Sveika burna: 8 ženklai, indikuojantys tinkamą burnos priežiūrą | Waterpik

Sveika burna: 8 ženklai, indikuojantys tinkamą burnos priežiūrą

Sveika Burna

Sveika burna: 8 ženklai, indikuojantys tinkamą burnos priežiūrą

Skiriant daugiau dėmesio dantų valymui pastangos nenueina veltui. Kasdien kruopščiai valydami dantis, naudodami burnos irigatorius galėsite mėgautis ne tik lengvesne burnos ertmės priežiūra, bet ir gera sveikata bei skaisčia šypsena. Tinkamai pasirūpinti asmenine burnos higiena visai nesudėtinga. Toliau skaitydami sužinosite, kokie 8 požymiai išduoda, jog valote dantis teisingai ir skiriate jų priežiūrai pakankamai dėmesio.

1. Valantis dantis arba tarpdančius – nepastebimas kraujavimas


Valomi tarpdančiai paprastai kraujuoja tada, kai yra pažeisti ilgai besikaupusių apnašų ir bakterijų. Tarpdančių valymas dantų siūlu ar įbedant į juos specialius plastikinius krapštukus dažniausiai nėra skausmingas, net jeigu jie kraujuoja. Svarbiausia yra tarpdančius išvalyti – reguliariai valant kraujavimas ilgainiui liausis. Jeigu valydami tarpdančius jokio kraujavimo nepastebite – tai vienas iš ženklų, jog iš tiesų gerai rūpinatės burnos higiena.

2. Natūralios ir tvirtos rožinės dantenos


Dantenos yra viena jautriausių ir į įvairius susirgimus greičiausiai reaguojančių burnos ertmės vietų. Paprastai dantenų pakitimai (spalvos, tekstūros pokyčiai, dantenų jautrumas, skausmai ar net slinkimas) praneša apie daugiau ar mažiau rimtas problemas, kurių nereikėtų ignoruoti. Esant susirgimams dantenos gali net išblykšti, arba priešingai – per daug paraudonuoti, jose pastebimi besiformuojantys dariniai.

Jeigu jūsų dantenos tvirtos, jeigu joms būdinga natūrali rausva spalva – galima drąsiai teigti, jog pagrindinius darbus valydami dantis tikrai atliekate.

3. Malonus ir gaivus burnos kvapas


Labiau rūpintis dantų valymu verta jau vien dėl gero burnos kvapo. Paprastai kruopščiai valantieji dantis su tokia problema kaip blogas burnos kvapas beveik nesusiduria. Jeigu kasdien rūpestingai valysitės dantis, dar naudosite burnos skalavimo skystį ir valysitės tarpdančius po kiekvieno valgymo – blogam burnos kvapui atsirasti nebus priežasčių.

4. Sveikas ir drėgnas liežuvis


Kalbant apie burnos ertmės sveikatą neįmanoma būtų nepaminėti liežuvio, kuris yra vienas akivaizdžiausių visų susirgimų indikatorių. Ar žinojote, jog liežuvyje atsispindi kone viskas apie jūsų sveikatos būklę? Jeigu liežuvis sveikas, drėgnas, natūralios rausvos spalvos, be apnašų – jūsų burnos ertmės priežiūra nepriekaištinga.

Tiesa, liežuvis neretai išduoda ir vidaus organų būklę, todėl susirgimų priežastis nebūtinai turi slypėti prastoje burnos higienoje. Valydami dantis nepamirškite nušveisti ir liežuvio, kadangi ant jo kaupiasi didžioji dalis bakterijų ir nešvarumų.

5. Stiprūs ir lygūs dantys


Dar vienas be galo svarbus kruopščios kasdienės burnos higienos ženklas – tai dantų sveikata ir lygumas. Paprastai dantų susirgimai formuojasi palaipsniui, ilgą laiką apleidus burnos higieną ar rūpinantis ja nepakankamai. Kruopščiai valant dantis, tarpdančius, liežuvį ir sunkiau pasiekiamas burnos ertmės vietas net nebus priežasčių dantų gedimams formuotis. Laiku pašalinsite bakterijas ir apnašas, todėl susirgimų rizika bus žymiai mažesnė, nei to nedarant.

Tam, kad dantys būtų dar stipresni ir lygesni, rekomenduojama bent kartą ar du kartus per metus atlikti profesionalią burnos ertmės higieną. Tai padės išvengti dantų akmenų ir kitų nešvarumų, kurių negali pilnai pašalinti dantų valymo priemonės.

6. Nepasireiškia dantų jautrumas


Jautrūs dantys – prastos burnos ertmės higienos išdava. Jeigu valydami dantis jaučiate skausmą, jei dantys reaguoja į tam tikrus maisto produktus ir jaučiamas diskomfortas valgant, reikėtų kreiptis į specialistus. Valykite dantis dar atsargiau, naudokite dantų šepetėlius minkštais šereliais, burnos irigatorius. Kuomet burnos higiena rūpinamasi tinkamai, dantų jautrumas neturėtų pasireikšti.

7. Nėra dantenų ligų požymių


Gingvitas, dažniausia dantenų liga, formuojasi kaip ilgalaikio prasto dantų valymo pasekmė. Pasireiškia dantenų jautrumas, skausmas, kartais kraujavimas. Dantenos neretai pakeičia savo spalvą. Sunkesniais atvejais gali išsivystyti ir dantenų recesija, kuomet atsitraukia dantena ir tarytum pailgėja dantis. Rūpinantis kruopščia priežiūra dantenų ligos formuotis neturėtų.

8. Ryški ir graži šypsena


Sveika burna tuo pačiu reiškia ir gražią šypseną su šviesiais, spindinčiais dantimis. Tiesa, dar didesniam dantų baltumui gali prireikti papildomų estetinės odontologijos procedūrų. Ne visi gali pasigirti baltais ir šviesiais dantimis, kadangi jų baltumą lemia daug veiksnių, tarp jų ir paveldimumas. Ir vis tik, nuolatinis rūpestis kruopščia burnos higiena tikrai nenueis perniek. Galėsite mėgautis gražiais, ir sveikais dantimis, apie kuriuos daugelis gali tik pasvajoti.

Pasiekti nepriekaištingą burnos ertmės sveikatą nėra taip sunku, kaip dažnai atrodo! Tereikia pasinaudoti odontologų rekomenduojamais ir dar lengvesnei priežiūrai skirtais dantų valymo įrankiais. Burnos irigatorius gali būti puikus sprendimas tuomet, kai norima pasirūpinti visokeriopa dantų sveikata.     0
     Jūsū krepšelis tuščias!

     Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

     Naršyti produktus