Burnos sveikata, Herpesas ir kitos lytiškai plintančios ligos | Waterpik

Burnos sveikata, Herpesas ir kitos lytiškai plintančios ligos

Herpes virusas ir kitos lytiškai plintančios ligos

Burnos sveikata, Herpesas ir kitos lytiškai plintančios ligos

Ar žinojote, kad kai kurie lytiškai plintančių ligų (LPL) pasireiškimo simptomai būdingi ir burnos ertmei? Venerinės ligos, kaip žinia, labai įvairios, tačiau šį kartą trumpai peržvelgsime būtent su burnos sveikata susijusius susirgimus ir kaip jų būtų galima išvengti rūpinantis higiena.

Dažniausiai pasitaikančios ligos


Per burnos ertmės sveikatą pasireiškia daugelis lytiškai plintančių ligų, tame tarpe sifilis, gonorėja, ŽIV ir kt. Gera žinia ta, jog daugelis LPL yra išgydomos. Kiek sunkiau yra įveikti virusų sukeltas infekcijas (herpesą, ŽIV, genitalijų karpas ir kt.), tačiau šių ligų simptomus ir eigą galima kontroliuoti specialiomis gydymo programomis.

Susirgus atsiranda beveik neišvengiama rizika užkrėsti ir partnerį, partneriai gali užsikrėsti vienas nuo kito. Yra reali tikimybė, jog serganti motina infekciją perduos savo naujagimiui. Nemalonių pojūčių tenka patirti kiekvienam susirgusiam, todėl geriausia šias ligas yra gydyti, neleisti joms progresuoti organizme.

Herpes virusas


Vienas iš labiausiai paplitusių yra Herpes virusas, arba pūslelinė, kuria galima užsikrėsti lytinio akto metu, bučiuojantis su infektuotu asmeniu į lūpas, arba tiesiog peršalus, kai nusilpęs imunitetas. Herpes viruso simptomai:

 • nemalonus perštėjimas ir dilgčiojimas;
 • pūslelių iškilimas (aplink nosį, lūpas, ant lūpų ar burnos ertmėje);
 • šašų formavimasis;
 • gali pasireikšti ir galvos skausmas, karščiavimas, nemalonūs pojūčiai gerklėje, dantenose, padidėję limfmazgiai.


Herpesas burnoje sukelia daug nemalonių pojūčių. Ši liga pilnai neišgydoma, tačiau gali būti apmalšinta naudojant specialius medikamentinius tepalus ir kremus.

Sifilis


Sifilį sukelia blyškioji treponema, kuri patenka į organizmą per gleivines, tame tarpe ir per burnos ertmę. Pasireiškia bėrimai, daugybinės opos burnos ertmėje ir lytinių organų srityje, kitose vietose. Priklausomai nuo ligos stadijos, būdingi skirtingi simptomai. Liga pagydoma antibiotikų infekcijų ir tablečių pagalba.

Gonorėja


Šią ligą sukelia bakterija Neisseria gonorrhoeae. Pasireiškia pakitimai burnos ertmėje, ryklėje dėl nesaugių oralinių lytinių santykių su užsikrėtusiuoju. Liga išgydoma antibiotikais, kurie suleidžiami į raumenis, į veną, arba yra išgeriami. Saugesnis elgesys lytinio akto metu padės išvengti šio, kaip ir kitų LPL burnos ertmės susirgimų.

ŽIV


Ko gero vienas žinomiausių visame pasaulyje lytinių susirgimų yra ŽIV. Jis pasireiškia ir per burnos ertmės simptomus, tokius kaip burnos kandidozė, kandidamikozė, leukoplakija ir kt. Lėtinė ligos forma gydoma visą gyvenimą laikantis specialaus gydymo režimo.

Ką daryti?


Jeigu susiduriate su kuriais nors iš aukščiau aprašytų simptomų, nedelsdami kreipkitės į specialistus. Dažniausiai simptomai niekur nedingsta ir gali kelti dar didesnę grėsmę tiek burnos ertmės, tiek bendrai viso kūno sveikatai. Naudinga pasitikrinti lytinius organus, pasitarti su gydytojais. Gerti gydytojo nurodytus vaistus ir imtis rekomenduotų papildomų apsaugos priemonių.

Tuo pačiu nepamirškite pasirūpinti kruopščia burnos ertmės priežiūra ir higiena, kasdien naudodami irigatorius ir kitas valymo priemones. Visa tai užtikrins dar didesnę apsaugą ir padės sumažinti įvairių burnos ertmės susirgimų riziką.     0
     Jūsū krepšelis tuščias!

     Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

     Naršyti produktus