Sjogreno sindromas ir jo įtaka jūsų burnos sveikatai | Waterpik

Sjogreno sindromas ir jo įtaka jūsų burnos sveikatai

Sjogreno sindromas

Sjogreno sindromas ir jo įtaka jūsų burnos sveikatai

Sjogreno sindromas yra lėtinė autoimuninė liga, kuri pažeidžia egzokrinines liaukas. Labiausiai sutrinka ašarų ir seilių išskyrimo funkcija. Atsiradus šiam sindromui, organizme autoimuniniai procesai aktyvuoja imunines ląsteles, kurios ima atakuoti seilių liaukų bei ašarų epitelį. Burnos gleivinė tampa sausesnė, gali atsirasti daugiau įvairių burnos ertmės susirgimų. Būtent todėl naudingas tarpdančių irigatorius, kuris padeda išvengti Sjogreno simptomo sukeltų burnos ertmės problemų.

 

Toliau skaitydami sužinosite apie Sjogreno sindromo požymius bei kaip kovoti su šiuo susirgimu ir pasirūpinti dar geresne burnos higiena.

 

Kodėl kyla ir kaip pasireiškia Sjogreno Sindromas?

 

Tikslios Sjogreno simptomo atsiradimo priežastys nėra žinomos. Manoma, jog tai susiję su genetiniais veiksniais. Pastebima, jog šia liga gerokai dažniau serga moterys, negu vyrai, tačiau ji gali būti būdinga visiems nepriklausomai nuo lyties ar amžiaus. Kartais Sjogreno simptomą išprovokuoja reumatoidinis artritas arba kalogenezės.

 

Sjogreno simptomo pasireiškimo veiksniai labai įvairūs. Daugelis pacientų apibūdina šiuos simptomus kaip išsausėjusias akis, burną, nosį. Maždaug pusė pacientų susiduria dar ir su odos sausumu bei bėrimais. Moterims išsausėja makšties gleivinė. Taip pat kai kuriais atvejais pastebimi šie simptomai:

 

 • sutrikimai virškinimo trakte;
 • padidėjusios seilių liaukos;
 • kraujagyslių uždegimai;
 • limfoma;
 • sąnarių, raumenų skausmai, artritai;
 • ir kt.

 

Žinoma, simptomų raiška ir intensyvumas sergant Sjogreno sindromu labai skiriasi. Vieni pacientai susiduria su aštresniais, o kiti su gerokai švelnesniais ligos požymiais, tad viskas priklauso nuo esamos sveikatos būklės, amžiaus. Kiekvienas atvejis yra individualus, kaip ir parenkamas gydymas. Pastebėję aukščiau aprašytus simptomus nedelsdami kreipkitės į gydytojus.

 

Sjogreno sindromo diagnostika ir gydymas

 

Diagnozuoti Sjogreno simptomą į pagalbą pasitelkiami skirtingi metodai. Vienas iš populiariausių būdų – atlikti kraujo tyrimus, kurių metu nustatomi specifiniai baltymai autoantikūnai ar reumatoidinis faktorius. Taip pat atliekama seilių liaukučių biopsija. Dažni ir radiologiniai tyrimai, kuriais tiriamos seilių liaukos. Arba Širmerio testas, tiriantis ašaras.

 

Jeigu susirgimas antrinis, pirmiau gydoma Sjogreno simptomą išprovokavusi liga. Naudojami įvairūs vaistai ir preparatai seilių bei ašarų liaukų funkcijai skatinti, gausinti jų išsiskyrimui. Sunkesniais atvejais, taikoma biologinė terapija, imunosupresiniai vaistai.

 

Pasirūpinkite geresne burnos ertmės priežiūra

 

Sergant Sjogreno sindromu, būtina rūpintis kruopščia burnos priežiūra. Tai padės išvengti burnos ertmei sukeliamų padarinių. Kaip žinia, Sjogreno sindromas labai išsausina burną, nes sumažėja seilių. Kai seilių burnoje per mažai, žymiai išauga dantų ėduonies, kitų susirgimų rizika. Tai reiškia, kad esant sausai burnai dantys ima greičiau gesti.

 

Šiuo atveju, reikėtų nuolatos kruopščiai valyti dantis, atlikti profesionalią burnos ertmės higieną. Kuo daugiau mikrobų pašalinsite iš įvairių burnos ertmės vietų, tuo mažiau šansų pasigauti susirgimą. Naudinga tuo pačiu gerti daug vandens, palaikyti sveiką mitybą.

 

Tarpdančių irigatorius dar efektyvesniam valymui

 

Tarpdančių irigatorius gali būti viena iš veiksmingiausių ir patogiausių priemonių gerai burnos higienai atkurti. Kaip žinia, daugelis bakterijų bei nešvarumų kaupiasi būtent tarpdančiuose. Specialus tarpdančių irigatorius pašalina nešvarumus daug geriau, nei įprastas šepetėlis.

 

Tuo pačiu pašalinami mikrobai ir iš vidinės skruostų pusės, kitų sunkiai pasiekiamų šepetėliu vietų, nuo liežuvio. Pulsuojanti irigatoriaus vandens srovė pasiekia viską ir nepraleidžia nei vieno, net paties atokiausio kampelio. Norint apsisaugoti nuo Sjogreno sindromo sukeliamų veiksnių burnos ertmei tai patikimas profilaktinis sprendimas.

 

Metas įveikti Sjogreno simptomą ir pasirūpinti gera burnos ertmės higiena. Užkirskite kelią burnos susirgimams naudodami modernų tarpdančių irigatorių ir problemas galėsite pamiršti.

Waterpik
Average rating:  
 0 reviews


     0
     Jūsū krepšelis tuščias!

     Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

     Naršyti produktus