Protiniai dantys - viskas, ką reikia žinoti | Waterpik

Protiniai dantys – viskas, ką reikia žinoti

Stacionarus burnos irigatorius

Protiniai dantys – viskas, ką reikia žinoti

Protiniai dantys dygsta vėliausiai, jau pasiekus brandą – iš čia kilo ir jų pavadinimas. Tiesa, odontologai šiuos dantis taip pat vadina trečiaisiais krūminiais arba aštuntaisiais. Tai nuolatiniai dantys, dygstantys maždaug apie 17-21 žmogaus gyvenimo metus. Tiesa, jie išdygsta ne visiems – mes valgome vis daugiau minkšto ir apdoroto maisto, tad šiuolaikiniam žmogui protiniai dantys nėra reikalingi ir kai kurie net neturi jų užuomazgų. Tačiau ką daryti, jei protiniai dantys vis dėlto išdygo?

 

Ar reikia šalinti protinius dantis?

 

Kiekvienas odontologas turi savo nuomonę, tačiau griežtos nuomonės, kad protinius dantis būtina šalinti nėra. Viskas priklauso nuo šių dantų būklės. Kadangi protiniai dantys dygsta paskutiniai, jiems nėra likę daug vietos. Tai lemia skausmingą dygimo procesą, dantų įstrigimą, augimą kreivai ir kitas problemas. Taigi, reikėtų įvertinti situaciją: jei protiniai dantys išaugo taisyklingai ir nekelia pavojaus kitiems dantims, nėra sugedę, jų šalinti nebūtina.

 

Protinius dantis, ypač netaisyklingai išaugusius, gali būti sudėtinga prižiūrėti. Jie gana sunkiai pasiekiami, be to, dėl netaisyklingos padėties dažnai susidaro vadinamosios kišenės, kuriose kaupiasi maisto likučiai. Kad ir kaip nepatogu būtų, protinių dantų valymui reikia skirti pakankamai dėmesio, nes sugedę šie dantys gali „užkrėsti“ ir kitus dantis. Sunkiai pasiekiamas vietas galima valyti burnos irigatoriumi – vandens srovė patenka visur ir švelniai pašalina nešvarumus net iš sunkiai įprastai pasiekiamų susidariusių kišenių.

 

Protinių dantų traukimas

 

Protinių dantų šalinimas – tai chirurginė procedūra. Skamba grėsmingai, tačiau iš tikrųjų ji nėra tokia baisi. Prieš operaciją daromas rentgenologinis tyrimas, kuris padeda nustatyti protinių dantų padėtį ir aplinkinių struktūrų būklę. Gali būti net taip, kad protinio danties išorėje nesimato, nes jis yra išdygęs minkštuosiuose audiniuose.

 

Dažniausiai protinių dantų rovimo metu yra naudojama vietinė nejautra, tačiau sudėtingais atvejais gali būti taikoma ir visiška nejautra. Rimtesni atvejai susiję su retinuotais (užstrigusiais), kreivai išdygusiais protiniais dantimis arba, kai jų šaknys liečia nervus ar sinusus, yra užsilenkusios. Dantų šalinimą suplanuoja odontologas ar burnos chirurgas, įvertinęs individualią paciento situaciją.

 

Po protinių dantų operacijos

 

Kiekvieno paciento gijimo laikotarpis po protinių dantų šalinimo operacijos yra individualus. Jo trukmė priklauso nuo operacijos sudėtingumo, kiek protinių dantų buvo pašalinta. Tiesa, daugelis pacientų jau tą pačią ar kitą dieną gali vykti namo.

 

Gijimas nėra skausmingas, tačiau reikia elgtis atsargiai. Laikotarpiu po operacijos itin svarbu užtikrinti gerą burnos higieną – tai padės išvengti infekcijos, kuri gali sukelti skausminga tinimą ar pūliavimą. Jei naudojate irigatorių, juo galima švelniai išvalyti burnos ertmę nepažeidžiant gyjančios žaizdos. O jei naudojate dantų šepetėlį, elkitės itin atsargiai – jo šerelių prisilietimas žaizdos vietoje gali būti nemalonus, skausmingas. Gera naujiena, kad gijimas yra palyginti greitas, o pašalintų protinių dantų tikrai nepasigesite!



          0
          Jūsū krepšelis tuščias!

          Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

          Naršyti produktus