Dantų apnašų valymas sunkiai pasiekiamose vietose | Waterpik

Dantų apnašų valymas sunkiai pasiekiamose vietose

Dantų apnašų valymas

Dantų apnašų valymas sunkiai pasiekiamose vietose

Dantų būkle rūpinamės ne tik dėl žavingos šypsenos. Nors, žinoma, pastaroji irgi svarbi įvaizdžiui bei pasitikėjimui savimi. Tačiau dantys yra susiję su daugeliu procesų mūsų organizme, netinkamai prižiūrimi ir gendantys jie gali sąlygoti įvairių ligų ir negalavimų atsiradimą. O ir apnašos ant dantų tikrai neatrodo estetiškai, tiesa? Tai tik kelios priežastys, pagrindžiančios, kaip svarbu atsakingai rūpintis savo dantimis, dantenomis bei bendra burnos higiena. Šios srities specialistai vieningai tvirtina, jog tinkamai dantų priežiūrai nepakanka vien dantų valymo šepetėliu ryte ir vakare. Priežiūrai verta skirti ir daugiau dėmesio, ypač – tarpdančiams bei kitoms sunkiai pasiekiamoms vietoms, kuriose besikaupiantys nešvarumai yra tarsi „tiksinti bomba“.

Nešvarumai ant dantų kaupiasi nuolat ir nemaža jų dalis dantų šepetėliu puikiai pašalinami. Tačiau kaip pašalinti dantų apnašas ten, kur šepetėlis nepasiekia: tarpdančiuose ir juo labiau dantų „kišenėlėse“? Juk pastarosiose ir dantų siūlas bejėgis. Tokiu atveju efektyvią pagalbą suteiks modernus ir funkcionalus įrenginys – burnos irigatorius, užtikrinsiantis puikų nešvarumų pašalinimą net labai sunkiai pasiekiamose vietose.

 

Dantų apnašos ir jų šalinimo būdai

 

Visi nešvarumai, kuriuos matome ant dantų, yra vadinami apnašomis. Jos gali būti minkštosios ir kietosios. Nors kai kuriems atrodo, kad minkštosios apnašos nėra pavojingos ir nebūtina dėl jų keliauti pas burnos higienos specialistą, visgi tokią nuomonę reikia keisti. Nepašalintos minkštosios apnašos netrunka virsti kietosiomis, o štai šių dantų apnašų šalinimas jau sudėtingesnis.

Vienos dantų apnašos pastebimos sunkiau, o kitos yra akivaizdžios, skatinančios nedelsiant imtis atitinkamų priemonių. Pavyzdžiui, juodos dantų apnašos tikrai atrodo labai neestetiškai ir toks dantų pajuodavimas yra signalas skubiai susirūpinti savo burnos higiena ir užsirašyti vizitui pas specialistą.

Minkštųjų apnašų šalinimui paprastai naudojame tik dantų šepetėlį. O štai dantų akmenys – kietos apnašos, kurių valymui naudojami rimtesni įrenginiai bei specialūs įrankiai.

Net ir labai gerai valydami dantis šepetėliu namuose, ypač sunkiai pasiekiamų vietų neišvalysite. Apnašos kaupsis, kietės ir virs akmenimis, o pastarieji grasina ne tik dantų, bet ir dantenų ligomis. Vienas efektyviausių tiek minkštųjų, tiek kietųjų apnašų šalinimo būdų yra profesionali burnos higiena, kurią rekomenduojama atlikti bent porą kartų per metus.

O jei svarstote, kaip pašalinti apnašas nuo dantų ypač efektyviai, saugiai ir lengvai namų sąlygomis, Jums padės irigatorius. Šie modernūs, Lietuvoje jau keletą dešimtmečių parduodami irigatoriai, vis dažniau atsiduria kiekvieno mūsų vonios kambaryje. Gydytojai rekomenduoja naudoti kokybiškus ir klinikiniais tyrimais patvirtintus irigatorius. Ypač jų nauda jaučiama šiuolaikiniame gyvenime, kur daugelis siekia kaip įmanoma efektyviau planuoti savo laiką. Burnos irigatorius gali visiškai pakeisti dantų siūlą ir tarpdančių valymą perkelti į kur kas aukštesnį lygmenį.

 

Dantų apnašų valymas namuose

 

Net jei labai kruopščiai valote dantis šepetėliu ir pasta kiekvieną rytą bei vakarą, visų dantų apnašų pašalinti Jums nepavyks, nes jos kaupsis ten, kur šepetėliu pasiekti nėra galimybių. Tarpdančiams namuose valyti tinka siūlas, tačiau reikia saugotis, kad juo nepažeistumėte dantenų. Negana to, siūlas išvalo tarpą tarp dantų, pašalina iš jo maisto likučius, tačiau nepasiekia dantų šonuose esančių taip vadinamų kišenėlių, kuriose kaupiasi apnašos. Likusios neišvalytos jos grasina įvairiomis dantenų ligomis, prastu kvapu iš burnos, dantų gedimais. Todėl siūlome dantų valymui namuose išbandyti irigatorių ir mėgautis jo teikiama nauda. Dantų apnašų valymas namie taps kaip niekada paprastas ir efektyvus! Naudodami šį įrenginį išvalysite net labai sunkiai pasiekiamas vietas: tarpdančius, dantų kišenėles, užkirsite kelią dantų apnašų susidarymui, o taip pat suteiksite sau galimybę išvengti daugelio burnos ertmės ligų.

Verta paminėti ir tai, jog irigatoriumi neabejotinai labai džiaugsis breketų bei dantų implantų savininkai – juos prižiūrėti bus daug paprasčiau ir tai užims mažiau laiko.

Pridursime, jog dantų apnašos vaikams – dažna problema, mat mažieji ne visuomet gerai išsivalo dantukus. Tad jų priežiūrai irigatoriai ne tik puikiai tinka, tačiau ir patinka labiau, nei dantų siūlas.

      0
     Jūsū krepšelis tuščias!

     Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

     Naršyti produktus