Danties šalinimas: kaip prižiūrėti burnos higieną po danties rovimo? | Waterpik

Danties šalinimas: kaip prižiūrėti burnos higieną po danties rovimo?

Burnos higiena po danties rovimo

Danties šalinimas: kaip prižiūrėti burnos higieną po danties rovimo?

Dantų šalinimas visada kelia daug streso ir klausimų. Šiuolaikinė odontologija leidžia sumažinti nemalonius pojūčius šio proceso metu ir neigiamus padarinius po procedūros, tačiau kiekvienam svarbu žinoti, kaip rūpintis burnos higiena. Priešingu atveju galimas uždegimas, kurį lydi skausmas, patinimas, gali susidaryti pūlinys, pailgėja gijimas. Tinkama higiena yra geriausias būdas užtikrinti sklandų ir greitą gijimo procesą bei išvengti kitų odontologinių problemų.

Dažniausios komplikacijos po danties rovimo

Pacientai, kurie nepasirūpina tinkama burnos higiena po danties šalinimo procedūros, dažnai susiduria su itin nemaloniais ir skausmingais padariniais:

  Infekcija, kuri gali išsivystyti, jei į žaizdą patenka bakterijų (simptomai – patinimas, skausmas, karščiavimas, pūlingos išskyros iš žaizdos);

  Kraujavimas gali būti susijęs su pacientų kraujo krešėjimo sutrikimais arba tam tikrų vaistų vartojimu;

  Alveolitas yra viena iš dažniausių komplikacijų – dėl kraujo krešulio kyla infekcijos rizika;

  Patinimas ir skausmas;

  Ribotas žandikaulio judėjimas dėl audinių pažeidimo ir skausmo;

  Sinusų komplikacijos dėl sinusų infekcijos (susiduriama šalinant viršutinius dantis);

  Nervų pažeidimas yra reta komplikacija, kuri gali pasireikšti laikinu ar nuolatiniu nejautrumu lūpose, liežuvyje, žandikaulio srityje.

Išvengti komplikacijų ir nemalonių pojūčių padeda gera burnos higienos priežiūra, skalavimas ir gydytojo rekomendacijų laikymasis. Tai itin svarbu siekiant užkirsti kelią infekcijai, kuri yra dažniausia komplikacija po danties rovimo.

Kiek laiko skauda po danties rovimo?

Intensyviausias skausmas juntamas pirmą parą po danties pašalinimo, tačiau jį galima malšinti vaistais. Vėliau skausmas mažėja ir per keletą dienų visiškai išnyksta, prasideda dantenų gijimo procesas. Dantenoms visiškai sugyti reikia 2–3 savaičių. Šiuo laikotarpiu itin svarbu tinkamai rūpintis burnos higiena, skalauti burną kelis kartus per dieną. Atsinaujinus patinimui, jį galima malšinti šaltu kompresu, būtina išskalauti burną – dažnai tokį sudirgimą lemia maisto likučiai.

Jei skausmas atsinaujino, jaučiate patinimą ar pastebite dantenų kraujavimą, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją – gali būti, kad prasidėjo infekcija ar kita komplikacija.

Kraujavimas po danties šalinimo

Kraujavimas, pašalinus dantį, yra visiškai natūralus, nes procedūros metu pažeidžiami aplinkiniai dantenų audiniai. Po danties rovimo kraujavimas gali trukti apie pusvalandį, todėl pacientams rekomenduojama laikyti sukąstą tvarsčio gabalėlį ir ramiai pasėdėti. Kraujavimui pasibaigus, galima tęsti gydymą.

Kada galima valgyti po danties rovimo?

Iš karto po operacijos ir pirmąją dieną po danties šalinimo rekomenduojama nevalgyti, tačiau galima alkį numalšinti jogurtu, obuolių tyre, pudingu. Labai svarbu rinktis itin minkštą maistą, nes šiuo laikotarpiu formuojasi krešulys, kuris yra svarbus tolimesniems gijimo procesams. Maistas po danties rovimo praėjus dviems paroms jau gali būti ir kietesnis, tačiau rekomenduojama vengti kramtyti ta puse, kurioje buvo atliktas danties šalinimas. Patinimui atslūgus, jau galima rinktis įprastą maistą, tačiau ir toliau svarbu vengti itin kietų, traškių produktų, aštraus maisto, negalima vartoti alkoholio, nerekomenduojama rūkyti.

Blogas burnos kvapas po danties rovimo

Blogą burnos kvapą dažniausiai sukelia komplikacijos: infekcija, alveolitas, dėl patinimo gali susidaryti „kišenė“ dantenose, kur kaupiasi maisto likučiai. Dėl skausmo ir diskomforto pacientams gali būti sudėtinga užtikrinti gerą burnos higieną, o tai taip pat gali būti prasto burnos kvapo priežastimi. Dantų šepetėlį ir siūlą reikėtų naudoti itin atsargiai, vengti patinimo zonos, kurioje buvo pašalintas dantis. Geriausias būdas palaikyti gerą higieną ir pašalinti maisto likučius – dažnas skalavimas, taip pat po danties rovimo itin svarbu vartoti pakankamai skysčių.

Kaip skalauti burną?

Burnos skalavimas po danties šalinimo yra labai svarbus gijimo procesui – gera higiena padeda išvengti nemalonių ir skausmingų komplikacijų. Skalauti reikėtų švelniai, atsargiai, kad nepažeistumėte susidariusio krešulio. Rekomenduojama skalavimą pradėti po operacijos praėjus parai ir tęsti visu gijimo laikotarpiu.

Skalavimui galima naudoti vandens ir druskos tirpalą ar gydytojo rekomenduotą pirktinį skystį. Venkite itin agresyviai veikiančių įprastų burnos skalavimo skysčių. Elkitės švelniai, negargaliuokite, o paprasčiausiai palaikykite gurkšnį tirpalo burnoje keletą sekundžių ir išspjaukite.

Nors skalavimas padeda pašalinti bakterijas, tarpdančiuose gali likti maisto likučių. Valymas dantų šepetėliu gali pažeisti krešulį, todėl gera alternatyva yra irigatorius. Naudodami vandens srovę švelniai pašalinsite nešvarumus ir maisto likučius bei sumažinsite riziką pažeisti dantenas.

Kaip elgtis po danties rovimo?

Po danties šalinimo itin svarbu laikytis gydytojo rekomendacijų. Po operacijos reikėtų susilaikyti nuo valgymo, o vėliau vengti kietų maisto produktų. Pirmosiomis dienomis po danties rovimo venkite didelio fizinio krūvio, nes dėl padidėjusio kraujospūdžio gali atsinaujinti kraujavimas. Patinimą ir skausmą gali sumažinti šalti kompresai, gydytojas taip pat gali išrašyti skausmą malšinančių vaistų. Gerkite daug vandens, atsisakykite alkoholio ir rūkymo bei stebėkite savo būklę – atsiradus infekcijos simptomams nedelskite kreiptis į gydytoją.

Waterpik
Average rating:  
 0 reviews


          0
          Jūsū krepšelis tuščias!

          Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

          Naršyti produktus