Burnos higiena namuose, priemonės dantų valymui - Waterpik.lt

Burnos higiena namų sąlygomis

Burnhos higiena namų salygomis

Burnos higiena namų sąlygomis

Daugeliui kyla įvairių klausimų apie dantų priežiūrą namuose. Kokias priemones naudoti? Kaip valyti dantis? Kaip išvengti dantų akmenų susidarymo? Apžvelkime, kaip tinkama burnos higiena pasirūpinti namų sąlygomis ir į ką svarbiausia atkreipti dėmesį.

Valykite dantis dantų valymo priemonėmis

Dantų priežiūrai skirtų priemonių pasirinkimas parduotuvių lentynose itin gausus, tačiau vis dar nėra nieko geresnio už dantų šepetėlį ir dantų pastą. Tai geros burnos higienos pagrindas, tačiau renkantis reikėtų atkreipti dėmesį į kelis svarbius aspektus. Visų pirma, rinkitės minkštą dantų šepetėlį – pernelyg intensyvus valymas gali traumuoti ar pažeisti dantenas, o mechaniniai pažeidimai gali lemti uždegimą. Galite įsigyti paprastą arba elektrinį dantų šepetėlį su keičiamomis galvutėmis.

Individualiai rinkitės ir dantų pastą. Atkreipkite dėmesį į jos abrazyvumą – geriau rinktis švelnią, pagal vertingus ingredientus ir savybes. Pagal savybes galite rinktis ir burnos skalavimo skystį, tačiau atkreipkite dėmesį, kad kai kurie skysčiai gali būti skiedžiami. Didelį pasirinkimą rasite įvairių tarpdančiams valyti skirtų priemonių.

Tarpdančių valymas šepetėliu

Tarpdančiams valyti galite rinktis dantų siūlą, tarpdančių šepetėlius arba burnos irigatorių. Bent vieną iš šių priemonių naudoti būtina, nes vien tik su dantų šepetėliu gerai išvalyti tarpdančius yra neįveikiama užduotis. Tarpdančių šepetukus odontologai rekomenduoja naudoti po kabių nešiojimo arba turint implantuotų dantų, tačiau taip pat juos galima naudoti ir profilaktikai. Burnos irigatorius palengvina tarpdančių valymą nešiojant kabes – dantų siūlas ar šepetukas gali užstrigti už kabių, tad jį naudoti nėra itin patogu. Be to, irigatorius valo pulsuojančia vandens srove, tad yra švelnesnis, puikiai tinka turintiems jautresnes dantenas.

Nepamirškite burnos skalavimo skysčio

Daugelis mano, kad burnos skalavimo skystis paprasčiausiai suteikia gaivos pojūtį. Vis dėlto tai svarbi priemonė kasdienėje dantų priežiūros rutinoje. Burnos skalavimo skystis pašalina mažus maisto likučius ir pasiekia visas vietas bei pašalina bakterija ir mikroorganizmus. Dėl to jį būtina naudoti kaskart valantis dantis. Tokie skysčiai taip pat yra praturtinami įvairiais vertingais ingredientais, kurie stiprina dantis ir puoselėja dantenas.

Gera burnos higiena pasirūpinti namų sąlygomis nėra labai sudėtinga, tačiau turite tam skirti pakankamai dėmesio. Išsivalykite dantis, išvalykite tarpdančius ir išskalaukite burną skalavimo skysčiu, kad pašalintumėte net mažiausias apnašų daleles.

Dantų akmenų šalinimas namuose

Dantų akmenų susidarymas – dažna problema, dėl kurios įprastai reikia kreiptis į odontologą. Dantų akmenys pašalinami profesionalios burnos higienos metu, tačiau ši procedūra nors ir nėra skausminga, tikrai nėra ir itin maloni. Ar įmanoma jos išvengti ir pašalinti dantų akmenis savarankiškai?

Iš tikrųjų jau susidariusių dantų akmenų namuose pašalinti nepavyks ir net neverta mėginti to daryti – tokie bandymai gali būti skausmingi ir pažeisti dantis. Vis dėlto galima imtis priemonių, kurios sumažina dantų akmenų susidarymo tikimybę. Visų pirma, svarbi yra puiki burnos higiena. Besikaupiančios minkštos apnašos bėgant laikui kietėja ir tampa vis sunkiau pašalinamos, tad neapleiskite savo dantų ir rūpinkitės jais kiekvieną dieną, ypatingą dėmesį skirkite tarpdančių valymui, kasdien naudokite tarpdančių irigatorių.

Taip pat išvengti dantų akmenų susidarymo gali padėti ir tam tikrų produktų vartojimas. Pavyzdžiui, obuoliai puikiai „išvalo“ dantis dėl juose esančių rūgščių, tam taip pat pasitarnauja ir žievelė. Teigiamą poveikį turi ir citrusai, maistinės sėklos, tad nepraleiskite progos pasigardžiuoti šiais produktais.



          0
          Jūsū krepšelis tuščias!

          Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

          Naršyti produktus