Blogas burnos kvapas, priežastys, ir patarimai - Waterpik.lt

Blogas burnos kvapas: priežastys ir patarimai

Blogas burnos kvapas priežastys ir patarimai

Blogas burnos kvapas: priežastys ir patarimai

Prastas burnos kvapas gali sukelti daugybę problemų: jis nemalonus ir mums patiems, ir aplinkiniams, kenkia bendravimui, mažina pasitikėjimą savimi. Be to, blogas burnos kvapas gali būti įvairių ligų simptomu priežastimi, tad jo neverta ignoruoti.

Nemalonaus burnos kvapo priežastys

Mediciniškai blogas burnos kvapas dar vadinamas halitoze, kuri yra gana dažnai pasireiškiantis sutrikimas. Nemalonų kvapą sukelia bakterijos, padedančios virškinti maistą. Jos gali kauptis ir daugintis ant liežuvio, gerklėje, parodontozės pažeistuose burnos audiniuose, gleivinėje. Greitai skaidydamos baltymus šios bakterijos sukelia ir nemalonų burnos kvapą.

Blogą kvapą sukelia ir maisto likučių irimas tarpdančiuose, prasta burnos higiena. Nereguliariai ar netaisyklingai valant dantis, kaupiasi apnašos, susidaro vadinamosios „kišenės“, gali prasidėti uždegiminiai dantenų procesai.

Svarbu ir tinkama bei subalansuota mityba: į savo racioną būtina įtraukti šviežių daržovių ir vaisių, gerti pakankamai vandens.

Blogas burnos kvapas vaikui

Vaikams halitozė dažniausiai pasireiškia dėl prastos dantų priežiūros arba kvėpavimo per burną. Vaikai per burną gali kvėpuoti dėl įvairių priežasčių, kurias tėvai ne visada pastebi: alerginių reakcijų, slogos, sinusų infekcijų. Taip nutinka dėl to, kad mažesni vaikai ne visada geba įvardinti savo sveikatos problemas, o jei nieko neskauda ir nėra temperatūros, atrodo, kad viskas gerai.

Vis dėlto net ir laikinas kvėpavimas per burną gali pridaryti žalos: toks kvėpavimas džiovina burną, susidaro sąlygos daugintis anaerobinėms bakterijoms. O jei mažylis dar ir prastai valosi dantis, apnašos ir bakterijos kaupiasi liežuvio paviršiuje ir skleidžia nemalonų kvapą.

Ar tai gali būti liga?

Nors blogas burnos kvapas nėra liga, tai svarbus simptomas, kurio negalima ignoruoti. Tiek vaikų, tiek suaugusiųjų atveju yra būtina išsiaiškinti blogo burnos kvapo priežastį. Šią nemalonią problemą gali lemti dantenų ir dantų ligos, virškinimo sutrikimai, įvairios infekcijos ir uždegimai. Neverta problemos spręsti burnos gaivikliu, kramtomąja guma ar pastilėmis – tai suteiks tik trumpalaikę gaivą, tačiau problemos neišspręs.

Pirmiausia, pajutus blogą burnos kvapą reikėtų pasikonsultuoti su savo odontologu. Jis atliks apžiūrą ir įvertins dantų bei burnos audinių būklę. Jei problema slypi ne burnoje, reikėtų kreiptis į gydytojus ir atlikti išsamesnius tyrimus.

Kaip panaikinti blogą burnos kvapą?

Dažniausia nemalonaus burnos kvapo priežastis yra burnoje besikaupiančios bakterijos. Jų gali būti ant liežuvio paviršiaus, ėduonies pažeistose vietose, tarpdančiuose. Kovoti su prastu burnos kvapu ir užkirsti kelią jo atsiradimui padeda tinkama burnos higiena. Nepamirškite, kad bakterijos taip pat gali kauptis ir ant protezų ar ortodontinių įtaisų, tad juos privalu švariai valyti.

Reguliariai valykite dantis du kartus per dieną, naudokite minkštą dantų šepetėlį ir dantų pastą be abrazyvių dalelių. Laikykitės odontologų rekomendacijų ir daug dėmesio skirkite apnašoms prie dantenų linijos ir iš tarpdančių pašalinti. Efektyviai tai padarysite naudodami burnos irigatorių, kuris pulsuojančia vandens srove pašalins visus per dieną susikaupusius nešvarumus. Tai puiki alternatyva dantų siūlui, kuriuo lengvai galima traumuoti dantenų audinius. Be to, dantų irigatoriaus srovė švelniai masažuoja ir suaktyvina kraujotaką, tad dantenos yra geriau aprūpinamos deguonimi ir maistinėmis medžiagomis. Taip pat nepamirškite kas pusmetį atlikti burnos higieną – tai padės palaikyti ne tik gerą burnos kvapą, bet ir puikią dantenų bei dantų būklę.     0
     Jūsū krepšelis tuščias!

     Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

     Naršyti produktus