13 Spa Dantų erozija: Kaip išsaugoti šypseną?
Dantų erozija, arba kitaip dar emalio erozija, yra dantų nusidėvėjimas, kurį išprovokuoja kenksmingas rūgščių poveikis. Tai labai kenkia jūsų šypsenai, be to, gali sukelti nemalonų diskomfortą ar net skausmą ir didelį dantų jautrumą. Siekiant išsaugoti gražią ir sveiką šypseną, svarbu rūpintis dar geresne burnos higiena, naudingas specialus burnos irigatorius. Toliau skaitydami sužinosite apie dantų eroziją ir kaip jos išvengti.
Kas yra dantų erozija ir kaip ji atsiranda?
Dantų eroziją lemia daug veiksnių. Vienos iš pagrindinių erozijos susiformavimo priežasčių yra netinkama arba nepakankama burnos higiena, taip pat nesveika mityba, prastų burnos ertmės valymo priemonių naudojimas. Tai ženklas, jog burnos terpėje vyrauja disbalansas, jog būtina panaikinti per didelį rūgštingumą ir atkurti natūralų pH.
Kartais dantų eroziją gali išprovokuoti ir dažnas vėmimas, rūgšties kilimas, seilių išsiskyrimo sumažėjimas ar vitamino C perteklius.
Esant dantų erozijai, audiniai palaipsniui nyksta, tad dantys tampa vis silpnesni, imlesni neigiamoms aplinkos įtakoms. Negydoma dantų erozija ilgainiui gali išprovokuoti kur kas rimtesnius padarinius ir turėti labai neigiamų pasekmių, kurių gydymas brangiai kainuoja. Todėl svarbu užkirsti dantų erozijai kelią iš karto, šiai vos formuojantis.
Dantų erozijos simptomai
Emalio erozija labai taikliai apibūdinama kaip dantų nudilimas. Dantys tampa atšipę, tarytum nugraužti – tokį poveikį jiems sukelia rūgštis. Dantų erozijai būdingi šie simptomai:
- dantų nudilimas ir nusilpimas;
- padidėjęs dantų jautrumas;
- nelygus ir grublėtas dantų paviršius;
- dantų geltonėjimas.
Kai kuriais sunkesniais atvejais, kuomet negydoma emalio erozija užsitęsia, dantys gali net įtrūkti ar įskilti, atsiranda įvairios pavojingos dantų deformacijos. Negydant erozijos galima net prarasti kai kuriuos dantis.
Dantų erozija būna įvairių intensyvumo lygių, tad pasireiškia nebūtinai visi aprašyti, o tik dalis simptomų. Daug kas priklauso nuo burnos ertmės sveikatos būklės, kuri kiekvienu individualiu atveju kiek skiriasi.
Pastebėjus dantų erozijos simptomus reikėtų nedelsiant kreiptis į odontologus, kurie suteiks patikimą ir greitą pagalbą. Dantų erozijos sukelti padariniai turi būti gydomi protezuojant ar plombuojant pažeistus dantis. Siekiant pašalinti priežastį, pravartu kreiptis į mitybos specialistus ir gydytojus gastroenterologus, kadangi dantų erozijos priežastis dažniausiai slypi virškinimo organuose.
Kruopščios burnos ertmės higienos būtinybė
Pirmas ir pats skubiausias dalykas, kurį reikia padaryti atsiradus dantų erozijai – atkurti šarminę terpę ir panaikinti rūgščių perteklių. Venkite maisto produktų, kurie provokuoja rūgščių susidarymą. Tai gali būti saldumynai, įvairūs vaisiai ir didžioji dauguma maisto produktų, tad labai svarbu sureguliuoti savo mitybą.
Stenkitės valgyti rečiau, neužkandžiauti, o pavalgę iš karto išsivalyti dantis arba bent jau juos praskalauti burnos skalavimo skysčiu. Naudinga ir kruopšti tarpdančių priežiūra, kad neliktų jokių maisto likučių, palaikančių rūgštinę terpę.
Tuo pačiu odontologai rekomenduoja reguliariai, bent du kartus per metus atlikti profesionalią burnos ertmės higieną. Jos metu pašalinamas ertmėje ir ant dantų besikaupiančios apnašos, išsprendžiamos įsisenėjusios problemos, atkuriama sveika dantų higiena.
Burnos irigatorius dar geresnei priežiūrai
Burnos irigatorius gali padėti dar lengviau pasirūpinti kasdiene dantų higiena. Tai modernus, vandens srovę purškiantis prietaisas, kuris leidžia pasiekti visas burnos ertmės vietas ir išvalo kur kas daugiau mikrobų, nei įprastos dantų valymo priemonės. Esant dantų erozijai, vandens irigatorius pravartus tuo, jog valo jautrius dantis itin švelniai ir jų nedirgina kaip dantų šepetėlis. Tai puikus priežiūros sprendimas, nepažeidžiantis jautrių dantų.
Užkirskite kelią dantų erozijai ir kitiems burnos ertmės susirgimams! Su irigatoriumi daug lengviau ir paprasčiau – užtenka tik švelniai vedžioti antgalį palei dantis jų neliečiant ir vandens srovė kuo puikiausiai išvalo kone visus nešvarumus.