Skrandžio rūgštingumas: Kaip sumažinti rūgštingumą burnoje | Waterpik

Skrandžio rūgštingumas: Kaip sumažinti rūgštingumą burnoje

Kaip sumažinti rūgštingumą burnoje

Skrandžio rūgštingumas: Kaip sumažinti rūgštingumą burnoje

Skrandžio rūgštingumas, dažnai pasireiškiantis kaip rūgšties refliuksas arba lėtinės ligos, vadinamos gastroezofaginio refliukso liga (GERL), dalis, yra daugiau nei tik nemaloni virškinimo problema. Rūgštus liežuvis ar bendras rūgščių padidėjimas burnoje gali turėti netikėtai nemalonių pasekmių jūsų burnos sveikatai.


Rūgštumas burnoje pavalgius yra juntamas ypač dažnai, ir gali palikti nemalonų rūgštaus liežuvio pojūtį. Suprasti ir spręsti šią problemą labai svarbu ne tik dėl komforto, bet ir dėl sveikos jūsų bendros burnos būklės išsaugojimo.
 

Kaip skrandžio rūgštingumas susijęs su burnos sveikata?

Skrandžio rūgšties kelias ne visada baigiasi skrandyje. Patekusi į burną, skrandžio rūgštis gali sukelti dantų emalio eroziją ir dirginti burnos audinius. Tai ne tik sukelia diskomfortą, bet ir verčia pagalvoti, kaip apsaugoti subtilią burnos mikrobiomo pusiausvyrą.
 

Burnos rūgštingumo priežastys

Padidėjusio burnos rūgštingumo priežastys gali būti įvairios – nuo vartojamų maisto produktų ar gėrimų, aštrių patiekalų ar alkoholio, iki netinkamo gyvenimo būdo veiksnių. Netgi tam tikros iš anksčiau turimos ligos ar vartojami vaistai gali sustiprinti refliukso simptomus, todėl į burną gali patekti nepageidaujamos skrandžio rūgšties. Norint veiksmingai valdyti rūgštis burnoje, labai svarbu suprasti, kas ir kaip jas sukelia.

 • Riebus maistas: riebalų gausus maistas gali sulėtinti skrandžio apsivalymą ir padidinti rūgšties refliukso tikimybę.
 • Aštrus maistas: aštrūs patiekalai gali dirginti skrandžio gleivinę, todėl padidėja rūgšties gamyba.
 • Kofeinas: tokie gėrimai kaip kava ir tam tikros arbatos gali skatinti rūgšties išsiskyrimą skrandyje.
 • Alkoholis: alkoholio vartojimas gali pažeisti skrandžio gleivinę ir padidinti rūgšties gamybą.
 • Šokoladas: šokolado sudėtyje yra metilksantino, kuris gali atpalaiduoti raumenis tarp stemplės ir skrandžio, todėl burnos rūgštingumas gali padidėti.
 • Citrusiniai vaisiai ir sultys: Jų rūgštingumas gali sustiprinti rūgšties refliukso simptomus.
 • Pomidorai ir pomidorų produktai: dėl natūralaus rūgštingumo jie gali padidinti ir skrandžio rūgštingumą.
 • Gazuoti gėrimai: Gaiviųjų gėrimų burbuliukai gali išsiplėsti skrandžio viduje, todėl padidėja spaudimas ir tai skatina rūgšties refliuksą.
 • Stresas ir nerimas: didelis streso lygis gali sukelti padidėjusią rūgšties gamybą skrandyje kaip organizmo atsako mechanizmo dalį.

 

Kaip sumažinti rūgštingumą burnoje: praktiški patarimai

 

Mitybos koregavimas

Skrandžio rūgštingumo valdymas dažnai prasideda nuo to, ką valgote. Venkite žinomų dirgiklių, rinkitės valgyti mažesnėmis porcijomis, bet dažniau, ir įtraukite į savo mitybos racioną daugiau šarminių maisto produktų. Visa tai gali padėti, kai yra rūgštu burnoje.

 • Valgykite daugiau šarminių maisto produktų. Įtraukite daugiau šarminių maisto produktų, pvz., bananų, melionų, žiedinių kopūstų ir riešutų, kad subalansuotumėte skrandžio rūgštingumą.
 • Ribokite rūgštinančių maisto produktų kiekį. Sumažinkite citrusinių vaisių, pomidorų ir acto padažų, kurie gali padidinti burnos rūgštingumą. Šių maisto produktų mažinimas gali padėti sumažinti rūgšties pojūtį burnoje, ypač, kai jaučiate jį po valgio.
 • Valgykite mažiau ir dažniau. Valgykite mažesnius ir dažnesnius patiekalus, kad skrandis nebūtų per daug pilnas ir rūgštis nepatektų į stemplę.
 • Gerkite pakankamai skysčių. Gerkite daug vandens visą dieną, kad praskiestumėte skrandžio rūgštį ir nuplautumėte į stemplę patekusią rūgštį.
 • Po valgio kramtykite gumą. Kramotomoji guma gali padidinti seilių gamybą ir padėti neutralizuoti skrandžio rūgštį.
 • Nevalgykite prieš einant miegoti. Prieš miegą palaukite bent 2-3 valandas po valgio, kad organizmas spėtų suvirškinti maistą.
 • Vartokite mažiau kofeino bei venkite alkoholio. Abu šie produktai gali padidinti skrandžio rūgšties gamybą, todėl juos reikėtų vartoti saikingai.
 • Rinkitės liesesnius produktus. Riebus maistas gali sulėtinti virškinimą ir padidinti refliukso riziką.
 • Valgykite lėtai ir kruopščiai kramtykite. Tai gali padėti sumažinti valgant nuryjamo oro kiekį, kuris gali paskatinti refliuksą.
 • Vartokite imbierą. Imbieras žinomas dėl savo virškinimo traktą raminančio poveikio. Jo įtraukimas į mitybą gali padėti sumažinti rūgšties refliukso simptomus.

