Atsiradusios baltos dėmės ant dantų - kas tai? | Waterpik

Atsiradusios baltos dėmės ant dantų – kas tai?

Kalcio netekimas

Atsiradusios baltos dėmės ant dantų – kas tai?

Visi norime džiaugtis baltais ir sveikais dantimis, tačiau tam reikalinga ir tinkama jų priežiūra. Ir tai ne tik dantų valymas, bet ir reguliarus lankymasis odontologo kabinete bei subalansuota mityba. Visa tai svarbu dantų sveikatai, tačiau ką daryti, jei atsirado baltų dėmių ir kaip to išvengti?

Kas tai yra?

Nedidelės baltos dėmės ant dantų pasirodo, kai emalis netenka kalcio. Šios dėmės dažniausiai yra pastebimos ant priekinių dantų. Tai gali būti pradinis kariesas, fluorozė arba hipoplazija. Dantys su baltomis dėmelėmis yra silpnesni, lengviau pažeidžiami, todėl jų priežiūrai reikia skirti daugiau dėmesio.

Su šiomis problemomis dažniau susiduria vaikai, kurių dantų emalio sluoksnis yra mažiau atsparus aplinkos veiksniams. Dėl to svarbu stebėti vaikų dantis ir pastebėjus baltas dėmes, kreiptis į odontologą. Dėl jų paviršinis emalio sluoksnis gali ištrupėti, o atsiradusioje ertmėje kaupsis apnašos ir bakterijos, tad ilgainiui dantis pradės gesti.

Atsiradimo priežastys

Danties emalis kalcio gali netekti dėl įvairių priežasčių: prastos mitybos, kai vartojama daug rūgštaus maisto, mikrofloros disbalanso, mineralų trūkumo.

Gana dažnai baltos dėmės ant dantų yra pastebimos nuėmus breketus. Vis dėlto nereikėtų kaltinti breketų – kalcio emalis netenka dėl prastesnės higienos. Breketai apsunkina dantų valymą, po jais gali įstrigti maisto likučių, o tai puiki terpė veistis bakterijoms, kurios kenkia emaliui.

Fluorozę lemia pernelyg didelis fluoro kiekis. Kaip minėjome, vaikų dantys yra ne tokie atsparūs aplinkos veiksniams, būtent todėl vaikams odontologai rekomenduoja naudoti pastą be fluoro. Vaikui augant, dantys keičiasi ir stiprėja, tad vyresni vaikai jau gali naudoti suaugusiems skirtą dantų pastą su fluoru.

Vis dėlto viena dažniausių priežasčių, dėl kurios atsiranda baltos dėmės, yra pradinis kariesas. Jį sukelia prasta dantų priežiūra, netaisyklingi valymo įpročiai. Tinkamai prižiūrimi dantys išliks stiprūs ir bus apsaugoti nuo kalcio netekimo, tad kasdien skirti laiko ir pasirūpinti burnos higiena tikrai verta.

Gydymo būdai

Jei pastebėjote baltas dėmeles ant savo ar vaiko dantų, reikėtų kuo skubiau kreiptis į odontologą. Jis įvertins situaciją ir nustatys kalcio netekimo priežastį. Priklausomai nuo jos, galimi keli gydymo būdai.

Specialiai paruoštas danties paviršius gali būti prisotintas specialia medžiaga, kuri mažina baltų dėmių matomumą. Jei dėmės yra didesnės ir mažina danties tvirtumą, jas reikėtų gręžti ir plombuoti. Svarbu užkirsti kelią danties trupėjimui ir ertmių susidarymui. Plika akimi pastebėti sunku, tačiau jei danties paviršius nėra lygus, ant jo lengviau prikimba maisto likučiai ir apnašos, dantis sunkiau tinkamai išvalyti.

Kai kreiptis į odontologą delsiama, problema tik didėja. Tam itin daug įtakos turi dantų priežiūra namuose – kuo ji prastesnė, tuo greičiau „auga“ baltos dėmės ir susidaro danties pažeidimai. Jei pažeidimas yra didelis, dantis gali būti labai silpnas, lūžti, tad vienintelis gydymas tokiu atveju yra protezavimas.

Kaip išvengti?

Dantys bus stiprūs ir sveiki, jei tinkamai maitinsitės ir su dienos maistu gausite visų reikalingų medžiagų. Taip pat ne mažiau svarbi ir tinkama higiena, kuriai daugiau dėmesio turėtų skirti nešiojantys breketus, plokšteles, karūnėles ar laminates, o taip pat ir besilaukiančios moterys – jų dantys dėl hormoninių pokyčių yra lengviau pažeidžiami.

Dantų šepetėlis, pasta ir siūlas ne visada padeda tinkamai išvalyti sunkiai pasiekiamas vietas, tad puikia alternatyva yra irigatorius. Jo veikimo principas pagrįstas vandens srovės purškimu į tarpdančius, o vanduo skverbiasi net į mažiausius plyšelius ir atpalaiduoja nešvarumus bei juos paprasčiausiai išplauna. Į šiuos vandens srove valančius prietaisus, panašius įrenginius procedūroms naudoja ir odontologai – tai patvirtina šio dantų valymo būdo veiksmingumą.

Be to, patogu ir tai, kad tarpdančių irigatorius galima naudoti ir vaikų dantims valyti, jie švelniai ir efektyviai išvalo net itin sunkiai pasiekiamas vietas. Waterpik irigatorių srovė yra subalansuota, todėl toks dantų valymo būdas yra visiškai saugus, greitas ir malonus.



          0
          Jūsū krepšelis tuščias!

          Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

          Naršyti produktus