Vaikų dantukai ir jų taisyklinga priežiūra - Waterpik.lt

Vaikų dantys ir jų priežiūra

Vaikų datys ir jų priežiūra

Vaikų dantys ir jų priežiūra

Dantų priežiūros įpročiai susiformuoja dar vaikystėje, todėl pirmosios dantukų valymo pamokos vaikams yra labai svarbios. Taip pat svarbu nuo mažumės tinkamai rūpintis dantimis – tai padės išvengti įvairių problemų ir leis džiaugtis nuostabia šypsena.

Pirmųjų dantukų priežiūra

Pirmieji dantukai pasirodo dar kūdikystėje, tad mažylis pats negali jais pasirūpinti ir ši pareiga atitenka tėvams. Tam skirti specialialūs ant piršto užmaunami dantų šepetėliai, juos patariama naudoti su vandeniu. Su vaikiška dantų pasta mažylį galima supažindinti tik sulaukus 12 mėn. Mažyliui sulaukus pusantrų metų, drauge išrinkite jam dantų šepetėlį – mėgstama spalva dantų valymo procesą padarys smagesniu. Rinkitės minkštus šerelius – taip vaikui valyti dantis bus maloniau.

Kodėl vaikams svarbu valytis dantis?

Dantų paviršiuje kaupiasi apnašos, gali tarpti bakterijos, o pieniniai vaikų dantys yra mažiau atsparūs. Vis dėlto būtina jais tinkamai rūpintis dėl keleto priežasčių:

–          Tinkamos burnos higienos palaikymas vaikystėje formuoja gerus įpročius visam gyvenimui;

–          Gerai prižiūrėti dantys yra sveikesni, kyla mažiau problemų jiems keičiantis, vaikams nereikia taip dažnai lankytis pas odontologą.

Nors dantukų valymas prasideda nuo dantų pastos ir šepetėlio, nepamirškite vaikui suteikti informacijos ir apie tarpdančių valymą. Siūlą mažesniems vaikams naudoti gali būti sudėtinga, tačiau jei visa šeima naudoja tarpdančių irigatorių, supažindinkite su juo ir mažylį. Irigatorius veikia švelniau, tad nesukels vaikui neigiamų emocijų, taip pat jį gali būti patogiau naudoti, kai vaiko tarpdančius išvalyti reikia tėvams. Burnos irigatorių galima naudoti vaikams nuo 6 metų amžiaus.

Kaip susidraugauti su dantų šepetėliu?

Maži vaikai dažnai priešinasi dantų priežiūros rutinai. To išvengti padės žaidimai, atlygių sistema ir keletas kitų triukų. Leiskite vaikui pačiam pasirinkti dantų šepetėlį – taip jis bus labiau motyvuotas valytis dantis. Taip pat suteikite jam visą reikalingą informaciją: kaip valytis dantis, kodėl tai reikia daryti ir kokios pasekmės laukia. Puikiai padės šiai temai skirtos knygutės ir kitos priemonės.

Jei dar nepradėjote mokytis valytis dantų, duokite vaikui tiesiog pažaisti su dantų šepetėliu, leiskite „išvalyti“ dantis lėlei ar meškiukui. Per tokius ir panašius žaidimus vaikai supranta savo atsakomybes ir poreikius.

Apsilankymas pas odontologą

Pirmąjį apsilankymą pas odontologą reikėtų planuoti vaikui sulaukus 1-2 metų. Ėduonis jau gali būti pažeidęs dantis, tad juos reikėtų plombuoti. Odontologai turi ir spalvotų plombų bei kitų priemonių vaikams sudominti, bet susitarti su mažyliu vis tiek gali būti sudėtinga. Dėl to atlikite „namų darbus“: paaiškinkite mažyliui apie odontologą, kodėl reikia pas jį eiti ir kokia bus procedūra. Nežinojimas gali paskatinti vaikų baimes, kurios išliks dar ilgai.

Išlaikykite sveikus dantis

Mažylių dantys išliks sveiki, jei jais tinkamai rūpinsitės nuo pat pradžių. Prisiminkite, kad jau išdygus pirmajam dantukui, reikia juo rūpintis ir valyti. Naudokite vandenį ir specialų ant piršto dedamą šepetėlį.

Vaikui sulaukus daugiau nei metų, jau galite pratintis prie dantų valymo šepetėliu, kiek vėliau supažindinkite jį ir su tarpdančių valymu: nuo 6 metų naudokite burnos irigatorių. Susitarti su vaiku dėl dantų valymo gali būti sudėtinga, tad pasiruoškite įvairių argumentų, informacijos ir apsišarvuokite kantrybe.     0
     Jūsū krepšelis tuščias!

     Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

     Naršyti produktus