Aftinės opos: priežastys ir gydymas | Waterpik

Aftinės opos: priežastys ir gydymas

Aftinės opos

Aftinės opos: priežastys ir gydymas

Aftinė opa – tai burnoje atsiradusi nedidelė žaizdelė, arba guzelis, kurį gali perštėti. Be abejonės, šis požymis išduoda apie sutrikusią burnos ertmės sveikatą ir būtinybę ja dar geriau pasirūpinti. Toliau skaitydami sužinosite apie aftinių opų atsiradimo priežastis bei simptomus, tuo pačiu atrasite daug naudingų patarimų, kaip pasirūpinti jų gydymu bei prevencine priežiūra.

Kodėl atsiranda aftinės opos?

 

Dažniausiai aftinės opos, dar kitaip vadinamos stomatitinės opos, būna maždaug 5–10 mm skersmens dydžio ir atsiranda įvairiose burnos ertmės vietose – ant gomurio, tonzilių, lūpų, ant liežuvio ar po liežuviu. Pastebima tendencija, jog šis susirgimas labiau būdingas moterims negu vyrams.

 

Aftinių opų atsiradimo priežastys gali būti įvairios. Tai tiek prasti burnos higienos įpročiai ir prastų priežiūros priemonių naudojimas, tiek streso, silpnos imuninės sistemos išdava.

 

Aftines opas gali sukelti šie veiksniai:

 

 • įtampa ir stresas;
 • silpnas imunitetas;
 • apleista burnos higiena;
 • burnos gleivinės pažeidimai;
 • nusideginimas karštu gėrimu;
 • kai kurių vaistų vartojimas;
 • autoimuninė liga;
 • vitaminų A, B, C, cinko ar geležies trūkumas.

 

Ligai būdingi simptomai

 

Paprastai aftinės opos pasireiškia nemaloniu skausmu, kurio intensyvumas skiriasi priklausomai nuo konkrečios situacijos. Aplink opeles gali pabrinkti gleivinė. Sunku kramtyti maistą, valyti dantis šepetėliu. Dantys tampa jautresni kai kuriems maisto produktams, ypač aštriems, sūriems ir rūgštiems. Tai signalizuoja apie būtinybę dar labiau pasirūpinti savo burnos higiena ir sveika mityba.

 

Kai kuriems žmonėms šios opelės sukelia daug nepatogumų. Jos tikrai nėra puošmena, be to, gerokai apsunkina kasdienybę. Gera žinia ta, jog yra būdų, kaip aftinių opelių išvengti arba sušvelninti jų pasireiškimą.

Efektyvūs gydymo būdai ir prevencija

 

Aftinės žaizdelės nėra labai pavojingos – jos užgyja savaime per vieną ar dvi savaites. Svarbu tik vengti dar didesnio jų provokavimo. Aftinių opelių sukeliamus simptomus galima sušvelninti rūpinantis kruopščia burnos higiena, valant dantis saugiomis ir patogiomis priemonėmis, tepant opeles gydytojo rekomenduotais antiseptiniais geliais. Taip pat rekomenduojama kasdien skalauti burną šiltu vandeniu su druska, vengti aštrių ir rūgščių maisto produktų, kaip ir sūrumo, gerti daug vandens. Visa tai gali labai pagelbėti kovoje su burnos opelėmis.

 

Tam, kad pavyktų užkirsti kelią opelėms, visuomet pravartu rūpintis kruopščia burnos higiena. Be kasdienio dantų valymo bent du kartus per metus apsilankykite pas odontologą profesionaliai burnos higienai. Palaikykite sveiką mitybą ir būkite užtikrinti, jog organizmui netrūktų jokių naudingų mineralinių medžiagų bei vitaminų. Gera dantų sveikata tik jūsų rankose, todėl ja rūpinantis problemų galėsite išvengti.

Dar veiksmingesnis valymas su burnos irigatoriumi

 

Burnos irigatorius gali būti vienas puikiausių įrankių kovai su aftinėmis opomis. Jis veikia labai švelniai, purkšdamas vandens srovę, todėl niekaip nepažeidžia dantų ir dantenų. Turint aftinių opelių, su irigatoriumi valytis dantis labai saugu, ko tikrai nepasakysi apie paprastą šepetėlį, kuris opeles gali pažeisti ir šitaip sukelti dar didesnius burnos ertmės susirgimus.

 

Su irigatoriumi puikiai išvalomi tarpdančiai, visos sunkiausiai prieinamos burnos ertmės vietos, tad šansai kauptis bakterijomis ir pasigauti opeles tikrai mažesni. Tai bus patikimas įrankis, kuris padės daug greičiau ir lengviau, be didelių pastangų pasirūpinti tinkama kasdiene burnos ertmės priežiūra.

 

Užkirskite kelią aftinėms opelėms ir kitiems burnos ertmės susirgimams! Su moderniu burnos irigatoriumi bus daug paprasčiau – galėsite mėgautis gražia šypsena ir sveika burnos higiena.

Waterpik
Average rating:  
 0 reviews


     0
     Jūsū krepšelis tuščias!

     Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

     Naršyti produktus