Tarpdančių nevalymas: Jūsų burnos higienistas tai pastebės

Jei nevalote tarpdančių – jūsų burnos higienistas greičiausiai tai pastebės

Tarpdančių nevalymas

Jei nevalote tarpdančių – jūsų burnos higienistas greičiausiai tai pastebės

Apie nevalomus tarpdančius galima nuo savo odontologo nuslėpti, nors daugeliu atvejų tai neliks nepastebėta. Tačiau svarbiausia yra tai, kaip patys rūpinatės savo burnos ertmės sveikata. Tarpdančiuose kaip tik ir kaupiasi didžioji dalis nešvarumų bei maisto likučių, kurie ilgainiui gali paskatinti įvairius burnos ertmės susirgimus. Todėl valant dantis tarpdančiams reikėtų teikti išskirtinį dėmesį.

Toliau skaitydami sužinosite, kaip pasirūpinti efektyvesne burnos higiena ir rasite daug gerų patarimų dar lengvesnei bei paprastesnei tarpdančių priežiūrai.

Kodėl taip svarbu valyti tarpdančius?


Tarpdančių švara valant dantis turi be galo didelę reikšmę. Tarpdančiai yra viena iš sunkiausiai išvalomų burnos ertmės vietų, reikalaujanti daugiausiai kruopštumo ir pastangų. Neišvalyti mikrobai ir maisto likučiai ilgainiui gali pradėti naikinti aplinkinius audinius ir sukelti realią grėsmę burnos ertmės sveikatai.

Į susikaupusias apnašas burnos ertmėje organizmo imuninė sistema reaguoja kaip į svetimkūnius, todėl pradeda su jais aktyvią kovą. Ilgą laiką vykstant šiems gynybiniams procesams, organizmas greičiau pavargsta, tampa imlesnis ligoms.

Tarpdančių nevalymas gali išprovokuoti dantenų uždegimą. Tai rimta burnos ertmės liga, neretai sukelianti papildomų sveikatos problemų, kaip kad pavyzdžiui širdies ritmo sutrikimas, diabetas. Netinkama burnos ertmės priežiūra gali neigiamai paveikti net nėštumą.

Gera žinia ta, jog susidūrus su dantenų uždegimu galima greitai pasveikti laiku kreipiantis į odontologą ir laikantis jo nurodymu. Taigi, jūsų sveikata – tik jūsų rankose. Metas ja tinkamai pasirūpinti tiesiog pradedant valytis tarpdančius. Tai visai nėra taip sudėtinga, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Maža to – naudojant pažangias tarpdančių valymo priemones, kasdienės higienos procedūros tampa dar greitesnės ir patogesnės.

Efektyviausi tarpdančių valymo sprendimai


Deja, daugelis apie tarpdančių priežiūrą tinkamai nepagalvoja. Nemažai žmonių išvis nevalo tarpdančių galvodami, jog užteks išvalyti dantis šepetėliu. Net daugelis valančiųjų tarpdančius daro tai atmestinai, geriausiu atveju naudodami tik dantų siūlą. Tiesa yra ta, jog dantų siūlas negali pilnai pašalinti visų nešvarumų, todėl reikalingos dar ir papildomos priemonės.

Tie, kas naudoja plastikinius tarpdančių krapštukus tikriausiai yra pastebėję, jog išvalius tarpdančius siūlu ir pakartotinai įbedant į tarpdančius krapštuką, kartais iškeliami nauji nešvarumai. Taip yra todėl, kad dantų siūlas negali pilnai pasiekti visų tarpdančio vietų. Arčiausiai dantenų esanti tarpdančių dalis dažniausiai lieka tinkamai neišvalyta, todėl šiuo reikalu labai pasitarnauja pagalbinė priemonė – tarpdančių krapštukai.

Dar labai daug padėti gali specialus burnos irigatorius, kuris labai efektyviai valo tiek tarpdančius, tiek visą burnos ertmę. Tai komfortiškas ir veiksmingas dantų valymo įrankis, kuriam naudoti nereikia daug pastangų. Švelni, pulsuojanti vandens srovė itin efektyviai pašalina nešvarumus net iš sunkiausiai prieinamų tarpdančių, ko nepadarytų jokios įprastos dantų valymo priemonės.

Nevalomi tarpdančiai pareikalaus ne tik daug rūpesčių ir vargo, bet ir gerokai paplonins piniginę. Ir priešingai – jeigu kruopščiai valysite tarpdančius specialistų rekomenduojamomis valymo priemonėmis, daugeliui susirgimų kelią kaipmat užkirsite.

Waterpik
Average rating:  
 0 reviews


     0
     Jūsū krepšelis tuščias!

     Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

     Naršyti produktus