Terapinis dantų gydymas - kas tai? | Waterpik

Terapinis dantų gydymas – kas tai?

Terapinis dantų gydymas

Terapinis dantų gydymas – kas tai?

Terapinis dantų gydymas – ne visiems žinoma sąvoka, tačiau jo bijoti tikrai nereikia. Iš tikrųjų terapiniu dantų gydymu vadinamas profilaktinių ir gydomųjų priemonių taikymas. Šio gydymo paskirtis – padėti pacientams išvengti dantų defektų ir atstatyti dantis. Profilaktinį gydymą gali sudaryti tokios procedūros kaip dantų apžiūra, dantų būklės vertinimas, individualaus dantų gydymo plano sudarymas, karieso ir dantų defektų gydymas.

 

Kada reikalingas terapinis dantų gydymas?

 

Odontologo kabinete pacientai dažnai apsilanko pajutę danties skausmą ar pastebėję dantų išvaizdos pakitimų. Vis dėlto, tiek laukti nereikėtų – kuo vėliau dantų gedimai yra pastebimi, tuo sudėtingesnis bus jų gydymas. Išvengti rimtesnių problemų padeda profilaktinė dantų patikra, ją patogu atlikti atvykus atlikti profesionalios burnos higienos procedūrą odontologo kabinete.

 

Terapinio gydymo dažniausiai prireikia dėl ėduonies. Jį sukelia dantų paviršiuje susikaupusios apnašos, kurios tampa puikia terpe daugintis mikroorganizmams. Jie gamina rūgštis, kurios kenkia emaliui: jį minkština ir pažeidžia. Dėl to, labai svarbu nuolat tinkamai rūpintis burnos ertmės higiena namuose ir periodiškai atlikti profesionalios burnos higienos procedūrą.

 

Profilaktiškai pasitikrinti dantis rekomenduojamą kartą ar du per metus. Ilgai negydomi dantų gedimai plečiasi, dantų paviršiuje gali atsirasti ertmių, kuriose kaupiasi apnašos – tai uždaras ciklas, kurio metu pažeidžiama vis daugiau danties audinių. Terapinis gydymas užtikrina efektyvų dantų apnašų pašalinimą, o pažeistas audinys yra atstatomas restauracinėmis medžiagomis (plombomis).

 

Ar dažnai reikia lankytis pas odontologą?

 

Terapinio gydymo poreikis priklauso nuo dantų būklės ir jų priežiūros. Jei tinkamai rūpinatės savo dantimis ir jų būklė yra gera, pakaks profilaktiškai pasitikrinti dantis ir atlikti burnos higienos procedūrą kartą ar du per metus.

 

Taisyklingai valydami ne tik dantis, bet ir tarpdančius, žinoma, gerą burnos higienos būklę galima išlaikyti ir ilgiau, tačiau svarbu ja rūpintis nuolat. Dantų šepetėliu, bent du kartus per dieną reikėtų valyti dantis, o pasitelkę burnos irigatorių, galėsite efektyviai išvalyti ir sunkiamai pasiekiamas tarpdančių vietas.

 

Vis dėlto susidūrus su dantų problemomis, odontologo kabineto slenkstį gali tekti minti ir dažniau. Jei gedimas pastebimas laiku, dažniausiai pakanka vieno apsilankymo gydymui, tačiau jei profilaktinė patikra buvo ilgai atidėliojama, o dantys prastai valomi, vieno apsilankymo tikriausiai nepakaks. Apie tai kaip dažnai reikia atvykti, informuos gydantis odontologas. Jis įvertins dantų būklę ir sudarys gydymo planą. 

 

Svarbu žinoti, kad terapinis gydymas yra būtinas visiems, nepriklausomai nuo amžiaus ar dantų būklės. Gera burnos higiena ir laiku atlikta profilaktika yra būtina, jei norite džiaugtis gražiais ir sveikais dantimis.



          0
          Jūsū krepšelis tuščias!

          Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

          Naršyti produktus