Dantų protezai ir jų taisyklinga priežiūra - Waterpik.lt

Dantų protezai ir jų priežiūra

Dantų protezai ir jų priežiūra

Dantų protezai ir jų priežiūra

Dantų netekimas yra didelė problema, sukelianti ne tik estetinius išvaizdos pasikeitimus, bet ir atimanti galimybę kramtyti. Dantų protezavimas yra vienas iš nedaugelio sprendimų, leidžiančių atkurti kramtymo funkciją praradus dantis. Sužinokite daugiau apie dantų protezavimą ir kaip jis gali padėti spręsti dantų netekimo problemas.

Dantų protezų rūšys

Šiuolaikinė odontologija siūlo daugybę protezų rūšių, kurie gali būti lengvai pritaikomi dantų netekusių pacientų poreikiams. Galima protezuoti vieną ar kelis dantis, protezai gali būti tiek išimami, tiek fiksuoti. Kokius protezus geriausia pasirinkti, patars odontologas, įvertinęs situaciją individualiai. Iš tikrųjų ne visada ir ne visos protezų rūšys yra tinkamos: reikia įvertinti paciento dantenų būklę, netektus ir likusius dantis, jų būklę ir kt. Atsižvelgiant į visas aplinkybes, odontologas pasiūlys geriausią sprendimą.

Išimami dantų protezai

Išimami dantų protezai gali būti puikia išeitimi netekus dantų. Jie skirstomi į dvi rūšis: lanko atramos ir plokšteles. Tokie protezai yra universalūs ir gali būti naudojami net tada, kai yra tam tikrų sveikatos arba anatominių apribojimų. Jie pritaikomi prie paciento dantenų ir savo išvaizda primena tikrus dantis. Taip užtikrinama puiki estetika ir atkuriama kramtymo funkcija.

Fiksuoti dantų protezai

Fiksuoti dantų protezai yra vienas dažniausiai naudojamų prarastų dantų atkūrimo būdų. Procedūros metu yra atkuriama kramtymo funkcija ir šypsenos estetika. Šie protezai gali būti labai įvairūs ir pakeisti tiek vieną, tiek keletą dantų, juos galima dėti ant implanto atramų. Fiksuoti protezai yra patogūs ir praktiški, tad juos renkasi daugelis pacientų.

Hibridiniai dantų protezai

Hibridiniai dantų protezai yra puikus pasirinkimas netekus dantų. Jie daug pranašesni už dantų plokšteles, nes yra patogesni ir mažiau pastebimi. Tokie protezai yra tvirtinami prie specialių implantų, jų nereikia išimti. Be to, tokie protezai tinka daugeliui pacientų ir atrodo labai natūraliai. Daugeliui patinka hibridiniai protezai, nes jų nereikia išimti. Taigi, dantis praradę pacientai vėl gali jaustis tarsi su savo dantimis.

Dantų protezų priežiūros svarba

Net ir netekus savo dantų yra itin svarbu palaikyti gerą dantenų būklę. Įvairūs uždegimai, pažeidimai ir bakterijos gali pažeisti dantenų ir aplink esančius audinius, sukelti jų eroziją. Dėl to keičiasi veido struktūra, tačiau svarbu ne vien estetika – gali būti, kad senieji protezai taps nepatogūs ir reikės gaminti naujus.

Dėl to labai svarbu tinkamai prižiūrėti protezus: pašalinti nuo jų maisto likučius ir apnašas, laikytis visų geros burnos higienos rekomendacijų. Nesvarbu, kokios rūšies protezus pasirinkote, jais privalu rūpintis. Be to, neprižiūrimi protezai gali tapti ir prasto burnos kvapo priežastimi, o tai itin nemaloni problema.

Teisingai prižiūrėkite dantų protezus

Dantų protezams valyti naudokite dantų šepetėlį didele galvute. Jei protezai fiksuoti, rinkitės minkštesnį šepetėlį – taip sumažinsite riziką padaryti žalos dantenoms. Valykite protezus atidžiai, skirkite daugiau dėmesio sunkiau pasiekiamoms vietoms.

Taip pat įvairių rūšių protezams valyti galite naudoti burnos irigatorių. Tai prietaisas, kuris veikia naudodamas kryptingą vandens srovę – ji padeda efektyviai pašalinti apnašas. Waterpik irigatorius tinka ne tik protezams valyti – tai puiki alternatyva tarpdančių siūlui, o naudojant skirtingus antgalius, vienu įrenginiu gali naudotis visa šeima.     0
     Jūsū krepšelis tuščias!

     Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

     Naršyti produktus