Perikoronitas: Kaip sumažinti skausmą dygstant dantims? | Waterpik

Perikoronitas: Kaip sumažinti skausmą dygstant dantims?

Perikoronitas

Perikoronitas: Kaip sumažinti skausmą dygstant dantims?

Perikoronitas yra minkštųjų burnos gleivinės audinių uždegimas, kuris formuojasi aplink dygstančius dantis. Tai itin pavojingas burnos ertmės susirgimas, kuris gali sukelti negrįžtamų padarinių sveikatai. Visiškai apleidus burnos priežiūrą, galima net netekti vieno ar kelių dantų. Būtent dėl to svarbu rūpintis kruopščia priežiūra ir įveikti perikoronitą šiam dar besiformuojant.

Perikoronito priežastys

Pagrindinė perikoronito atsiradimo priežastis yra bakterinio apnašo susiformavimas. Apleidus burnos higieną ar rūpinantis ja nepakankamai, ilgainiui apie dantis atsiranda bakterinis apnašas, kuris vis labiau įsisenėja. Tai lemia lėtinio uždegimo perikoronito atsiradimą.

 

Dažniausiai perikoronitas atsiranda dygstant protiniams dantims. Protiniai dantys dygsta burnos pakraščiuose, viršuje ir apačioje. Tai sunkiai dantų šepetėliais prieinamos ir išvalomos vietos, dėl to bakterinis apnašas jose paprastai būna didesnis.

 

Perikoronitas taip pat dažnai formuojasi nepilnai išdygusių dantų dantenų „kapišonuose“. Ypač dažnai tokie būna protiniai dantys, kurie dygsta dar ir kreivai, tuomet formuojasi itin palanki terpė sunkiai išvalomam bakteriniam apnašui ir perikoronitui. Rekomenduojama šalinti protinius dantis iš karto, kad vėliau nekiltų didesnių problemų.

 

Kartais perikoronitą išprovokuoja ir kiti burnos ertmės susirgimai – gingivitas, stomatitas, dantų kariesas, pulpitas, periodontitas, erozija ir opos.

Perikoronitui būdingi simptomai

 

Perikoronitas pasireiškia šiais simptomais:

 

  • burnos gleivinės paraudimas ar net patinimas;
  • dantenų kraujavimas;
  • dantenų pūliavimas;
  • blogas burnos kvapas;
  • nemalonus skonis burnoje;
  • skausmas ryjant maistą;
  • nežymus karščiavimas;
  • ir kt..

 

Žinoma, gali būti būdingi ne visi simptomai. Kiekvienas atvejis skiriasi priklausomai nuo individualios burnos ertmės būklės. Galima būtų išskirti lengvesnį perikoronitą, kuomet būdingi ne tokie dideli skausmai, nėra karščiavimo, ir sunkesnę šio susirgimo formą, kai karščiuojama, simptomai pasireiškia intensyviau, kamuoja stiprus nuovargis. Gali ištinti net skuostas, skausmas persiduoda į ausį, sunku pilnai išsižioti, padidėja limfmazgiai.

 

Jeigu pastebite bent kelis aprašytus simptomus, nedelsdami kreipkitės į odontologus ir pradėkite rūpintis dar kruopštesne burnos higiena. Net jeigu ligos forma silpna, negydomas perikoronitas ilgainiui gali pereiti į sunkesnę stadiją išprovokuoti kur kas rimtesnes burnos ertmės problemas.

Veiksmingi gydymo būdai ir prevencija

 

Kaip gydomas perikoronitas? Iš tiesų, gydytojams dažnai tenka imtis chirurginių metodų ir šalinti dalį dantenų. Jeigu perikoronitas pažengęs, dantenos yra taip stipriai pažeistos, jog belieka pašalinti susirgimo židinį. Jį pašalinus, galima užsiimti augančiu dantimi jį pilnai išvalant ir panaikinant mažesnius aplink besiformuojančius susirgimo židinius. Sunkesniais atvejais, gali tekti pašalinti visą dantį. Gydymas taikomas individualiai ir priklauso nuo burnos ertmės sveikatos būklės.

 

Norint užkirsti kelią perikoronitui laiku, dar šiam nesusiformavus, reikėtų šalinti protinius dantis, taip pat rūpintis kruopščia burnos higiena. Naudingas atidus dantų valymas kiekvieną dieną ryte ir vakare, efektyvių burnos ertmės priežiūros priemonių vartojimas. Jeigu kruopščiai valysite dantis, reguliariai lankysitės profesionaliai burnos higienai odontologo kabinete, tuomet šansai susirgti perikoronitu bus kur kas mažesni, negu to nedarant.

Dar efektyvesnis valymas su dantų irigatoriumi

 

Dantų irigatorius gali būti vienas puikiausių įrankių kovai su perikoronitu. Paprastas dantų šepetėlis negali išvalyti taip gerai, kaip irigatorius. Su dantų irigatoriumi galima prieiti sunkiausiai pasiekiamas burnos ertmės vietas ir išvalyti aplink protinius dantis besiformuojantį bakterinį apnašą.

 

Burnos irigatoriai labai lengvai ir patogiai naudojami, jie ilgalaikiai, patikimi, patikrinti odontologų. Prietaisas veikia vandens srovės principu švelniai purkšdamas vandenį, todėl išvalomi tarpdančiai, net patys atokiausi burnos ertmės kampeliai.

 

Metas pasirūpinti dar geresne burnos ertmės higiena ir užkirsti kelią perikoronitui! Jūsų sveikata – tik Jūsų rankose, tad pasinaudokite irigatoriumi, pasitarkite su savo odontologu ir šansai pasigauti burnos susirgimus bus kur kas mažesni.

Waterpik
Average rating:  
 0 reviews


          0
          Jūsū krepšelis tuščias!

          Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

          Naršyti produktus