Geros burnos higienos palaikymo svarba sergantiems diabetu | Waterpik

Geros burnos higienos palaikymo svarba sergantiems diabetu

Cukrinis diabetas ir burnos higiena

Geros burnos higienos palaikymo svarba sergantiems diabetu

Diabetas – tai klastinga liga, daranti poveikį ne tik kūnui, bet ir burnos ertmei. Sergant diabetu burnos ertmės priežiūra reikėtų ypatingai susirūpinti ir skirti jai daugiau dėmesio bei laiko. Dar daugiau pastangų pravartu skirti tarpdančių valymui. Būtent tarpdančiuose kaupiasi daugiausiai įvairius burnos ertmės susirgimus galinčių sukelti apnašų bei mikrobų. Tinkamai kasdien valydami dantis, lankydamiesi pas higienistus apžiūrai, rimtesnių burnos ertmės susirgimų išvengsite.

 

Kas gresia diabetu sergantiems asmenims nesirūpinant burnos ertmės priežiūra ir kaip ja geriausia pasirūpinti sužinosite toliau skaitydami šį straipsnį. Jame rasite specialistų patarimus asmeninės burnos ertmės higienos palaikymui ir efektyviausių priežiūros priemonių rekomendacijas.

 

Tarpdančių valymo irigatoriumi nauda žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu

 

Be įprastų, tradicinių burnos ertmės priežiūrų, tokių kaip dantų šepetėlis ir tarpdančių siūlas, vertėtų išbandyti specialius burnos irigatorius. Irigatoriai diabetu sergantiems žmonėms yra nepamainomas sprendimas, kadangi su jų pagalba įgyvendinami maksimalios dantų priežiūros reikalavimai.

 

Valant dantis irigatoriumi užtikrinama kur kas geresnė dantenų būklė, atitinkamai mažėja ir dantenų ligų rizika. Diabeto atveju, tai labai didelis privalumas, nes yra užkertamas kelias pačioms didžiausioms grėsmėms. Burnos irigatorius taip pat mažina dantų ėduonies riziką. Iš burnos ertmės ir tarpdančių nešvarumai pašalinami itin efektyviai. Kaupiasi žymiai mažiau apnašų, kurios paprastai ir kelia pavojų.

 

Tuo pačiu, naudodami irigatorius galėsite mėgautis dar geresne bendra burnos ertmės higiena ir gražia šypsena. Pasirūpinti dantimis visai nėra taip sunku, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio – su irigatoriumi įgyvendinsite nuoseklios dantų priežiūros reikalavimus greitai ir lengvai.

 

Dantų priežiūros gidas sergant diabetu

 

Jeigu jums būdingas diabetas:

 

 • reguliariai valykite dantis ir lankykitės pas odontologą profesionaliai burnos ertmės higienai;
 • valydami nepamirškite irigatoriumi ar minkštu šepetėliu apeiti visą burnos ertmę, išvalyti net ir liežuvį;
 • venkite rūkymo, kuris sergančiam diabetu mažina seilių kiekį burnoje;
 • stenkitės palaikyti sveiką mitybą;
 • infekcijos tikimybę odontologinių procedūrų metu sumažinsite stengdamiesi palaikyti kraujyje mažesnį cukraus kiekį;
 • prieš odontologines procedūras, būtinai informuokite dantų gydytoją, jog sergate diabetu.

 

Kaip pasirinkti tinkamą irigatorių?

 

Burnos irigatorių modelių įvairovė labai didelė. Galimas ne vienas pasirinkimas, specialiai pritaikytas skirtingiems dantų priežiūros poreikiams. Sergant diabetu irigatoriaus pasirinkimui reikėtų skirti itin didelį dėmesį. Naudinga pasitarti su savo higienistu ir kitais specialistais, kurie padės išsirinkti jūsų reikmėms tinkamiausią valymo prietaisą.

 

Rinkdamiesi irigatorių atkreipkite dėmesį į:

 

 • Irigatoriaus tipą ir dydį. Prekyboje rasite tiek stacionarių, tiek belaidžių irigatorių. Pastarųjų talpa kiek mažesnė, tačiau juos galima nešiotis visur su savimi, kas itin aktualu keliaujant.
 • Vandens slėgį. Vandens srovė turėtų būti pakankamai stipri, kad išplautų visus tarpdančiuose esančius nešvarumus. Rekomenduoja rinktis bent 5–7 bar vandens slėgio irigatorių.
 • Impulsų dažnį. Impulsų dažnis reiškia vandens išpurškimų kiekį per minutę. Dažniausiai rasite 1400 ar 1500 impulsų dažnio irigatorius, kurie labai smarkiai vienas nuo kito nesiskiria. Svarbiausia, kad būtų kuo platesnis vandens slėgio reguliavimo diapazonas tam, kad galėtumėte lengvai pasirinkti reikiamą srovės stiprumą.
 • Papildomus veikimo režimus. Dar didesnis dantų valymo efektyvumas pasiekiamas su papildomomis srovės reguliavimo funkcijomis. Be įprasto pulsuojančio vandens srauto dar galimas ir dantenas masažuojantis režimas.
 • Prietaiso įkrovimo ir veikimo laikas. Praktiškiausia būtų rinktis greičiau įkraunamus ir ilgiau veikiančius irigatorius. Įtakos dantų valymui tai neturi, tiesiog bus patogiau jums asmeniškai.

 

Kiti, su tarpdančių priežiūra susiję patarimai žmonėms su cukriniu diabetu

 

Nepamirškite, jog sergant diabetu neužtenka vien kruopščiai valyti dantis. Svarbu dar ir reguliariai lankytis pas burnos higienistą. Pasitaiko atvejų, kuomet net labai kruopščiai dantis valantis žmogus, kuris serga cukriniu diabetu, vis tik pasigauna vieną ar kitą susirgimą, nes nesilankė pas higienistą. Patyręs specialistas tam ir yra, kad įspėtų apie galimas grėsmes, todėl visuomet naudinga atlikti individualią apžiūrą, taip pat profesionalios burnos ertmės higienos procedūras.

 

Sunkesniais diabeto atvejais ir esant didesniam polinkiui į burnos ertmės susirgimus gali būti taikoma speciali odontologinė priežiūra. Gydytojas higienistas sudarys individualią programą atsižvelgiant į jūsų dantų būklę ir parinks tinkamiausius priežiūros metodus. Visa tai padės užkirsti kelią rimtiems burnos ertmės susirgimams, kurie nebebus tokia didele grėsme.

 

Burnos ertmė – tai itin jautri įvairiems susirgimams vieta, kuri atspindi ir bendrą kūno būklę. Sergant cukriniu diabetu ir kruopščiai rūpinantis burnos higiena, teigiamai veikiama bendrinė sveikata. Tinkamai kasdien valydami dantis visų pirma padėsite sau ir užsitikrinsite geresnę fizinę bei emocinę savijautą. Pradėti galima jau dabar!

 

Irigatorius yra vienas patikimiausių būdų siekiant užkirsti cukrinio diabeto keliamas grėsmes burnos ertmei. Tuo pačiu tai puiki galimybė pasirūpinti savo asmenine burnos higiena dar lengviau, sugaištant mažiau laiko.

Waterpik
Average rating:  
 0 reviews


     0
     Jūsū krepšelis tuščias!

     Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

     Naršyti produktus