Kas yra Krono liga ir kaip ji veikia burnos sveikatą? | Waterpik

Kas yra Krono liga ir kaip ji veikia burnos sveikatą?

Krono liga - simptomai

Kas yra Krono liga ir kaip ji veikia burnos sveikatą?

Krono liga – kas tai? Iš tiesų šis susirgimas apima nemažą organizmo dalį, ypač žarnyną, tačiau pakitimai pastebimi ir burnos ertmėje. Ši liga sutrikdo burnos sveikatą ir didina dantenų bei dantų susirgimų riziką, tad turi būti nedelsiant sprendžiama. Toliau skaitydami sužinosite apie Krono ligą, jos pasireiškimo simptomus ir galimus sprendimo būdus, kurie padės įveikti šią problemą.

 

Krono ligos pasireiškimai

 

Krono liga lemia žarnyno gleivinės patinimą, žarnyne susidaro per daug vandens ir druskų. Taip pasireiškia viduriavimas, skrandžio problemos. Dėl viduriavimo sukelto lėtinio dehidratavimo palaipsniui džiūsta ir burna, nes organizmas pagamina vis mažiau seilių. Burnos džiūvimą lydi daug įvairių neigiamų veiksnių. Dėl sutrikusio drėgmės balanso, burnoje ima labiau kauptis bakterijos ir apnašos, atsiranda blogas burnos kvapas.

 

Burnos džiūvimas ilgainiui išprovokuoja ir įvairias dantų bei dantenų ligas, tad Krono ligos simptomai ilgalaikėje perspektyvoje labai įvairūs. Didėja ėduonies rizika, taip pat įvairių kitų burnos ertmės susirgimų rizika, todėl dar kruopštesnė burnos ertmės priežiūra tampa būtinybe.

 

Krono ligos simptomų raiška ir intensyvumas labai priklauso nuo individualaus atvejo. Jeigu pastebite padidėjusį burnos džiūvimą, viduriavimą, kitus Krono ligai būdingus simptomus, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją. Tuo pačiu naudingas vizitas ir odontologo kabinete, kadangi pažeistos burnos ertmės problemas yra būtina spręsti.

 

Kaip įveikti Krono ligą?

 

Sergant Krono liga, mityba užima labai svarbų vaidmenį, todėl reikėtų sveikiau maitintis. Ką galima valgyti sergant Krono liga, daugiau apie tai sužinosite pasitarę su gydytojais ir dietologais, tačiau puikiai tinka omega 3 rūgščių turintys produktai, pavyzdžiui, žuvis.

 

Išsausėjusią terpę burnoje reikia nuolatos drėkinti. Gerkite daug vandens, vartokite sveikus, daug vitaminų turinčius maisto produktus. Venkite to, kas per daug aštru, sūru ar rūgštu. Naudinga subalansuota mityba ir sveikas gyvenimo būdas.

 

Nėra specialios dietos, kuri padėtų įveikti Krono ligą ar sumažinti jos sukeltus simptomus. Pravartūs maisto papildai ir vaistai, kuriuos jums paskirs specialistas, kadangi kiekvienas ligos atvejis yra individualus.

 

Kalbant apie burnos ertmės problemas sergant Krono liga, daug padėti gali padėti specialūs tarpdančių plovikliai. Tiek sergant Krono liga, tiek neseniai ja persirgus ir pasveikus, būtinas padidintas dėmesys dantų, o ypač tarpdančių priežiūrai.

 

Svarbu pašalinti visus susikaupusius mikrobus, kurių kiekis dėl Krono ligos ženkliai išaugo. Tai padeda įveikti Krono ligos sukeltus padarinius burnos ertmėje ir nuolatos palaikyti švarią bei sveiką jos būklę, apsisaugoti nuo ėduonies ir kitų burnos ertmės susirgimų.

 

Tarpdančių irigatorių privalumai

 

Dar geresnei burnos ertmės priežiūrai rekomenduojamas irigatorius. Burnos irigatoriai yra ženkliai palengvinantys kasdienį dantų ir tarpdančių valymą prietaisai, primenantys dantų šepetėlius. Tik veikia jie žymiai efektyviau, puikiai pašalina nešvarumus ir maisto likučius iš dantenų, valo liežuvį, žandenas, visą burnos ertmę, kur mikrobų kaupiasi daugiausiai, ypač sergant Krono liga.

 

Burnos irigatoriai yra patrauklūs, daugelio mėgstami burnos ertmės higienos prietaisai, su kuriais kasdienė priežiūra daug lengvesnė ir paprastesnė. Nebereikia vargti valant dantis, viskas vyksta greitai ir efektyviai. Šiuos prietaisus odontologai rekomenduoja sergant įvairiomis burnos ertmės ligomis ir susiduriant su įvairių susirgimų rizika.

 

Metas įveikti Krono ligą ir pamiršti jos keliamus rūpesčius! Nieko nelaukdami kreipkitės į gydytojus bei odontologus, kurie pasirūpins užtikrinti jums tinkamiausius problemos sprendimo būdus. Nepamirškite taip pat ir kruopščiau valytis dantis – tarpdančių irigatorius taps puikiu jūsų kasdieniu pagalbininku.

Waterpik
Average rating:  
 0 reviews


     0
     Jūsū krepšelis tuščias!

     Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

     Naršyti produktus