūsų įvairiais gyvenimo laikotarpiais susiduria su didesniu ar mažesniu stresu, tačiau ar žinote, kad kai kurie žmonės tiesiog bando tą stresą „sukramtyti“? Taip, kalbame apie griežimą dantimis naktį, kuris pasireiškia kaip organizmo reakcija į susikaupusią įtampą ir stresą. Toks dantų griežimas – nevalingas veiksmas, tad ne visi net ir žino, kad miegodami jį atlieka. Ar tai rimta problema ir kaip ją atpažinti?

 

Bruksizmas – kas tai?

 

Bruksizmu vadinami nevalingi beprasmiai kramtomieji judesiai. Jie atliekami miego metu, dažniausiai naktį: viršutinio ir apatinio žandikaulio dantų paviršiai yra trinami vienas į kitą. Tai miego sutrikimas, kuris yra ganėtinai paplitęs populiacijoje. Tiesa, pats griežimas dantimis miegoti, rodos, visai netrukdo – daugelis pacientų gali net nežinoti apie problemą. Dažnai bruksizmo požymius atsitiktinai pastebi odontologai, profilaktinių patikrinimų metu.

 

Skaičiuojama, kad dantys per parą turėtų liestis apie 20 minučių, tačiau dėl bruksizmo jų kontaktas trunka gerokai ilgiau. Dėl to galimi įvairūs pažeidimai, žandikaulio traumos, nemalonūs pojūčiai prabudus ryte. Bruksizmas gali pranykti ir savaime, tačiau odontologas gali rekomenduoti specialias priemones šiai problemai spręsti.

 

Bruksizmo požymiai

 

Net jei nepastebite, jog naktimis griežiate dantimis, šį nevalingą įprotį išduoda įvairūs simptomai. Pacientai dažnai jaučia galvos ir kramtomųjų raumenų skausmą, plintantį ausies link. Šis skausmas intensyviausias ryte, todėl trikdo miegą ir blogina jo kokybę.

 

Vis dėlto, vienas būdingiausių simptomų yra dantų nudilimas ir padidėję kramtymo raumenų tonusas. Dėl bruksizmo dantys dėvisi ir trumpėja, gali matytis danties audinio skilimų. Problemos nesprendžiant, dėl ilgalaikio griežimo dantimis patiriamos didelės apkrovos, tad dantys gali skilti vertikaliai, lūžti. Beje, taip pat gali nutikti ir su protezuotais dantimis ar plombomis.

 

Kiti simptomai, kurie perspėja, kad reikėtų apsilankyti pas odontologą – apatinio žandikaulio skausmas, kandimo žymės skruosto vidinėje pusėje, padidėjęs dantų paslankumas.

 

Bruksizmo priežastys

 

Viena konkreti bruksizmo priežastis negali būti įvardijama, net tai dažniausiai yra daugelio veiksnių sukelta problema. Bruksizmas – tai natūrali mūsų organizmo reakcija į stresą, įtampą. Su šia problemas įvairiais gyvenimo tarpsniais susiduria daugelis, tad įveikus stresą, tikėtina, gali dingti ir naktinis griežimas dantimis.

 

Bruksizmą gali lemti psichologiniai veiksniai, emocinė įtampa. Dėl to prieš miegą verta skirti laiko atsipalaidavimui, stengtis nekaupti pykčio, nerimo ir kitų neigiamų emocijų savyje. Antra vertus, griežimą dantimis gali paskatinti ir tam tikrų vaistų vartojimas, pastebima, kad bruksizmą gali skatinti tam tikri antidepresantai ar vaistai nuo epilepsijos. Kitos galimos priežastys – tokios ligos kaip depresija, Parkinsono liga, tačiau bruksizmas gali išsivystyti ir dėl netaisyklingo sąkandžio ar prastos burnos higienos. Beje, šis blogas įprotis gali būti paveldimas, tad atkreipkite dėmesį, ar dantimis naktį negriežia jūsų vaikai.



          0
          Jūsū krepšelis tuščias!

          Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

          Naršyti produktus