Burnos higiena - kaip elgtis ir ką reikia žinoti - Waterpik.lt

Burnos higiena: viskas, ką reikia žinoti

Burnos higiena viskas ką reikia žinoti

Burnos higiena: viskas, ką reikia žinoti

Norint džiaugtis gražia šypsena, būtina rūpintis savo dantimis. Kasdienę dantų priežiūros rutiną sudaro dantų šepetėlis ir dantų pasta, tačiau taip pat negalima pamiršti ir tarpdančių. Jų valymas yra ne tik sudėtingiausias, bet ir svarbiausias – sunkiai pasiekiamose vietose kaupiasi apnašos, tarpsta bakterijos, formuojasi dantų akmenys. Periodiškai atliekama profesionali burnos higiena odontologo kabinete padeda spręsti šias problemas. Aptarkime, ką reikia žinoti apie burnos higieną ir kaip rūpintis savo šypsena, kad vizitai pas odontologą būtų trumpesni ir malonesni.

Kaip atliekama burnos higiena?

Burnos higienos procedūros metu yra pašalinamos viršdanteninės ir podanteninės apnašos – pastarųjų plika akimi nepavyks net įžiūrėti. Procedūra pradedama nuo apžiūros, tuomet naudojant ultragarsinį skalerį pašalinami dantų akmenys, nuvalomi jų likučiai. Daugelis odontologų ir burnos higienistų naudoja „Air Flow“ metodą, kuris leidžia efektyviai panaikinti apnašas, atsirandančias dėl žalingų įpročių ar dažančių produktų vartojimo (rūkymo, kavos, arbatos ir kt.). Su oro ir vandens srautu danties paviršių veikia kalcio karbonato dalelių srautas, kuris pasiekia net ir tas vietas, kurias sudėtinga išvalyti dantų šepetėliu.

Dantų paviršiaus poliravimas leidžia panaikinti išoriniame dantų sluoksnyje susidariusias dėmes, o su apnašomis išvalomi ir toksinai, mikroorganizmai, kurie dažnai yra nemalonaus burnos kvapo priežastimi. Poliravimui naudojami specialūs šepetėliai ir pastos, glotnus dantų paviršius tampa atsparesnis apnašų kaupimuisi.

Kaip dažnai reikia atlikti burnos higieną?

Rekomenduojama profesionalią burnos higieną atlikti kas pusmetį, tačiau kiek procedūrų reikia individualiu atveju, įvertinęs dantų būklę nurodys burnos higienistas. Tai priklauso nuo dantų priežiūros namuose – kuo rūpestingiau valote dantis, tuo mažiau kaupiasi apnašų. Dažnesnį burnos higienos poreikį gali lemti ir klinikinė situacija, polinkis į dantų akmenų susidarymą.

Ar skausminga burnos higienos procedūra?

Ši procedūra nėra skausminga, tačiau po jos pacientai gali pajusti nemalonių pojūčių. Jei dantys labai jautrūs, galima burnos higieną atlikti su vietine nejautra, tačiau dažniausiai nejautros neprireikia. Daugeliui pacientų burnos higiena nėra itin maloni, tačiau ši procedūra mažai skausminga, o iš karto po jos pajusite palengvėjimą ir gaivą burnoje.

Prieš burnos higienos procedūrą negalima

Joks ypatingas pasiruošimas burnos higienai nėra būtinas. Rekomenduojama, kaip ir įprastai, prieš vykstant pas odontologą išsivalyti dantis šepetėliu su dantų pasta, išskalauti burną skalavimo skysčiu. Daugiau dėmesio skirkite tarpdančiams: juos galite valyti siūlu arba burnos irigatoriumi.

Po burnos higienos procedūros negalima

Iš karto po procedūros galėsite mėgautis gaivos ir švaros pojūčiu, pastebėsite lygesnį ir slidesnį dantų paviršių. Rekomenduojama valandą po procedūros nevalgyti ir procedūros dieną vengti vartoti dažančius produktus: kavą, arbatą, raudoną vyną, burokėlius, morkas ir kt. Jei jaučiate dantenų jautrumą, jį numalšinti padės specialus gelis – apie jį pasiteiraukite savo odontologo. Tačiau būtina žinoti, kad jautrumas pasireiškia ne visiems ir natūraliai praeina per dieną ar dvi.

Dantų priežiūra po burnos higienos procedūros

Odontologai burnos higienos procedūros metu įvardija pastebimas dantų problemas, vietas, kuriose susikaupusios apnašos. Į tokias pastabas reikėtų atkreipti dėmesį. Pati dantų priežiūra po burnos higienos procedūros išlieka tokia pati, tačiau ši procedūra yra puiki galimybė pasitikrinti, ar tinkamai rūpinatės savo šypsena.

Dažniausiai daugiausia apnašų susikaupia tarpdančiuose, kuriuos sunku pasiekti. Jiems valyti galite naudoti dantų siūlą, specialius tarpdančių šepetėlius arba tarpdančių irigatorius. Pastarasis būdas šiek tiek primena „Air Flow“ metodą, kurį burnos higienos metu naudoja burnos higienistai. Koks būdas tinkamiausias tarpdančiams valyti individualiu atveju, pasitarkite su savo odontologu.     0
     Jūsū krepšelis tuščias!

     Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

     Naršyti produktus