Dantų gedimas: priežastys ir prevencija | Waterpik

Dantų gedimas: priežastys ir prevencija

Dantų būklė

Dantų gedimas: priežastys ir prevencija

Svajojate apie sveikus ir baltus dantis? Tuomet būtina tinkamai rūpintis savo šypsena – tai vienintelis būdas išvengti dantų gedimų, kuriuos sukelia ėduonis. Dantų gedimu yra laikomas lėtinis kietųjų audinių irimas, kurį sukelia burnoje esančios rūgštys. Žinoma, dantų gydymas dažniausiai gali padėti išvengti rimtų padarinių, tačiau geriausia yra užkirsti kelią dantų gedimui.

 

Dantų gedimo priežastys

 

Pagrindinė dantų gedimo priežastis yra ėduonis arba kariesas. Tai viena labiausiai paplitusių problemų, kuri gali sukelti negrįžtamus dantų pažeidimus. Dantų ėduonį gali sukelti burnoje esančios bakterijos, todėl būtina palaikyti gerą burnos higieną. Rūgštys ir bakterijos burnoje atsiranda natūraliai, mums valgant, todėl itin svarbu yra tinkamai valyti dantis ir neutralizuoti jų ardomąjį poveikį.

 

Dantų gedimo priežastimi taip pat gali būti ir įvairios dantenų ligos, mechaniniai emalio pažeidimai, mineralų trūkumas, genetinės priežastys ir kt. Vis dėlto negalima išskirti vienos dantų gedimo priežasties, nes dažniausiai gedimą sukelia įvairūs veiksniai.

 

Dantų ėduonis

 

Pagrindine dantų gedimo priežastimi yra dantų ėduonis. Jį pastebėjus, būtinas gydymas, todėl svarbu žinoti pagrindinius simptomus, kurie padės atpažinti problemą. Jei pastebėjote trupantį emalį, tamsių rudų dėmių ant dantų, jaučiate dantų skausmą ar nemalonų jautrumą, matote skylučių, dantenų paburkimą ar pūliavimą aplink dantį, skubėkite pasitikrinti pas odontologą.

 

Dažniausiai dantų ėduonis susidaro dėl netinkamos dantų priežiūros. Maisto likučiai, o ypač cukrus (dėl jo dažnai kenčia vaikų dantys), gali paskatinti ėduonies plitimą. Dėl to itin svarbu reguliariai valytis dantis ir užtikrinti gerą burnos higieną.

 

Laiku sustabdykite gendančius dantis

 

Norint apsaugoti savo dantis nuo gedimų, būtina tinkamai jais rūpintis. Rekomenduojama dantis valyti du kartus per dieną – ryte ir vakare. Rinkitės dantų šepetėlį minkštais šereliais, kurie nepažeidžia dantenų, tačiau efektyviai pašalina maisto likučius ir per dieną susikaupusias apnašas nuo dantų paviršiaus. Itin svarbu tinkamai išvalyti tarpdančius, nes juose kaupiasi daugiausiai apnašų. Sunkiai pasiekiamas vietas išvalyti dantų šepetėliu yra praktiškai neįmanoma, tačiau vienas iš patikimiausių pagalbininkų čia – tarpdančių irigatorius. Šio prietaiso purškiama vandens srove, be vargo išvalysite sunkiai pasiekiamas tarpdančių ertmes, o taip pat, jis yra tinkamas ir vaikams.

 

Burnos ertmės priežiūra namuose yra itin svarbi, tačiau kad ir kaip gerai rūpinatės savo dantimis, nepamirškite kas pusmetį apsilankyti odontologo kabinete profesionalios burnos higienos procedūrai. Tai puiki proga profilaktiniam patikrinimui, nes svarbu kuo anksčiau pastebėti dantų gedimus.     0
     Jūsū krepšelis tuščias!

     Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

     Naršyti produktus