14 Gru Dantų akmenys: kodėl kaupiasi ir kaip juos pašalinti?
Burnos ertmėje susidariusios kietos nuosėdos yra vadinamos dantų akmenimis. Jeigu jie atsiranda, tai nieko gero nežada, todėl reikėtų susirūpinti burnos sveikata. Svarbu kuo skubiau užkirsti kelią bakterijų plitimui ir besikaupiančioms apnašoms, kreiptis į patyrusį odontologą ir dar kruopščiau valytis dantis, naudoti irigatorių. Metas peržvelgti patikimus kovos su dantų akmenimis būdus ir atsikratyti jų kartą ir visiems laikams!
Kruopšti burnos ertmės priežiūra
Kaip jau turbūt galima suprasti, akmenys ant dantų neatsiranda per vieną dieną. Tai yra ilgalaikis procesas, kurio dažniausia priežastis – nepakankama burnos ertmės priežiūra. Kodėl kaupiasi akmenys ant dantų priežastis galime matyti jau nuo pat vaikystės, kuomet vaikai neįpratinami prie kruopščios priežiūros. Dantų akmenys atsiranda tiek vaikams, tiek vyresnio amžiaus žmonėms.
Kita vertus, net ir rūpinantis burnos higiena, akmenys kartais neišvengiami. Tai gali nutikti tada, kai nesate įpratę pilnai valyti visos burnos ertmės, įskaitant tarpdančius, liežuvį, žandus. Taip jau yra, kad burnos ertmė reikalauja be galo daug priežiūros ir dėmesio, tam reikia skirti daug laiko ir pastangų, kitaip gresia įvairūs susirgimai ir nemalonūs pojūčiai.
Tam, kad viso to pavyktų išvengti ir galėtumėte mėgautis gera burnos ertmės sveikata, kruopščiai rūpintis dantimis reikėtų pradėti jau šiandien. Ne tik kruopščiai valykite dantis ir visą burnos ertmę, bet naudokite ir kokybiškas, patikimas burnos ertmės priežiūros priemones, kurios padės pasiekti dar greitesnius ir lengvesnius rezultatus per trumpesnį laiką.
Dantų irigatoriai dar geresnei higienai
Kaip panaikinti akmenis nuo dantų? Apsilankykite pas higienistą, kuris pasirūpins, kad būtų atkurta nepriekaištinga higiena. Tai rekomenduojama padaryti bent kartą per pusmetį ar per metus, priklausomai nuo dantų būklės. Profesionalios burnos higienos procedūrų metu vykdomas giluminis dantų akmenų valymas padeda pašalinti kone visus akmenis ir minkštąsias apnašas vienu kartu. Toliau reikės pasirūpinti kasdiene burnos ertmės priežiūra pačiam.
Viena iš patikimesnių burnos ertmės priežiūros priemonių yra specialiai sukurtas irigatorius. Šis prietaisas veikia vandens srovės principu, pasiekia tarpdančius ir kitas sunkiausiai prieinamas burnos ertmės vietas. Tiesa, burnos irigatoriai negali pašalinti susikaupusių dantų akmenų, bet puikiai padeda profilaktikai pašalindami minkštesnes apnašas.
Pirmiausia reikėtų apsilankyti pas odontologą profesionaliai burnos ertmės higienai, o tuomet rūpintis higiena pačiam naudojant irigatorius. Tinkamai valydami dantis, išvengsite minkštųjų apnašų kaupimosi, todėl rizika dantų akmenų susikaupimui taps beveik neįmanoma. Nepamirškite naudoti ir įprastų valymo priemonių dar geresniam efektui, periodiškai keiskite dantų šepetėlius.
Burnos higiena susideda iš daugybės skirtingų priemonių, kurios labai daug nekainuoja, tačiau reikalauja kruopščios priežiūros ir laiko. Ir vis tik, investuoti tikrai verta, nes visos pastangos atsiperka gera burnos sveikata.