 

Gyvenimo būdo pakeitimai

Paprasti kasdienės rutinos pokyčiai taip pat gali turėti didelės reikšmės, kai labai rūgštu burnoje. Gerai pavalgyti prieš miegą, palaikyti sveiką svorį ir vengti atsigulti netrukus po valgio – tai veiksmingos strategijos.

 • Palaikykite sveiką kūno svorį. Viršsvoris gali spausti pilvą, stumti skrandį ir sukelti rūgšties grįžimą į stemplę.
 • Meskite rūkyti. Rūkymas gali susilpninti apatinį stemplės sfinkterį, todėl skrandžio rūgštis gali lengviau pakilti.
 • Venkite streso. Meditacija, joga ar gilus kvėpavimas gali sumažinti streso sukeliamą rūgšties gamybą.
 • Reguliariai mankštinkitės. Tačiau venkite didelio fizinio krūvio pratimų, kurie gali sustiprinti rūgšties refliukso simptomus.
 • Pakankamai miegokite. Miego trūkumas gali sustiprinti stresą, o kartu ir skrandžio rūgštingumą.

 

Burnos higienos praktika

Kovojant su burnos rūgštingumu reikia ne tik keisti mitybą ir gyvenimo būdą, bet ir laikytis burnos higienos taisyklių. Optimalios burnos higienos palaikymas yra pirmoji gynybos nuo burnos rūgštingumo poveikio linija. Labai svarbu reguliariai valyti dantis ir naudoti dantų pastą su fluoru, tačiau norintiems pagerinti burnos higienos rutiną gali padėti ir burnos irigatorius. Irigatoriai ypač veiksmingai išplauna maisto daleles ir neutralizuoja rūgštis sunkiai pasiekiamose vietose tarp dantų ir palei dantenų liniją, taip suteikdami papildomą apsaugos nuo rūgščių daromos žalos sluoksnį. Į kasdienę burnos higieną įtraukę tarpdančių irigatorių, galite gerokai sumažinti su rūgštimi susijusių burnos sveikatos problemų riziką.

1. Reguliariai valykite dantis

Dantis valykite bent du kartus per dieną, naudokite dantų pastą su fluoru, kad sustiprintumėte dantų emalį ir apsisaugotumėte nuo rūgščių erozijos.

Kasdien naudokite irigatorių

Reguliarus irigatoriaus naudojimas pašalina maisto dalelytes ir apnašas iš tarpdančių, kurios gali paskatinti rūgščių kaupimąsi.

2. Skalaukite burną šarminiu burnos skalavimo skysčiu

Tai neutralizuoja rūgštingumą burnoje ir apsaugo dantų emalį.

3. Nevalykite dantų iškart po rūgščių valgių ar gėrimų

Palaukite bent 30 minučių, kad šepetėliu nesuardytumėte suminkštėjusio emalio.

4. Reguliariai lankykitės pas odontologą

Profesionalus valymas ir patikrinimas gali padėti sumažinti rūgščių poveikio padarinius.

Kada kreiptis į gydytojus?

Nuolatiniai simptomai, dantų erozija ar rijimo sutrikimai yra požymiai, rodantys, kad reikia profesionalios konsultacijos. Nedvejodami kreipkitės į gydytojus ar odontologus, jei susiduriate su nuolatinėmis problemomis, susijusiomis su skrandžio rūgštingumu ir burnos sveikata.

Burnos rūgštingumo prevencija: Apibendrinimas

Kova su rūgšties pojūčiu burnoje ir bendru burnos rūgštingumu nėra tik laikina priemonė – ji apima visapusišką požiūrį į gyvenimo būdą, mitybą ir burnos priežiūrą. Suprasti ryšį tarp skrandžio rūgštingumo ir burnos sveikatos yra pirmas žingsnis siekiant valdyti šią dažną problemą. Sąmoningai pakoregavę mitybą ir gyvenimo būdą bei ėmęsi kruopščios burnos higienos, kurią palengvina tokios priemonės kaip Waterpik burnos irigatoriai, galite gerokai sumažinti rūgštingumo poveikį burnos ertmei. Atminkite, kad kiekvieno žmogaus situacija yra unikali, todėl svarbu konsultuotis su sveikatos priežiūros specialistais ir gauti asmeninį patarimą. Imdamiesi aktyvių veiksmų skrandžio ir burnos rūgštingumui valdyti, ne tik pagerinsite burnos sveikatą, bet ir sustiprinsite savo bendrą savijautą.

Waterpik
Average rating:  
 0 reviews


     0
     Jūsū krepšelis tuščias!

     Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

     Naršyti produktus