Geros burnos higienos palaikymo svarba nėštumo metu | Waterpik

Geros burnos higienos palaikymo svarba nėštumo metu

burnos higiena nestumo metu

Geros burnos higienos palaikymo svarba nėštumo metu

Nėštumas yra ypatingas laikas kiekvienos moters gyvenime. Ne paslaptis, jog kūno sveikata tuomet tampa dar aktualesnė, jai tenka skirti daugiau dėmesio. Nėštumas turi įtaką ir burnos ertmės sveikatai, kuria nėščiosioms pasirūpinti yra ypatingai svarbu. Nuo burnos higienos palaikymo nėštumo metu priklauso ne tik motinos, bet ir būsimo naujagimio gera savijauta bei sveikata. Kokius patarimus burnos higienistai pateikia nėščiosioms sužinosite toliau skaitydami šį straipsnį.

Dantenų valymo vaidmuo burnos higienai nėštumo metu

 

Kruopščiai valyti dantis yra svarbu visada. Tačiau nėščiosioms kruopštus burnos ertmės valymas yra ypatingai aktualus. Netinkamai prižiūrint dantis ar jų priežiūrą apleidus žymiai daugiau šansų pasigauti vieną ar kitą burnos ertmės susirgimą. Nėštumo metu dantys gali tapti jautresni, jautresnės paprastai pasidaro ir dantenos. Todėl būtinas ne tik kruopštus, bet ir atsargus valymas naudojant patikimas burnos ertmės valymo priemones.

 

Valymo metu atkreipkite dėmesį ne tik į dantis, bet ir dantenas. Ant jų kaupiasi nemaža dalis bakterijų ir nešvarumų, tas pats pasakytina ir apie tarpdančius. Geriausia ir veiksmingiausia nėštumo metu dantenas valyti švelnia, pulsuojančia irigatoriaus vandens srove. 

 

Burnos irigatorius – tai specialiai dantenų priežiūrai sukurtas įrankis, kuriuo tinka naudotis ir esant jautrioms, skaudamoms dantenoms. Nėščiosioms irigatorius yra tobulai tinkantis burnos ertmės priežiūros įrankis.

Ypatingos burnos higienos nuostatos besilaukiant

 

Nėštumo metu dantenos tampa dar jautresnės dirginimui dėl hormonų pokyčių organizme. Kartais dantenas gali dirginti, atrodo, be priežasties, tačiau tai greitai praeina. Jeigu kokie nors neigiami požymiai pasireiškia ilgesnį laiką, reikėtų nedelsiant kreiptis į burnos higienistą. Svarbiausia nuolatos rūpintis gera burnos higiena ir rimtesnių problemų galėsite išvengti.

 

Nėščiosioms rekomenduojama:

 

 • kruopščiai valyti dantis ryte ir vakare mažiausiai 2 min. kiekvieną kartą;
 • naudoti šepetėlį minkštais šereliais, dar geriau – irigatorių;
 • kadangi nėštumo metu didesnė dantų ėduonies rizika, geriausia rinktis dantų pastą su fluoru;
 • tarpdančių siūlas turėtų būti neatsiejamas kiekvieno valymo palydovas;
 • valyti ne tik dantis, bet ir dantenas, šveisti liežuvį;
 • palaikyti sveiką ir subalansuotą mitybą;
 • lankytis pas odontologą profesionaliai burnos ertmės higienai.

 

Nesirūpinant dantenų priežiūra, ilgainiui gali atsirasti nėščiųjų gingivitas. Dantenos tuomet būna labai jautrios, kartais net kraujuojančios, pasikeičia jų spalva ir tekstūra. Tai dantenų uždegimas, sukeltas apnašose esančių bakterijų.

 

Kitas dažnas besilaukiančioms moterims būdingas dantenų susirgimas – periodontitas. Tai dantį supančių audinių uždegimas, kuris turi tendenciją plisti, todėl turėtų būti pašalintas nedelsiant.

 

Siekdamos išvengti dantenų susirgimų ne tik kruopščiai valykite dantis, bet ir reguliariai lankykitės pas burnos higienistą apžiūrai.

Tarpdančių ir dantų valymo aparatų valymas ir priežiūra laukiantis

 

Jeigu turite implantus, breketus, dantų tiltus ar kitus burnos ertmėje įmontuotus prietaisus, jų valymui reikėtų skirti dar daugiau dėmesio. Kruopščiai išvalykite tarpdančius iš abiejų implantuoto danties pusių. Naudinga dar naudoti ir specialius tarpdančių šepetėlius, kurie geriau pasiekia tarpdančiuose esančias apnašas. Breketus ir kitus dantų tiesinimo įtaisus taip pat valykite labai kruopščiai. Didelė tikimybė, jog būtent šalia jų kaupiasi didžiausios mikrobų ir nešvarumų koncentracijos.

 

Idealiu sprendimu burnos aparatų priežiūrai gali būti irigatoriaus naudojimas. Irigatoriaus purškiama vandens srovė apeina visas kliūtis, pasiekdama sunkiausiai pasiekiamas burnos ertmės vietas. Ne kliūtis ir dantų prietaisai, kuriuos su irigatoriumi pavyksta išvalyti žymiai sklandžiau, nei įprastomis dantų valymo priemonėmis.

Kiti su burnos higiena nėštumo metu susiję klausimai

 

Kiekvienos moters burnos ertmės būklė yra individuali. Vienoms gali pasireikšti nemalonūs reiškiniai, kitoms ne. Tačiau visais atvejais kruopštus dantų valymas yra būtinas kaip prevencinė priemonė nuo burnos ertmės ligų, kurios nėštumo metu yra kaip niekad aktualios. 

 

Reguliarūs vizitai pas higienistą yra būtini, ypač kai susiduriama su neįprastais pakitimais, kurių nebūdavo anksčiau. Patyrę specialistai ištirs jūsų burnos ertmės būklę, informuos apie galimas grėsmes, suteiks rekomendacijas individualiais burnos priežiūros klausimais.

 

Gera burnos ertmės higiena nėštumo metu užtikrina ir geresnę kūdikio sveikatą. Jeigu besilaukiančiai motinai būdingi burnos ertmės susirgimai, infekcija nėštumo metu gali paskatinti komplikacijas (priešlaikinį gimdymą, mažo svorio kūdikio susilaukimą bei kitus nesklandumus).

 

Efektyviai dantų priežiūrai nėštumo metu naudokite burnos irigatorių. Irigatorius leis greitai ir lengvai pasirūpinti burnos ertmės priežiūra be jokių pastangų! Kruopščiai valykite dantis irigatoriumi kiekvieną dieną, reguliariai lankykitės pas higienistą ir su burnos ertmės problemomis nesusidursite.

Waterpik
Average rating:  
 0 reviews


     0
     Jūsū krepšelis tuščias!

     Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

     Naršyti produktus