Kartumas burnoje: kaip išvengti nemalonių pojūčių? | Waterpik

Kartumas burnoje: kaip išvengti nemalonių pojūčių?

Kartumas burnoje

Kartumas burnoje: kaip išvengti nemalonių pojūčių?

Pasitaiko žmonių, jaučiančių burnoje nuolatinį kartumo pojūtį. Iš tiesų, kartumas burnoj nėra geras ženklas, ignoruoti jo nereikėtų, kadangi organizmas šitaip praneša, jog su burnos higiena nėra viskas gerai. Svarbu suprasti galimas priežastis ir rūpintis dar kruopštesne, nei iki šiol, burnos higiena, naudojant patikimas dantų valymo priemones. Skaitydami toliau šį straipsnį sužinosite, kodėl jaučiamas kartumas burnoje ir kaip jo išvengti.

Kartumo burnoje priežastys


Pasitaiko, kad net nesuvalgius nieko kartaus, burnoje jaučiamas kartumas, kuris nepraeina ilgą laiką. To priežastys gali būti įvairios:

 • Persivalgymas. Jei pasireiškia kartumas burnoje pavalgius, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, ar nepersivalgėte, ar maistas nebuvo per daug riebus, kadangi organizmas gali nespėti pagaminti reikiamo kiekio tulžies pūslės, o kepenys suvirškinti riebalų.
 • Vidaus organų problemos. Jeigu kartumo jausmas burnoje būdingas kiekvieną kartą pavalgius ir pasireiškia reguliariai, reikėtų išsitirti tulžies pūslės, skrandžio, kepenų, dvylikapirštės žarnos būklę.
 • Vartojami medikamentai. Jeigu burnoje kartu tik retkarčiais, to priežastimi gali būti vartojami medikamentai, laikinai pakitusi hormonų pusiausvyra dėl nėštumo. Pasitarkite su šeimos gydytoju dėl vaistų vartojimo. Jeigu nemalonūs pojūčiai burnoje nepraeina ilgesnį laiką, reikėtų kreiptis į gydytojus dėl išsamesnių tyrimų.
 • Pasitaiko ir kitų kartumo burnoje atvejų, nebūtinai susijusiu su valgymu. Gali būti būdingas kartumas burnoje ryte, vos atsikėlus, arba nuolatos. Tokiu atveju reikėtų skubiai kreiptis į gydytojus, nes dažniausiai problema slypi vidaus organų veikloje.


Kartumas burnoje būdingas sergantiesiems pankreatitu, cholecistitu, gastritu, kitomis virškinamojo trakto ligomis, taip pat apsinuodijus. Šias problemas sprendžia gydytojas gastroenterologas. Apsilankykite tam, kad būtų išaiškintos tikslios priežastys ir paskirtas reikiamas kartumo burnoje gydymas.

Dėmesys dar geresnei burnos higienai


Viena dažniausių kartumo priežasčių susijusi būtent su burnos higiena. Kartus skonis burnoje atsiranda dėl susiformavusios parodontozės, dantenų uždegimo. Dažnai tuo pačiu būna būdingas ir blogas burnos kvapas. Tai nepakankamos burnos ertmės priežiūros išdava, todėl pirmiausia reikėtų kreiptis į odontologą, o tuomet imti dar kruopščiau valyti dantis.

Nepamirškite valyti dantis ir tarpdančius kiekvieną dieną. Dar geresnį burnos ertmės priežiūros efektą su mažiau pastangų suteikia specialus burnos irigatorius. Irigatorių galite naudoti kaip papildomą priežiūros priemonę. Kuo geriau bus pašalinti maisto likučiai ir apnašos iš sunkiausiai prieinamų vietų, tuo mažiau tikimybių, jog susiformuos kokie nors burnos ertmės susirgimai ir atsiras nemalonūs pojūčiai. Irigatorius šiuo atveju bus nepamainomas, geriausią rezultatą suteikti galintis dantų priežiūros sprendimas.

Kartus skonis burnoje nebekels rūpesčių, kuomet kreipsitės į gydytojus, laikysitės jų nurodymų ir dar tuo pačiu rūpinsitės kruopščia burnos ertmės higiena. Jūsų sveikata – tik jūsų rankose, tad imkitės tinkamų priežiūros veiksmų ir kartumą bei kitas problemas galėsite greitai pamiršti.     0
     Jūsū krepšelis tuščias!

     Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

     Naršyti produktus