Dantų priežiūros iššūkiai vyresniame amžiuje | Waterpik

Dantų priežiūros iššūkiai vyresniame amžiuje

Dantų priežiūra vyresniame amžiuje

Dantų priežiūros iššūkiai vyresniame amžiuje

Nuolatiniai dantys išdygsta dar vaikystėje, tačiau juos naudojame visą savo gyvenimą. Nuo dantų būklės priklauso ne tik mūsų išvaizda ir pasitikėjimas savimi, bet ir gera savijauta bei sveikata: kramtymo funkcija yra gyvybiškai svarbi žmogui. Deja, bėgant metams dantų būklė prastėja. Apžvelkime, kaip savo dantimis pasirūpinti tinkamai ir, nepaisant amžiaus, išsaugoti jų sveikatą.

Kokie iššūkiai gali kilti? Kodėl?


Dantis naudojame kasdien, tad jie neišvengiamai dėvisi ir šis procesas yra visiškai normalus. Vis dėlto dėl kai kurių aplinkybių dantys gali dėvėtis greičiau, nei turėtų. Tai gali lemti netinkama dantų priežiūra, mechaniniai pažeidimai, bruksizmas, netinkama mityba, vitaminų ir mineralų trūkumas bei daugybė kitų priežasčių.

Brandžiame amžiuje susiduriama su dantų plombomis, karūnėlėmis, protezais. Visa tai apsunkina likusių sveikų dantų priežiūrą, nes tampa sudėtingiau pasiekti ir išvalyti visą danties paviršių.

Be to, organizmui senstant dantys tampa silpnesni, lengviau pažeidžiami aplinkos veiksnių. Dėl to kritiškai svarbia tampa tinkama burnos higiena – tai vienintelis būdas užtikrinti gerą dantų būklę ir apsisaugoti nuo dantų netekimo.

Svarbu prižiūrėti burnos higieną nuolat


Tinkamai rūpintis burnos ertmės švara yra svarbu nuo pat vaikystės. Dažniausiai vaikystėje tėvų suformuoti burnos higienos įpročiai nesikeičia visą gyvenimą. Dėl to mokant vaikus valytis dantis labai svarbu išvengti blogų patirčių ir skirti tinkamą dėmesį visapusiam dantų valymui.

Vaikų dantys yra silpnesni, tačiau su amžiumi stiprėja ir tampa atsparesni. Vis dėlto prastai valomus dantis ilgainiui gali pažeisti rūgštys, bakterijos, netinkamai naudojamas dantų šepetėlis ar prastai parinkta dantų pasta. Suaugusiesiems niekada negalima atsipalaiduoti, nes senstant dantys natūraliai silpnėja: tai lemia hormonų svyravimai (pavyzdžiui, nėštumo metu), bendra organizmo būklė, mineralų trūkumas.

Silpnesnius dantis lengviau paveikia bakterijos: dantų paviršius tampa nelygus, ant jo lengviau kaupiasi apnašos, o tai puiki terpė bakterijoms. Vyresniame amžiuje dažniau susiduriama su dantų skilimais ir lūžiais, o jei jie netvarkomi laiku, tai tampa gedimų priežastimi.

Norint, kad dantys išliktų stiprūs ir sveiki, reikia kuo geriau apsaugoti juos nuo apnašų. Tai padaryti galima užtikrinant teisingą kasdienį dantų valymą ir periodiškai atliekant profesionalią burnos higieną odontologo kabinete.

Kaip prižiūrėti?


Dantis odontologai rekomenduoja valyti du kartus per dieną: ryte ir vakare. Vakarinio valymo metu reikėtų kruopščiai išvalyti ir dantų tarpus – tai vieta, kurioje kaupiasi daugiausiai maisto likučių, kurie yra apnašo susiformavimo pagrindas.

Jei dantų valymui renkatės šepetėlį, ieškokite minkštų šerelių. Šepetėliai kietais šereliais gali pažeisti dantenas, subraižyti emalį. Dantis valykite švelniais sukamaisiais judesiais.

Deja, vien dantų šepetėlio ir pastos nepakaks – taip neišvalysite tarpdančių. Jiems valyti galima rinktis dantų siūlą, specialius tarpdančių šepetėlius ar burnos irigatorių. Svarbu prisiminti, kad tarpdančių valymas turėtų būti kasdienės burnos higienos rutinos dalis, o ne retenybė.

Pastaruoju metu, dėl efektyvumo ir praktiškumo, daugelis dantų siūlą iškeičia į tarpdančių irigatorių. Tai itin geras sprendimas vyresniame amžiuje, kai sunkiai išvalomų dantų vietų padaugėja. Irigatorius dantis valo pulsuojančia vandens srove, todėl toks valymas yra saugus ir švelnus, nepažeidžia nei dantų, nei dantenų. Waterpik irigatorius taip pat galima naudoti ir karūnėlėms, tiltams ar protezams valyti, implantų priežiūrai.

Prisiminkite: švarūs dantys – sveiki dantys. Rūpintis savo dantimis visada verta, nes dantų atkūrimo procedūros ne tik brangiai kainuoja, bet ir nėra itin malonios.



          0
          Jūsū krepšelis tuščias!

          Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

          Naršyti produktus