Burnos gleivinės opos: priežastys ir gydymas | Waterpik

Burnos gleivinės opos: priežastys ir gydymas

Burnos opos

Burnos gleivinės opos: priežastys ir gydymas

Nedidelės opos burnoje gali atsirasti bet kada ir pridaryti rūpesčių. Tai ne tik nemalonus skausmas, bet ir diskomfortas valgant, kalbant, gyvenant kasdienį gyvenimą. Burnos opų skausmas ir keliami nepatogumai priklauso nuo susirgimo intensyvumo, kuris gali reikštis individualiai. Šiame straipsnyje trumpai peržvelgsime burnos opų atsiradimo priežastis ir kaip galima būtų jų išvengti.

Kaip atsiranda opos burnoje?


Burnos gleivinės opa yra nedidelė žaizdelė, atsirandanti dažniausiai ant liežuvio, ant dantenų, vidinėje lūpų ar skruostų pusėje, gomuryje. Paprastai opos būna apvalios, kiek paburkusios, rausvos spalvos. Joms atsiradus reikėtų susirūpinti savo sveikata, kadangi organizmas aiškiai signalizuoja, jog kažkas ne taip.

Galima būtų išskirti daug priežasčių, kodėl burnos opelės tampa aktuali, kamuojanti problema:

  • Nerimas ir stresas – negatyvūs jausmai, kuriems pasiduodame, ilgainiui veikia mūsų bendrą emocinę būklę ir netgi imunitetą. Dėl imuniteto pažeidimų kyla žarnyno problemų, o burnos ertmėje kartais atsiranda mažos žaizdelės, galinčios virsti opomis.

 

  • Žaizdos burnos ertmėje – įsikandus sau į skruostą ar liežuvį toje vietoje gali susiformuoti opelė, todėl būtinas atsargumas valgant ir kramtant maistą.

 

  • Vitaminų trūkumas – kai organizmui trūksta vienų ar kitų mineralinių medžiagų, vitaminų, opa burnoje – tikėtinas svečias. Itin akcentuoti reikėtų vitamino B12, geležies, folio rūgšties trūkumą. Svarbu susimąstyti dėl savo mitybos, jeigu reikia, kažką keisti, vartoti atitinkamus maisto produktus.

 

  • Alergija maistui – visai tikėtina, jog opas gali išprovokuoti ir tam tikri maisto produktai, kuriems galimai esate alergiški, ar tiesiog per daug aštrus maistas. Tai labai individualu, todėl reikėtų pasitikrinti pas gydytoją alergologą.

 

  • Hormoniniai pokyčiai – ne paslaptis, jog opų burnoje gali padaugėti prieš mėnesines, taip pat po jų. Būtent dėl to burnos opos gerokai dažnesnės moterims, negu vyrams.


Opas taip pat gali išprovokuoti įvairūs lėtiniai susirgimai, dažnas medikamentų vartojimas. Polinkis į opas gali būti ir paveldėtas. Gera žinia ta, jog opos dažniausiai išnyksta savaime, gydant infekcines ar neinfekcines ligas.

Burnos opų gydymo būdai


Kaip gydyti burnos opas? Namų sąlygomis galima bandyti tai daryti pačiam pasinaudojant natūralios medicinos būdais. Bet kokiu atveju, atsiradusi opelė burnos gleivinėje praneša apie sveikatos problemas. Todėl pirmiausia reikėtų kreiptis į gydytoją, pasidomėti savo sveikata ir skirti jai daugiau dėmesio. Vienodai svarbu tiek atidžiai reguliuoti mitybą, tiek kruopščiai valyti dantis, užsiimti reguliaria burnos ertmės priežiūra.

Kol opa gyja, susilaikykite nuo aštraus, sūraus, rūgštaus ar karšto maisto, venkite tų maisto produktų, kurie galėjo opą išprovokuoti. Visą gijimo laikotarpį kruopščiai valykite dantis, pageidautina, minkštu dantų šepetėliu. Venkite stiprių ir aštrių valymo judesių, būkite labai atsargūs.

Daug padėti gali specialiai sukurtas burnos irigatorius, kuris valo dantis ir visą burnos ertmę itin švelniai. Nedidelė, tačiau pakankamai intensyvi irigatoriaus vandens srovė pašalina apnašas ir nešvarumus iš sunkiausiai prieinamų tarpdančių vietų. Naudojant irigatorių rizika susirgti dantų ir dantenų ligomis tampa gerokai mažesnė.

Gera burnos ertmės sveikata tik jūsų rankose – belieka pasinaudoti pažangiausių technologijų suteikiamomis galimybėmis. „Waterpik“ asortimente rasite labai daug pasiūlymų skirtingiems burnos ertmės priežiūros poreikiams.



          0
          Jūsū krepšelis tuščias!

          Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

          Naršyti produktus