Kaip efektyviai valyti tarpdančius, kai dantys yra susigrūdę ar netolygiai išsidėstę? | Waterpik

Kaip efektyviai valyti tarpdančius, kai dantys yra susigrūdę ar netolygiai išsidėstę?

tarpdanciu valymas vandens srove

Kaip efektyviai valyti tarpdančius, kai dantys yra susigrūdę ar netolygiai išsidėstę?

Gera burnos ertmės higienos priežiūra didžiąja dalimi priklauso nuo tarpdančių valymo. Tarpdančiuose kaupiasi daugybė nešvarumų ir mikrobų, kurių pilnai nepašalina įprastos dantų valymo priemonės. Būtent todėl tarpdančiams išvalyti reikia skirti daugiausiai pastangų ir dėmesio, darant tai ne atmestinai, o iš tiesų rūpestingai.

 

Su dar sunkesniais iššūkiais susiduriama, kuomet dantys išaugę netolygiai – tarpdančių valymas tada tampa tikrai nelengva kasdiene užduotimi. Reikia sugaišti nemažai laiko, kol pilnai išvalomi visi tarpdančiai. Dėl dantų netolygumo, su įprastomis valymo priemonėmis gali būti prieinamos ne visos tarpdančių vietos. Likę neišvalyti nešvarumai gresia burnos ertmės susirgimais, tad susirūpinti netolygių dantų priežiūra reikėtų ilgai nedelsiant.

 

Ir vis tik, atsižvelgiant į specialistų rekomendacijas, galima rasti išeitį net sunkiausiomis aplinkybėmis. Toliau skaitydami sužinosite, kaip valyti suspaustų, netolygiai išsidėsčiusių dantų tarpdančius naudojantis pažangiausiais burnos higienos sprendimais. 

 

Tradiciniai dantų valymo siūlu būdai, kai dantys yra suspausti

 

Jeigu dantys išsidėstę kreivai, netolygiai, spaudžia vienas kitą, valyti tarpdančius būna sunkiau, bet tikrai įmanoma. Pradėkime kad ir nuo paprasto dantų siūlo. 

 

Kiekvieną vakarą prieš valydami dantis pasinaudokite tarpdančių siūlu. Idealiausia tai daryti prieš miegą, nes galėsite efektyviai pašalinti visus per dieną susikaupusius maisto likučius bei apnašas. Valant dantų pasta fluoras geriau įsismelks į išvalytus tarpdančius ir suteiks stipresnę burnos ertmės apsaugą. Beje, tarpdančiu valymas siūlu rekomenduotinas kiekvieną kartą po valgio – taip neleisite mikrobams kauptis ilgą laiką ir pasirūpinsite dar geresne burnos ertmės higiena visos dienos metu.

 

Dantų siūlu reikėtų braukti pagal netolygiai išsidėsčiusių dantų tarpdančius, stengiantis apimti kiek įmanoma daugiau vietų. Geriausia naudoti kiek plokštesnės formos vaškuotą tarpdančių siūlą, kuris geriau įlenda į tarpdančius ir nešerpetoja. Saugokitės, kad per daug stipriais ir intensyviais judesiais nepažeistumėte dantenų.

 

Dantų siūlas – tai puikus pagalbininkas ir turint breketus, vainikėlius ar tiltus, esant atsivėrusioms tarpušaknių sritims.

 

Tarpdančių valymo irigatoriumi privalumai esant suspaustiems dantims

 

Be abejonės, tarpdančių valymas vien dantų siūlu nėra pakankamas. Nemaža dalis nešvarumų, ypač kuomet dantys netolygūs ir spaudžia vienas kitą, lieka taip ir neišvalyti. Net jeigu dantys tiesūs ir tvarkingi, dantų siūlas gali išvalyti toli gražu dar ne viską. 

 

Laimei yra sukurtas kur kas pažangesnis ir efektyvesnis burnos higienos sprendimas, specialiai pritaikytas sudėtingesniems burnos ertmės priežiūros atvejams. Tai tarpdančių irigatorius – modernus burnos higienos įrankis, purškiantis kone visus tarpdančių kampelius pasiekiančią vandens srovę.

 

Tarpdančių valymas pulsuojančia irigatoriaus vandens srove ne tik puikiai pašalina susikaupusius nešvarumus. Tuo pačiu dantenos švelniai masažuojamos, gerėja jų kraujotaka, dantys apsaugomi nuo ėduonies. Irigatoriaus veiksmingumas nesumenksta net ir esant suspaustiems dantims, kadangi vandens srovė apeina visas kliūtis ir puikiai padaro tai, ko nepadarytų jokios kitos priemonės. Šiuo atveju, rezultatas kur kas veiksmingesnis, nei dantų siūlo, todėl išbandyti irigatorių tikrai verta.

 

Ir vis tik, esant suspaustiems dantims, naudinga atsižvelgti į profesionalių higienistų patarimus kaip naudotis irigatoriumi. Tarpdančiams reikėtų skirti ypatingą dėmesį ir valyti juos dar ilgiau bei nuosekliau, nei tiesius dantis. Truputį daugiau pastangų ir laiko – su tarpdančių irigatoriumi galėsite kompensuoti visus netolygiai išaugusių dantų trūkumus.

 

Kitos aplinkybės, susijusios su dantų siūlu, kai yra suspaustų dantų

 

Norint pasirūpinti nepriekaištinga burnos ertmės higiena naudinga reguliariai apsilankyti pas odontologą patikrinimui. Tai ypač pasakytina apie susigrūdusius, netaisyklingai išaugusius dantis – tuomet patikrinimų reikiamybė dar aktualesnė. Patyręs higienistas apžiūrės dantis, įvertins jų būklę, atliks profesionalią burnos ertmės higieną. 

 

Sunkesniais atvejais gali būti pasiūlytas ortodontinis gydymas. Atkūrus dantų tiesumą specialiomis odontologinės chirurgijos procedūromis daugiau dėl rūpesčių pergyventi nereikės. Turėdami tiesesnius dantis galėsite lengviau pasirūpinti ir jų priežiūra. Dar paprastesnis ir veiksmingesnis taps dantų siūlo naudojimas, lengviau naudositės ir burnos irigatoriumi.

 

Visais kylančiais atvejais dėl netolygiai išaugusių dantų priežiūros ir gydymo konsultuokitės su patyrusiais higienistais ir dantų gydytojais.

 

Turint suspaustus dantis visuomet geriausia yra rinktis specialius tarpdančių irigatorius, nors vertingos ir tradicinės dantų valymo priemonės. Kruopšti tarpdančių priežiūra leis užkirsti kelią daugeliui susirgimų ir mėgautis gera burnos ertmės sveikata be žymesnių rūpesčių.

Waterpik
Average rating:  
 0 reviews


     0
     Jūsū krepšelis tuščias!

     Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

     Naršyti produktus