Baltos dantenos: ką tai reiškia ir ko imtis susidūrus? | Waterpik

Baltos dantenos: ką tai galėtų reikšti ir ko imtis susidūrus su šiuo požymiu?

Baltos Dantenos

Baltos dantenos: ką tai galėtų reikšti ir ko imtis susidūrus su šiuo požymiu?

Sveikos dantenos paprastai būna rausvos. Ryškūs spalvos pokyčiai, tame tarpe ir pabalimas, gali išduoti rimtas sveikatos problemas, kurias būtina spręsti odontologo kabinete. Taip pat svarbu pasirūpinti ir kruopščia higiena, naudoti burnos irigatorius bei kitas dantų valymo priemones. Tvarkinga priežiūra leis išvengti daugelio dantenų susirgimų. Toliau šiame straipsnyje panagrinėsime baltų dantenų priežastis ir ką daryti atsiradus šiai problemai.

Kodėl dantenos pabąla?


Dantenų pabalimas nėra dažnas reiškinys, jis pasitaiko gana retai. Dantenos praranda savo natūralią spalvą ir tampa kiek blyškesnės, ne tokios gyvybingos. Gali padidėti dantenų jautrumas, atsirasti ir skausmas. Simptomų raiška labai skirtinga ir priklauso nuo individualios burnos ertmės būklės.

Baltesnės dantenos kartais gali tokios būti natūraliai. Tačiau jeigu tokia spalva paprastai jums nebūdinga ir smarkiai pasikeičia, priežastis gali būti rimtesnė. Ypač kai jaučiamas dar ir dantenų skausmas, atsiranda dėmės, įvairūs kiti dariniai. Tokiu atveju, reikėtų neatidėlioti ir pasitarti su odontologu, kuris nustatys tikslią baltų dantenų priežastį ir parinks tinkamą gydymą.

Dantenos blykšta dėl labai įvairių priežasčių:

  • Anemija – baltos dantenos gali būti anemijos požymis, taip pat reikšti geležies organizme trūkumą. Dėl sutrikusios kraujo apytakos, į dantenas nepriplūsta pakankamai kraujo. Sergant anemija taip pat gali būti jaučiamas nuovargis, bendras kūno silpnumas, galvos skausmai, smarkus širdies plakimas, neretai baltesnė pasidaro ir oda. Simptomų intensyvumas labai skirtingas, pagal esamą būklę taikomas ir gydymas.
  • Leukoplakija – burnos ertmėje, taip pat ant dantenų gali atsirasti baltos dėmės, kurių neišeina nuvalyti. Nėra tiksliai aiškios šio susirgimo priežastys, tačiau pastebėta, jog leukoplakija dažniau atsiranda rūkantiems, daug alkoholio vartojantiems žmonėms, kurie neužsiima kruopščia burnos higiena. Dažniausiai leukoplakijos dėmės nėra skausmingos, tačiau jos gali pavirsti į vėžinius darinius. Pastebėjus šio susirgimo simptomus reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją.
  • Plokščioji kerpligė (lichen planus) – šio susirgimo atveju visos dantenos pilnai nepabąla, tačiau ant jų atsiranda baltos spalvos darinys, primenantis tinklelį. Kerpligės simptomai pastebimi gleivinėje, vidinėje skruostų pusėje, kitose burnos ertmės vietose. Plokščiąją kerpligę lydi ir daug kitų nemalonių simptomų, kaip kad pavyzdžiui, odos bėrimas ir niežėjimas įvairiose kūno vietose. Plokščioji kerpligė pilnai neišgydoma, tačiau jos eiga ir simptomų intensyvumas kontroliuojami vaistais. Svarbu laikytis gydytojų nurodymų ir stengtis sveikiau gyventi.
  • Menopauzė – kraujo tėkmės procesus veikianti menopauzė pasireiškia įvairiai, vienas iš simptomų yra ir dantenų pabalimas. Dantenos gali išsausėti, kraujuoti. Simptomų raiška labai individuali ir priklauso nuo konkrečios situacijos.

 

Daugelio dantenų susirgimų galima išvengti kasdien kruopščiai valant dantis, rūpinantis asmenine burnos higiena. Rekomenduojame išbandyti irigatorius – specialiai dantų ir dantenų priežiūrai sukurtus valymo įrankius, kurie veikia vandens srovės principu.

Švelni, tačiau pakankamai intensyvi srovė pašalina iš tarpdančių ir kitų sunkiausiai pasiekiamų vietų nešvarumus, minkštąsias apnašas. Rezultatas – dar geresnė burnos ertmės sveikata įdedant kur kas mažiau pastangų, negu naudojantis įprastomis dantų valymo priemonėmis.



          0
          Jūsū krepšelis tuščias!

          Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

          Naršyti produktus