Kaip susitiprinti dantis? Priemonės ir motodai - Waterpik.lt

Kaip sustiprinti dantis?

Kaip susitiprinti dantis?

Kaip sustiprinti dantis?

Sveikų dantų ir dailios šypsenos trokštame kiekvienas, tačiau kaip tai pasiekti? Kokių priemonių imtis, kad bėgant metams dantys išliktų stiprūs? Trumpai aptarsime, kas lemia dantų būklę ir į ką verta atkreipti dėmesį.

Dantų stiprinimo metodai

Norint turėti sveikus ir stiprius dantis, reikia jais tinkamai rūpintis kiekvieną dieną. Itin svarbu gera burnos higiena. Vis dėlto vien tik priežiūros namuose nepakaks – būtina reguliariai lankytis pas odontologą. Rekomenduojama kartą ar du per metus atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą, pasitikrinti dantis.

Dantys yra mūsų organizmo dalis, todėl jų būklei užtikrinti labai svarbus dantenų aprūpinimas deguonimi ir maistinėmis medžiagomis. Už šį procesą atsakinga kraujotakos sistema, tačiau taip pat svarbu ir ką valgome. Mityba turėtų būti subalansuota, taip pat verta ją praturtinti įvairiais papildais, kuriuose yra vitaminų ir mineralų.

Norint stiprių dantų teks atsisakyti ir žalingų įpročių: rūkymas kenkia kraujotakai, tad dantenos yra prasčiau aprūpinamos maistinėmis medžiagomis. Taip pat reikėtų vengti mechaninių pažeidimų, kuriuos gali sukelti pernelyg intensyvus dantų valymas, abrazyvi dantų pasta, kietas šepetėlis, cheminio poveikio – jį gali sukelti pernelyg dažnas citrusinių vaisių vartojimas, balinamosios priemonės, kai kurie vaistai.

Kokie maisto produktai stiprina dantis?

Kalbant apie mitybą, reikia paminėti, kad svarbu subalansuoti racioną, o ne rinktis atskirus produktus. Dantų būklė priklauso nuo viso organizmo būklės, tad tik tinkamai maitinantis atskiri produktai gali suteikti naudos dantims.

Stipriems dantims ir kaulams yra itin svarbu gauti pakankamą kiekį kalcio. Jo yra pieno produktuose, kuriuose taip pat gausu ir fosfatų, vitamino D. Reguliarus pieno ar jo produktų vartojimas padeda atstatyti dantų emalį ir stiprina kaulus. Jei laikotės vegetarinės mitybos principų, vartokite migdolų pieną – jame taip pat gausu kalcio.

Norint turėti sveikus dantis, rekomenduojama valgyti ir vaisius – obuolius, apelsinus. Juose yra vitamino C ir kitų dantims svarbių mineralų. Be to, valgant vaisius išsiskiria seilės, kurios yra naudingos tiek dantims, tiek dantenoms.

Taip pat naudingi ir įvairūs riešutai bei valgomosios sėklos. Jose gausu mineralų ir vitaminų, ląstelienos – visa tai naudingos medžiagos dantims. Vertingas ir juodasis šokoladas, kuriame yra gausu tanino. Ši medžiaga labai svarbi dantims, nes užkerta kelią uždegimams ir dantų erozijai, kakava padeda kovoti su ėduonimi ir mažina rūgštingumą.

Kalbant apie gėrimus, dėl dantų verta pasimėgauti arbata. Rinkitės žaliąją arba juodąją arbatas, kuriose gausu polifenolių – jie padeda kovoti su bakterijomis, kurios gali sukelti ėduonį. Tiesa, naudinga tik nesaldinta arbata. Ne mažiau svarbus ir vanduo, kuris yra pagrindine seilių sudedamąja dalimi. Be to, geriant vandenį pašalinama dalis maisto likučių, kurie po valgymo lieka burnoje.

Naudokite dantų priežiūros priemones

Dantų priežiūrai skirtų produktų pasirinkimas išties gausus, tačiau svarbu nepersistengti. Kasdienei dantų priežiūrai rinkitės elektrinį arba įprastą dantų šepetėlį minkštais šereliais ir dantų pastą, turinčią mažai abrazyvų. Valykite dantis šepetėlį palenkę 45 laipsnių kampu – taip geriau pašalinamos apnašos.

Ypatingą dėmesį reikėtų skirti tarpdančiams. Jiems valyti skirti specialūs šepetėliai, dantų siūlas ir irigatoriai. Visos priemonės yra veiksmingos, tačiau daugeliui tarpdančių valymas yra nemaloni procedūra. Vis dėlto jos negalima atsisakyti, nes palaikyti švarą tarpdančiuose yra itin svarbu. Galite išmėginti burnos irigatorių, kuris yra moderni alternatyva dantų siūlui. Jo veikimas pagrįstas pulsuojančia vandens srove – kryptinga srovė puikiai pašalina apnašas tose vietose, kurias dantų šepetėliu išvalyti sudėtinga.

Nepamirškite naudoti ir burnos skalavimo skysčio. Ši priemonė ne tik suteikia gaivos pojūtį, bet ir turi burnos higienai užtikrinti svarbių sudedamųjų dalių, naikina bakterijas, kurios dažnai yra prasto burnos kvapo priežastimi.



          0
          Jūsū krepšelis tuščias!

          Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

          Naršyti produktus