Baltas liežuvis: Ligų požymiai, priežastys ir simptomai | Waterpik

Baltas liežuvis: Ligų požymiai, priežastys ir simptomai

Baltas liežuvis

Baltas liežuvis: Ligų požymiai, priežastys ir simptomai

Baltas liežuvis – dažna burnos sveikatos būklė, pasireiškianti baltos spalvos apnašomis ant liežuvio paviršiaus. Taip dažniausiai nutinka dėl to, kad mažyčiai liežuvio paviršiaus mazgeliai, vadinami papilomis, sulaiko bakterijas ir negyvas ląsteles. Dažniausiai pats baltas liežuvis nėra pavojingas, tačiau ši būklė gali būti kitų sveikatos problemų rodiklis ir gali kelti susirūpinimą dėl susijusių simptomų, pavyzdžiui, blogo burnos kvapo ar pakitusio skonio pojūčio.
 
Baltas liežuvis tam tikru gyvenimo laikotarpiu pasireiškia nemažai daliai gyventojų. Jis ypač paplitęs tarp asmenų, kurie nesilaiko tinkamos burnos higienos, arba tų, kurių imuninė sistema yra sutrikusi. Norint veiksmingai valdyti ir užkirsti kelią, labai svarbu suprasti priežastis, simptomus ir gydymo būdus, todėl ši tema labai aktuali visiems, norintiems pagerinti savo burnos sveikatą.
 

Balto liežuvio priežastys

 

Burnos higiena ir baltas liežuvis

Bloga burnos higiena yra pagrindinė balto liežuvio priežastis. Kai į burnos ertmės priežiūrą yra žiūrima aplaidžiai, ant liežuvio paviršiaus gali kauptis bakterijos, maisto dalelės ir negyvos ląstelės. Šios sankaupos sudaro matomą baltą sluoksnį, jei nėra reguliariai valomos. Norint išvengti šių sankaupų ir palaikyti burnos sveikatą, labai svarbu užtikrinti kruopštų dantų ir tarpdančių valymą.
 

Dehidratacija ir burnos sausumas

Dėl dehidratacijos išsausėjusi burna labai prisideda prie balto liežuvio atsiradimo. Seilės yra būtinos bakterijoms ir nešvarumams iš burnos nuplauti. Nepakankamai drėkinant burną, dėl sumažėjusio seilių kiekio burnoje susidaro ideali terpė bakterijoms daugintis, todėl ant liežuvio susidaro baltos apnašos.
 

Su baltu liežuviu susijusios medicininės būklės

Kai kurios medicininės būklės gali pasireikšti baltu liežuviu, pvz:

 • Burnos pienligė: Burnos grybelio sukelta mielių infekcija burnoje.
 • Leukoplakija: storos baltos dėmės ant liežuvio, dažnai susijusios su tabako vartojimu.
 • Plokščioji kerpligė (lichenoplanus): Lėtinis uždegimas, pažeidžiantis burnos gleivinę.

 

Baltą liežuvį lydintys simptomai

 • Blogas burnos kvapas (halitozė): Dažnai lydi baltą liežuvį, nes tos pačios bakterijos, kurios lemia baltą liežuvio išvaizdą, gali sukelti nemalonų kvapą.
 • Skonio pakitimai: Ant liežuvio susikaupę baltymai gali pakenkti skonio receptoriams.
 • Skausmas arba diskomfortas: Sunkiais atvejais dėl bakterijų ar mielių pertekliaus gali atsirasti burnos dirginimas ir diskomfortas.

 

Balto liežuvio prevencija ir gydymas

 

Tinkamos burnos higienos svarba

Įprastinė burnos priežiūra, įskaitant dantų valymą du kartus per dieną ir burnos skalavimo skysčio naudojimą, gali gerokai užkirsti kelią balto liežuvio apraiškai. Reguliarus dantų tikrinimas taip pat labai svarbus norint palaikyti optimalią burnos sveikatą.
 

Buitinės priemonės ir gyvenimo būdo pokyčiai

Paprasti gyvenimo būdo pakeitimai gali padėti valdyti baltą liežuvį ir užkirsti jam kelią:

 

 • Gerkite daugiau vandens: Tai padeda palaikyti burnos drėgmę ir gaminti pakankamai seilių.
 • Meskite rūkyti: Tabakas yra vienas iš pagrindinių veiksnių, sukeliančių burnos sveikatos problemas, įskaitant ir liežuvio baltumą.
 • Saikingai vartokite alkoholį: Alkoholis gali išsausinti burną ir sudaryti palankias sąlygas bakterijoms vešėti.

 

Kada kreiptis į gydytoją

Kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistą, jei balto liežuvio simptomai neišnyksta arba jį lydi stiprus skausmas, patinimas ar rijimo sunkumai. Šie simptomai gali rodyti rimtesnes sveikatos būkles, dėl kurių reikia kreiptis į gydytoją.
 

Burnos higienos gerinimas Waterpik

 
Waterpik irigatoriai yra moderni priemonė, skirta veiksmingai pagerinti burnos higieną. Dėl puikių valymo galimybių jie ypač naudingi asmenims, kuriems pasireiškia baltas liežuvis.
 

Irigatorių nauda

 • Efektyviai pašalina nešvarumus ir bakterijas: Dantų irigatoriai efektyviau nei įprasti siūlai valo tarpdančius ir dantenų liniją pulsuojančia vandens srove.
 • Padeda kovoti su burnos sausumu: Drėgmė, kurią suteikia irigatorius, padeda išlaikyti burnos drėgmę.
 • Idealiai tinka nešiojantiems breketus: Žmonėms, turintiems breketus ar kitas gydymo priemones burnoje, irigatoriai ypač veiksmingai padeda palaikyti švarą.

 

Išvada

 
Baltas liežuvis yra dažna problema, tačiau tinkamai prižiūrint jį galima suvaldyti. Supratus būklės kilmės priežastis, simptomus ir gydymo būdus, galima veiksmingai užkirsti kelią ir situaciją tinkamai suvaldyti. Į burnos higienos rutiną įtraukdami tokias pažangias priemones kaip irigatoriai, galite gerokai pagerinti savo gebėjimą palaikyti sveiką ir švarią burnos ertmę.
 

Waterpik
Average rating:  
 0 reviews


     0
     Jūsū krepšelis tuščias!

     Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

     Naršyti produktus