Dantų uždegimas simptomai, požymiai, kaip jo išvengti - Waterpik.lt

Dantenų uždegimas: dažniausios priežastys ir kaip jo išvengti?

Dantų uždegimas dažniausios priežastys ir kaip jo išvengti

Dantenų uždegimas: dažniausios priežastys ir kaip jo išvengti?

Dantenos yra labai svarbios ir dantų būklei, tad jomis taip pat reikia tinkamai rūpintis. Sveikos dantenos yra tvirtos, elastingos, švelniai rausvo atspalvio, jos laiko ir amortizuoja dantis. Dantenų patinimas ar paraudimas yra pirmasis signalas, verčiantis susirūpinti.

Kodėl kyla dantenų uždegimas?

Mediciniškai dantenų uždegimas yra vadinamas gingivitu ir gali būti įvairios kilmės. Vis dėlto viena dažniausių priežasčių yra apnašos. Jei laiku nėra pašalinamos, apnašos kietėja, o jų kiekis auga, jose gali tarpti bakterijos. Visa tai dirgina dantenas ir nors su skausmu susiduriama retai, negalima į šią problemą žvelgti pro pirštus – gali išsivystyti periodontitas, kuris gresia dantų praradimu.

Kita gingivito priežastis yra mechaninis poveikis. Jo kilmė gali būti labai įvairi, pavyzdžiui, per stipriai spaudžiamas dantų šepetėlis valant dantis arba jautrių dantenų audinių pažeidimas valgant. Pažeista vieta tampa lengviau pasiekiama bakterijoms ir yra mažiau joms atspari. Taip pat uždegimo priežastimi gali būti burnos opos ir kiti dantenų audinio pažeidimai.

Aptarėme dažniausias ir svarbiausias gingivito atsiradimo priežastis, tačiau individualiu atveju jų gali būti daug, pavyzdžiui, imuniteto nusilpimas, vitaminų stoka, tam tikrų vaistų vartojimas ir kt.

Dantų uždegimo simptomai

Dažnai manoma, kad dantenų uždegimas pasireiškia skausmu, tačiau iš tikrųjų su šiuo simptomu susiduriama gana retai. Dėl to būtina skirti dėmesio savo dantenų apžiūrai. Dažniausi gingivito simptomai yra dantenų spalvos pokyčiai, patinimas, kraujavimas. Taip pat gali pasireikšti blogas burnos kvapas, kuris taip pat yra vienas iš uždegimo simptomų, kartais pasireiškia dantenų recesija (atsitraukimas).

Dantenų uždegimas gali būti gana lengvai išgydomas, tad svarbu laiku imtis veiksmų. Negydomi uždegimai gali dantims padaryti itin didelės žalos ar net lemti jų praradimą.

Dantenų uždegimas po dantų implantavimo

Implantuojant dantis gana dažnai yra susiduriama su dantenų infekcija. Ji pasireiškia dantenų paraudimu ir patinimu. Tai viena dažniausiai pasitaikančių implantavimo komplikacijų, kuri kyla dėl mūsų organizmo gynybinės reakcijos į implantą.

Šios kilmės uždegimo atsiradimo priežastimi yra bakterijos, tad jei norite jo išvengti, preciziškai rūpinkitės savo dantų priežiūra. Labai svarbu pastebėjus uždegimą nedelsiant jį gydyti, priešingu atveju gali būti padaryta žala aplink esantiems audiniams ir implantas atsilaisvins. Pastebėjus uždegimą po dantų implantavimo, geriausia pasitarti su savo odontologu.

Kaip išvengti dantenų uždegimo?

Vienas geriausių būdų išvengti dantenų uždegimo yra tinkama burnos higienos priežiūra. Taisyklinga dantų priežiūra užkerta kelią apnašų kaupimuisi, o tai yra viena dažniausių gingivito priežasčių. Pasirinkite tinkamą ir patogų dantų šepetėlį bei gerą dantų pastą.

Skirkite dėmesio ir tarpdančių valymui – juos rekomenduojama valyti bent kartą per dieną. Galite naudoti dantų siūlą ar tarpdančių šepetėlius, o jei ieškote modernaus, patogaus ir greito sprendimo, jums patiks burnos irigatorius. Šį prietaisą labai patogu naudoti, jis vandens srove efektyviai pašalina maisto likučius ir kitas apnašas iš sunkiai šepetėliu pasiekiamų tarpdančių vietų.

Taip pat nepamirškite naudoti ir burnos skalavimo skystį – tai puiki priemonė, kuri pasižymi antibakterinėmis savybėmis ir padeda užtikrinti dantų švarą.     0
     Jūsū krepšelis tuščias!

     Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

     Naršyti produktus