Tarpdančių valymo svarba sveikai šypsenai | Waterpik

Tarpdančių valymo svarba sveikai šypsenai

Sveika šypsena

Tarpdančių valymo svarba sveikai šypsenai

Norite džiaugtis gražia ir sveika šypsena? Tuomet vien dantų šepetėlio ir pastos neužteks, būtina pasirūpinti ir tarpdančių priežiūra. Apie tai šiandien kalbama vis daugiau, tačiau vis dar pasitaiko abejojančių tarpdančių priežiūros svarba. Dėl to kviečiame sužinoti daugiau apie tai, kodėl tarpdančių valymas turėtų būti jūsų kasdienės dantų priežiūros rutinos dalimi.

Svarbu nuolat palaikyti tinkamą burnos higieną


Kasdien rūpintis burnos higiena mokomės nuo ankstyvos vaikystės, tačiau ne visi tėvai geba suformuoti šį įprotį tinkamai. Ir jei dėl dantų šepetėlio ir pastos naudojimo klausimų nekyla, tai apie tarpdančių priežiūrą dažnai pamirštama. O visai be reikalo: tarpdančiuose kaupiasi maisto likučiai, susidaro apnašos, dauginasi mikroorganizmai. Tarpdančius išvalyti yra sunkiau, todėl būtent jų nepriežiūra dažniausiai sukelia problemų – dėl čia esančių apnašų formuojasi dantų akmenys, kyla periodontito ligų, ėduonies rizika.

Profesionalios burnos higienos metu odontologai itin daug dėmesio skiria tarpdančiams, tačiau iš tikrųjų tarpdančius reikėtų valyti kiekvieną dieną. Dantis pasta ir šepetėliu rekomenduojama valyti ryte ir vakare, o tarpdančius – vieną kartą per dieną, vakare, nes tada pašalinami per dieną susikaupę maisto likučiai.

Kaip valyti tarpdančius?


Vienas populiariausių būdų tarpdančiams valyti yra dantų siūlo naudojimas. Valyti tarpdančius reikėtų prieš dantų valymą šepetėliu. Siūlo netaupykite – vienam valymui vidutiniškai sunaudojama iki 50 cm dantų siūlo. Jis vyniojamas aplink pirštus ir tvirtai laikant atsargiai braukiamas per tarpdančius. Visada elkitės atsargiai, kad nepažeistumėte dantenų. Kruopščiai išvalykite kiekvieno danties šoninį paviršių.

Jei tarpai tarp dantų yra didesni, rekomenduojama naudoti specialių šepetėlį tarpdančiams. Tokie šepetėliai yra nedideli ir gali būti skirti tiek daugkartiniam, tiek vienkartiniam naudojimui. Šepetėlį reikia įterpti tarp dantų ir keletą kartų prabraukti pirmyn atgal. Po kiekvieno valymo šepetėlį reikėtų nuskalauti vandeniu, kad apnašos nebūtų perneštos iš vieno tarpdančio į kitą.

Tarpdančių irigatorius yra skirtas dantų ir tarpdančių valymui, tačiau veikia visiškai kitaip nei siūlas ar šepetėlis. Vandens srovė atpalaiduoja apnašas ir jas išplauna. Tai puikus būdas pašalinti maisto likučius ir užtikrinti tinkamą burnos higieną.

Tarpdančius reikia valyti kasdien


Kaip jau minėjome, tarpdančiuose kaupiasi maisto atliekos ir susidaro palanki terpė mikrobams, formuojasi apnašos. Šis procesas yra pakankamai greitas, todėl nereikėtų laukti nemalonaus burnos kvapo – tai prastos burnos higienos simptomas – ir pasirūpinti tarpdančiais kasdien.

Deja, daugelis nemėgsta tarpdančių valymo dėl nemalonių pojūčių, kuriuos sukelia dantų siūlas ar šepetėlis. Elgiantis neatsargiai, dantenos gali būti pažeistos ar sudirgintos, o tai tikrai nemalonu. Vaikams itin sudėtinga išmokti tinkamai naudoti dantų siūlą, o nemalonūs pojūčiai gali formuoti prastus burnos higienos įpročius, kurie išliks ir ateityje. Dėl to verta naudoti burnos irigatorių – vandens srovė veikia švelniai ir maloniai, nesukelia diskomforto ir greitai atlieka savo darbą. Su tarpdančių valymo aparatu sugaišite mažiau laiko, tad kasdien pasirūpinti tarpdančių švara bus visai nesudėtinga.

Jei svarstote, ar šiandien valyti tarpdančius, nedvejokite. Tik kasdienė jų priežiūra apsaugos dantis nuo pažeidimų, kuriuos sukelia mikroorganizmai, skaidantys maisto likučius, užsilikusius dantų tarpuose.



          0
          Jūsū krepšelis tuščias!

          Panašu, kad į krepšelį dar neįdėjote jokių produktų.

          Naršyti produktus