Dantų šepetėlių rūšys ir kokie dažniausiai naudojami - Waterpik.lt

Dažniausiai naudojamos dantų šepetėlių rūšys

Dažniausiai naudojamos dantų šepetėlių rūšys

Dažniausiai naudojamos dantų šepetėlių rūšys

Dantų šepetėlis yra bene svarbiausia priemonė valantis dantis – jį privalu turėti ir naudoti kiekvienam. Parduotuvių ir vaistinių lentynos tiesiog lūžta nuo dantų šepetėlių gausos, tačiau jie skiriasi ne tik spalvomis ir formomis. Ką svarbu žinoti renkantis dantų šepetėlį ir kaip nesuklysti ieškant tinkamiausio?

Dantų šepetėlis yra pagrindinė mechaninio apnašų valymo priemonė. Norint pasiekti maksimalų dantų valymo šepetėliu efektyvumą, svarbu žinoti kaip pasirinkti sau labiausiai tinkantį šepetėlį.

Dantų šepetėlių rūšys

Skirstymas į rūšis padeda geriau suvokti dantų šepetėlių skirtumus, tam gali būti naudojami keli kriterijai. Populiariausi rankiniai dantų šepetėliai pagal šerelių kietumą yra skirstomi į kietus, vidutinius ir minkštus. Ši klasifikacija atliekama laikantis ISO standarto, todėl ja galite pasitikėti. Atkreipkite dėmesį ir į šerelių kirpimą: sukryžiuoti ir skirtingo ilgio šereliai padeda geriau išvalyti sunkiai pasiekiamas vietas.

Skiriasi ir šepetėlių forma. Šepetėliai su maža galvute yra skirti vaikų dantukams, vidutiniai – paaugliams ir suaugusiesiems, o šepetėliai itin didelėmis galvutėmis paprastai naudojami protezams valyti. Šepetėlio kaklelis gali būti tiesus arba lenktas, pastarasis padeda geriau nuvalyti apnašas. Taip pat atkreipkite dėmesį į rankenėlę: storesnė bus patogesnė vyresnio amžiaus žmonėms.

Mechaniniai šepetėliai taip pat gali būti skirstomi į elektrinius, jonizuojančius, garsinius ir ultragarsinius. Reklamose kartais teigiama, kad elektriniai šepetėliai yra efektyvesni už rankinius, tačiau viskas priklauso nuo individualių poreikių ir valymo technikos.

Taip pat išskiriami specialios paskirties dantų šepetėliai, kurių yra keletas rūšių. Vieno danties šepetėliai yra rekomenduojami, kai dantys išaugę netaisyklingai, susigrūdę arba nešiojant kabes, turint implantuotų dantų. Atitinkamai rekomenduojama naudoti ir tarpdančių šepetėlius.

Kriterijai, pagal kuriuos teisingai išsirinksite dantų šepetėlį

Rinkdamiesi dantų šepetėlį atkreipkite dėmesį į individualius veiksnius, galite pasitarti su savo odontologu. Visų pirma, rekomenduojama visada rinktis minkštesnius šerelius, nes taip sumažėja mechaninių dantenų pažeidimų rizika. Jie taip pat tiks ir turintiems jautresnius dantis ar dantenas. Vis dėlto rūkantiems rekomenduojami vidutinio kietumo šereliai, o kietus reikėtų naudoti tik protezų ar plokštelių priežiūrai.

Jei tarp dantų yra sunkiau pasiekiamų vietų, ieškokite „V“ formos šerelių arba rinkitės skirtingo ilgio kirpimą. Klasikinis lygus šerelių paviršius taip gerai neišvalys dantų. Jei svarstote tarp elektrinio ir rankinio šepetėlio, reikėtų išmėginti abu variantus ir tada nuspręsti, kuris labiau tinka ir patinka.

Dantų šepetėlis – tai dar ne viskas

Vis dėlto net ir suradus puikiai poreikius atitinkantį šepetėlį, vien tik jo gerai burnos higienai palaikyti neužteks. Turite pasirinkti ir dantų pastą – rekomenduojama rinktis mažiau abrazyvią, galite išmėginti naujus skonius. Reguliariai naudokite dantų pastą su fluoru, nes jis stiprina dantis.

Dantų šepetėlis yra geros burnos higienos pagrindas, tačiau juo nepavyks tinkamai išvalyti tarpdančių. O tai padaryti būtina, nes besikaupiančios apnašos kietėja ir tampa puikia terpe bakterijoms. Ilgainiui tai gali sukelti daugybę problemų: dantų akmenų susidarymą, ėduonį, kariesą ir kt. Tarpdančiams valyti galite rinktis dantų siūlą, tarpdančių šepetėlius arba irigatorių. Pastaroji priemonė vis populiarėja Lietuvoje, ir tai yra puiki alternatyva tradiciniam dantų siūlui. Be to, dantų irigatorius veikia naudodamas vandens srovę, tad tarpdančiai išvalomi greitai ir švelniai. Sudėtingesnis valymas yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl daugybė žmonių vengia dantų siūlo, tačiau tarpdančius rekomenduojama valyti bent kartą per dieną.     0
     Jūsū krepšelis tuščias!

     Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

     Naršyti produktus