Dantenų patinimas: ką daryti susidūrus su šia problema? | Waterpik
Nemokamas pristatymas per 1-2 d.d.Бесплатная доставка в течение 1-2 рабочих днейBezmaksas piegāde 1-2 darba dienu laikāTasuta kohaletoimetamine 1-2 tööpäeva jooksul

Dantenų patinimas: ką daryti susidūrus su šia problema?

Dantenų patinimas

Dantenų patinimas: ką daryti susidūrus su šia problema?

Jeigu pasireiškė dantenų patinimas, tai nieko gero nežada. Kaip ir visada, bet koks atsiradęs neigiamas dantenų požymis išduoda, jog su sveikata kažkas ne taip, reikėtų ja pasirūpinti. Dažnu atveju susirgimų priežastimi būna nepakankama burnos ertmės higiena, todėl svarbu skirti jai daugiau dėmesio, naudoti irigatorius ir kitas dantų valymo priemones.

Skaitydami toliau sužinosite, dėl ko atsiranda dantenų patinimas ir kokių veiksmų reikėtų imtis pastebint šio susirgimo simptomus.

Dantenų patinimo priežastys


Dantenų patinimas yra vienas iš gingvito požymių. Gingvitas – tai dažna dantenų liga, uždegimas, kuris negydomas gali sukelti kur kas rimtesnes komplikacijas. Patinusios dantenos dažnai būna jautrios, gali ir kraujuoti. Reikėtų labai atsargiai jas valyti dantų šepetėliu, kadangi galima neigiama reakcija į kiekvieną stipresnį brūkštelėjimą.

Gingvitas atsiranda dėl burnos ertmėje susikaupusių apnašų ir bakterijų. Jeigu kasdien rūpinsitės higiena, kruopščiai valysitės dantis, rizika susirgti gingvitu ar kitomis dantenų ligomis taps gerokai mažesnė.

Dantenų jautrumas nėštumo metu


Kartais dantenų patinimas gali pasireikšti ir nėščioms moterims. Paprastai tai yra trumpalaikis, greitai praeinantis reiškinys, kuris kyla dėl sutrikusios hormonų pusiausvyros. Kartu su tinimu tuomet gali pasireikšti ir dantenų kraujavimas, atsirasti epulis ir kiti dariniai, kurie praeina savaime. Vis tik, nėštumo metu reikėtų atsargiau valytis dantis, dar labiau susirūpinti burnos ertmės priežiūra ir skirti jai daugiau dėmesio.

Kruopšti dantų priežiūra


Tinkamai valyti dantis svarbu visiems, kiekvieną rytą ir vakarą. Valymas turėtų būti kruopštus, apeinant šepetėliu ne tik dantis, bet ir liežuvį, žandus – visą burnos ertmę. Juk būtent sunkiausiai pasiekiamose vietose ir kaupiasi daugiausiai apnašų, išprovokuojančių dantenų susirgimus. Labai svarbu nepamiršti išvalyti ir tarpdančių, nes jų nevalant rizika susirgti gingvitu ir kitomis dantenų ligomis yra didžiausia.

Be abejonės, dantenų patinimo gydymas atliekamas odontologo kabinete, todėl kreiptis į gydytoją ir reikėtų pirmiausiai. Toliau beliks tik rūpintis kruopščia burnos higiena.

Kruopščiai valytis dantis ne visada yra lengva, dažnai nepakanka ir įprastų dantų valymo priemonių. Laimei yra sukurtas specialus prietaisas irigatorius, kuris reikalauja kur kas mažiau pastangų.

Burnos irigatoriai dar geresnei higienai


Patikima priemonė prieš daugelį dantenų ligų – specialus burnos irigatorius. Šis vandens srovės principu veikiantis prietaisas valo dantis švelniai ir saugiai. Švelnus, tačiau pakankamai efektyvus dantų valymas itin aktualus esant jautrioms, patinusioms dantenoms. Tada dantenų neskauda, jos niekaip nepažeidžiamos. Irigatorius tinka ir nėščiosioms, turintiems itin jautrius ir į pažeidimus linkusius dantis.

Patinę dantenos nebekels rūpesčių, kai kreipsitės į dantų gydytoją ir kruopščiai valysite dantis. Burnos irigatorius yra vienas patikimiausių prietaisų, padedančių užkirsti kelią daugeliui dantenų susirgimų. Išbandykite ir mėgaukitės dar lengvesne burnos ertmės priežiūra be pastangų!



0
Jūsū krepšelis tuščias!

Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

Naršyti produktus