Negydomi ir neprižiūrėti dantys - pavojus sveikatai l Waterpik.lt

Negydomi ir neprižiūrėti dantys – pavojus sveikatai

Dantų tipai

Negydomi ir neprižiūrėti dantys – pavojus sveikatai

Laiku negydomi ir prastai prižiūrimi dantys gali pabloginti organizmo situaciją kovojant su kitomis ligomis arba net tapti ligų priežastimi. Kodėl nesirūpinti savo dantimis yra taip pavojinga ir kokių padarinių galima sulaukti?

Dažniausiai pasitaikančios ligos

Negydant ir neprižiūrint dantų, jie tampa puikia vieta veistis bakterijoms. Dėl to kyla įvairios infekcijos ir uždegimai, kurie gali plėstis į kitus organus. Pastebėję dantenų pakitimus, būtinai pasikonsultuokite su savo odontologu, nes dantų nepriežiūra gali sukelti ir itin rimtų padarinių.

Vienas jų – endokarditas. Tai širdies vidinio dangalo uždegimas, kuris prasideda kraujotakos sistema bakterijoms atkeliaujant iš kitų kūno vietų. Taigi, tokiu būdu dantų nepriežiūra gali sukelti ir išeminę širdies ligą ar net insultą, kraujotakos sutrikimus. Be to, bakterijos burnoje gali tapti ir šlapimo pūslės gleivinės ir inkstų uždegimo priežastimi.

Itin burnos higiena turėtų rūpintis būsimos mamos, nes periodontitas, išsivystantis dėl dantų negydymo ir nepriežiūros, gali tapti priešlaikinio gimdymo ar kitų nėštumo komplikacijų priežastimi. Reikia paminėti, jog mūsų organizmas funkcionuoja kaip viena darni sistema, tad gera burnos higiena yra labai svarbi bendrai organizmo būklei ir gerai savijautai.

Kada reikėtų susirūpinti?

Pirmasis signalas, kad kažkas negerai – tai pokyčiai dantenų audinyje. Dažnai susiduriama su gingivitu – dantenų uždegimu, kurio simptomai yra dantenų patinimas, paraudimas, kraujavimas. Itin svarbiu laikomas pastarasis simptomas, nes dantenos kraujuoti gali ir dėl parodontozės, o ji gresia dantų netekimu.

Bet koks pakitimas burnos audiniuose gali reikšti uždegimą ar infekciją, tad atidžiai stebėkite savo dantis ir tinkamai jais rūpinkitės. Tik laiku gydant uždegimą galima įsitikinti, kad dantų problemos neturės rimtesnių padarinių.

Nepamirškite vizito pas odontologus

Norėdami išvengti dantų problemų ir jų netekimo, reguliariai lankykitės pas odontologą. Porą kartų per metus rekomenduojama atlikti burnos higienos procedūrą, jos metu taip pat apžiūrimi dantys ir identifikuojamos galimos problemos. Be to, burnos higienos metu pašalinami dantų akmenys, atliekamas poliravimas, tad apnašos mažiau kaupiasi, jas lengviau išvalyti.

Kuo anksčiau pastebimas danties gedimas, tuo lengviau yra jį sutvarkyti. Dėl šios priežasties norėdami išsaugoti savo dantis sveikus, reguliariai užsukite pasitikrinti pas odontologą. Netaisomi dantys gali ne tik sukelti daugybę ligų, bet ir tapti visų dantų praradimo priežastimi.

Teisingos priemonės dantų priežiūrai

Išsaugoti sveikatą ir dantis yra daug lengviau, nei investuoti daugybę pinigų ir laiko į sudėtingą gydymą ar dantų atkūrimą. O pagrindinis būdas pasirūpinti savo dantimis yra tinkamų priemonių naudojimas. Išsirinkite patogios formos šepetėlį minkštais šereliais ir veiksmingą dantų pastą – tai sudaro burnos higienos pagrindą. Taip pat nepamirškite naudoti burnos skalavimo skysčio – jis padeda panaikinti bakterijas.

Ypatingą dėmesį skirkite tarpdančių priežiūrai, nes ten kaupiasi apnašos, o jas išvalyti su dantų šepetėliu yra sunkiai įmanoma. Naudokite tarpdančių irigatorių arba dantų siūlą. Abu metodai yra veiksmingi, tad galite pasirinkti jums patogesnį – burnos irigatorius naudoja vandens srovę, o dantų siūlu nešvarumus pašalinsite mechaniškai. Svarbu tai, kad naudojant dantų siūlą yra tikimybė sužaloti dantenas, o su burnos irigatoriumi tokia rizika visiškai minimali. Su Waterpik irigaotoriais yra atlikta daugybė klinikinių tyrimų ir juos dažnai rekomenduoja odontologai, todėl šie prietaisai valo taprdančius išties saugiai ir patikimai.     0
     Jūsū krepšelis tuščias!

     Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

     Naršyti produktus